• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ali Babacan cephesinden flaş AK Parti açıklaması!

Yeni parti kurma hazırlığında olan Ali Babacan ve ekibinin AK Parti’yi karşısına alamayacakları öne sürüldü.

2019-12-04 20:47:00 -
Ali Babacan cephesinden flaş AK Parti açıklaması!

Ali Babacan ve ekibinin kurmaya hazırlandığı partinin nasıl bir çizgiye sahip olacağı ve AK Parti iktidarına karşı nasıl politikalar izleyeceği merak edilirken, konu ile ilgili Babacan cephesinden çarpıcı bir açıklama geldi.

Yeniçağ’ın haberine göre Ali Babacan’ın çalışma ekibinde yer alan bir isim, “AK Parti’nin reddi olan, hasmı olan bir siyasi hareket olmayacağız” dedi.

Eski AK Parti’li isim sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Merkez bir parti inşa etmeye çalışıyoruz. Elbette partimizi iktidara talip olarak kuracağız. Ancak AK Parti politikalarını tamamen reddetmek, başta Ali Babacan olmak üzere yeni partide yer alacak AK Parti kökenli isimlerin kendini inkâr etmesi olur. Biz AK Parti’nin muhalifi olmayacağız. İktidara yönelik eleştirilerden ziyade iktidarın politikalarındaki yanlışların restoresine yönelik söylemlerde bulunacağız. AK Parti’nin reddi olan, hasmı olan bir siyasi hareket olmayacağız.

Diğer yandan Ali Babacan’ın kuracağı partinin, ekonomide para politikaları temelinde hareket edeceği ve sosyal adalet temelinde paylaşım politikalarına sıcak bakılmadığı belirtildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

SOKAĞIN SESİ

BABACANOĞLU NU PARLATMAYA MI ÇALIŞIYORSUNUZ?
 • Yanıtla

FARUK ALCI

Arkadaslar bunlar les kargalari. Bunlar parti kurup akpartiye karsi cikamazlar. Bunlarin yaptigi hazirlik 2029 sonrasina yani Erdogan sonrasi hazirlik yapiyorlar. Ahmet davutoglu parti marti kuramaz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23