• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Akşener’in alnına yapıştı bu sözü: “Tansiyonu yükseltip, para pazarlığı yapmak”

Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu'nun, "Akşener’in alnına yapıştı bu sözü: “Tansiyonu yükseltip, para pazarlığı yapmak”" başlıklı yazısı...

Yeniakit Publisher
2022-07-01 11:35:00 - 2022-07-01 11:33:38
Akşener’in alnına yapıştı bu sözü: "Tansiyonu yükseltip, para pazarlığı yapmak"

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliğine karşı çıktığı ilk günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Eğer amacın bu terör örgütünü Avrupa’dan tasfiye etmekse yolu yordamı bellidir, biz de yanında dururuz. Ama yok, eğer amacın tansiyonu yükseltip para pazarlığına oturmak ve elini yüksekten açmaksa; orada sana dur demek boynumuzun borcudur. Avrupa ile para pazarlığı yapmak için şehitlerimizin kanını peşkeş çekmene müsaade etmeyiz." diyerek rezil sözler sarf etmişti.

Türkiye, NATO'nun gözetiminde iki ülkeyle yapılan mutabakat anlaşmasında, YPG ve FETÖ'yü ilk kez terör örgütü olarak kabul ettirdi. Akşener'in bu saçma sözleri de elinde patladı.

Yeni Akit Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali İhsan Karahasanoğlu, İYİ Partililerin genel tutumu ve Akşener'in bu skandal sözlerini değerlendirdi.

Karahasanoğlu'nun bugünkü yazısı şu şekilde:

Diplomatlarınız hatırlatmadı ki..

Darbeden başka bir şey düşünemeyen emekli generalleriniz hatırlatmadı ki..

Montrö’den başka bir şey bilmeyen, onu da yanlış bilen, altı ayda bir de, “Lozan” diyen emekli amiralleriniz hatırlatmadı ki..

Eski siyasetçileriniz, başbakanlarınız, bakanlarınız, 100 yıllık partiyiz diyen CHP’nin deneyimli(!) politikacıları hatırlatmadı ki..

Stratejik Derinlik kitabının müellifi, uluslararası ilişkiler konusunda burnundan kıl aldırtmayan Ahmet Davutoğlu hatırlatmadı ki..

“1990 yılında Fulbright bursunu kazanıp, ABD’ye gittim, Batı’yı çok iyi bilirim” diyen Ali Babacan hatırlatmadı ki..

Bu ülkede, yaz aylarında (şimdi Haziran’da patlıcan 8 TL) değil de, kışın ortasında patlıcan köz yemek isteyip, sonra da “Patlıcan 30 TL 30.. Haberin var mı” diyeninden, Şubat ayında yeşil eriğin fiyatının 650 TL (şimdi 15 TL) olmasından şikayet edenine..

Ülke insanı yollarda sefil olmasın, gününün 5 saatini yollarda geçirmesin diye Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü hayata geçirdiği halde, “Bu Erdoğan var ya, Erdoğan. Kendisine yakın müteahhitleri zengin etmek için köprü yaptırıyor” diyenlerden..

Müteahhitlerinden birisi CHP eski milletvekili çıktığı halde, “Çanakkale Köprüsü yandaşa verildi” diyenine kadar..

...YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ...

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şahin

Her şeyi çok iyi anlıyorum da Akşener'e siyasetçi gözüyle bakabileni, Eyi Parti'yi partiden sayabileni anlayamıyorum inanın. Çok tuhaf. Yani inanın öyle fazla bir siyasi görüşe falan da sahip birisi değilim. Yani normal işinde gücünde bir insanım. Ama işte akıl denen şey yok mu, bazen çalıştırıyorum da işte atıyorum 2023'te kime oy vereceğim diye falan, inanın İyi Parti ile HDP'ye kattiyyen elim gitmiyor. CHP deseniz kendine hayrı yok gayrine ne verecek bir durumda. E Davutoğlu, Babacan,Sarıgül, Mollaoğlu gibi siyasetçileri denemek istesek, buna da Türkiye'nin kaybedecek zamanı yok. Yani hem zamanlama hem de dünyanın içinde bulunduğu durum göz önüne alındığında en kestirme yol Erdoğan gibi duruyor.Çünkü partimden çok çocuklarımı ve onların geleceğini düşünmem lazım. Haksız mıyım? Bana şu parti bu parti lazım değil. Ne lazım? İş yapacak adam. Bunun da en iyisi Erdoğan değil mi? Bilmem ama bana göre Erdoğan gibi.

Vanlı mehmet

Yav ben bu kadına oy verenlerin hem akıllarına hemde vatan sevgilerine şasarım resmen dalga geçiyor kadın.. ulan kadın PKK la işbirigi yapan kahvaltı yapacagım diyen sen vallahi eşim olsa boşarım
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23