Akit yazdı! İYİ Parti'nin ırkçı afişi toplatıldı

Dün sitemizde yer alan 'İYİ Parti'den büyük provokasyon' yazılı haber sonrası yetkililer harekete geçti.Fatih İlçe Belediye Başkanı adayı İlay Aksoy’un ilçenin en işlek noktalarına astırdığı 'Fatih'i Suriyelilere teslim etmeyeceğim' yazılı pankart, belediye ekipleri tarafından toplatıldı.

15 Mart 2019 Cuma 22:45
Akit yazdı! İYİ Parti'nin ırkçı afişi toplatıldı

İYİ Parti'nin Fatih Belediye Başkanı adayı İlay Aksoy’un seçim vaadi olarak astırdığı “Fatih’i Suriyelilere teslim etmeyeceğim” pankartı büyük tepki çekmişti. Dün sitemizde yer alan haberina ardından söz konusu ırkçı pankart toplatıldı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, İstanbul'un Fatih ilçesine seçim vaadi olarak astırılan ve açıkça Suriyeli provokasyonu yapılan pankartın kaldırıldığını açıkladı. 

İYİ Parti'den büyük provokasyon!

Özdağ'ın paylaşımın altına gelen yorumlar ise dikkat çekti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 22:45

YORUM YAZ

 • ipsizipsiz8 gün önce
  bunlarda zekâ seviyesi çok düşük baştaki zaten konusma özürlü gafçı kamal gibi pot üstüne pot kırıyor ilk böyle aptalca afişte mıralcılara yakışır zaten siyasi mevta bu mıral
 • ImamImam8 gün önce
  Aferin size Biz Suriyelilere mi karşıyız eli silah tuttuğu halde burada y***** y***** gezen zibidilere karşıyız oksa Suriyeli kadın çocuk İhtiyara kimsenin bir şey söylediği yok onların Başımızın üzerinde yerin var
 • FwrtopFwrtop8 gün önce
  ilay adı siyonist adına benziyor...
 • kalelikaleli8 gün önce
  iranlılar da cabası.oradan da göç dalgası var.önlenmelidir.bu ileride bize felaket yaşatmadan durdurulmalı kaynaklarımız ancak bize yetecek kadardır.
 • kalelikaleli8 gün önce
  ırkçılıkla ne alakası var sevmediğim biri doğru söylemişse neden karşı çıkmalıyım.doğrudur.fatih semti olsun diğer şehirler ilçeler olsun suriyeliler ıraklılar afganlılar hatta bilinmeyen kimselerle doldu taştı.mahallemizde azınlığa düştük.savaş ta yok artık geri dönmeleri gerekmez mi.
 • Zafer 61Zafer 618 gün önce
  Fatih Sultan Mehmet han hazretleri eğer sizin gibi faşist ırkçı aşağılık düşüncelere sahip olsaydı mazlumun kahramanı , düşenin dostu ve de Allah'ın sevgili kulu olmasaydı zaten Fatih Sultan Mehmet han hazretleri olamazdı. Zihniyetiniz in fikirlerinizin içine tüküreyim
 • EGEEGE9 gün önce
  Bu afişi destekleyen bsşta Abdurrahman isimli şahıssizlerin dedeleride bir yerlerden geldi bu ülkeye 80 yıl önce bu şehir o insanların başkenti oluyordu sizin Türklüğünüz de müslümanlığınızda şüpheli sizden olsa olsa kafa tasçı faşıst olur
 • HastürkHastürk9 gün önce
  Vicdan yokki mülteci diyor herşeyden önce onlar müslüman dindaşımız çoğu türkmen kendiside Selanik'ten bu memlekete geldi insanda vicdan olur utanır ortaklarının çoğunluğu göçmen ! Ayıp
 • abdurahmanabdurahman9 gün önce
  İyi partiyi hiç sevmem ama gayet doğru bir laf etmişler. Burada oturdukları yerde ahkam kesenler gidip Fatih'in içler acısı durumunu ata yadigari camilerimizin durumunu görsün ondan sonra konuşsunlar. İstanbul ve özellikle fatih ve Zeytinburnu işgal altındadır.
 • aliali9 gün önce
  Bir ermeni öldürülünce hepimiz ermeniyiz diyorsunuz,milyonlarca müslüman öldürüldüğünde hepimiz müslümanız,suriyeliyiz,ıraklıyız,filistinliyiz diyemiyorsunuz.doğru söylüyorsunuz hepiniz ermenisiniz.
 • Kafkas kartalı Kafkas kartalı 9 gün önce
  Soysuzlar suriyelilere sahip cıkmış TÜRKLÜK düşmanlığına başlamış soysuzun biride arap dusmani oldugumuzu soylemis esada dusman sisiye dusman krala dusman olanlar arap ve musluman dusmanimisiz TÜRK dusmanisiniz kaniniz bozuk koyum suriyelilere
 • Bahadır SAĞLAM Bahadır SAĞLAM 9 gün önce
  Ya hani muhalefet hdp liydi akp belediyesi pkklilara sahip cıkmış aman hain pkklilara laf soylemeyin demiş
 • Kürşad YÖRÜKOĞLU Kürşad YÖRÜKOĞLU 9 gün önce
  Bütün soysuzlar tepki göstermiş tepki gosterenlerin ismine baktım inceledim alayi ermeni TÜRKLÜK düşmanı soysuzlar suriyeli ermenilere sahip cikar
 • SelimSelim9 gün önce
  Kendisi buyursun gitsin nereye giderse ister Pensilvanya olur ister başka bir gavur memleteti ama bu ülke topraklarında aldığı her nefes haram.
 • Suriyeliler def olsunSuriyeliler def olsun9 gün önce
  soysuzlar için Milliyetçilik faşizmdir
 • Bozok Bozok 9 gün önce
  Fatihi suriyelilere degil turkiyeyi bolmeye calisanlara teslim edecekler. Cok dogru soyluyor bugun temelli soyadlisahis odtakliklarini iyice ilan etti. Ona tepki yok. Iyi parti bu iyi sembolu sizi carpar. Yazik.
 • Hakan DokuzogluHakan Dokuzoglu9 gün önce
  Kendisi çıksın gitsin biryerlere. Suriyeli ler Fatih e yakışıyor
 • Ayşe Ayşe 9 gün önce
  İyi parti Genel başkan ve Korucularının % 99.99'u'ya Kafkas yada Balkan göçmenidirler.Bunlar aşırı ulusalcı,Arap ve Müslüman düşmanlığı güderler.Allah Türkiyemizi bunların şerrinden korusun,Yüce Rabbimiz bunlara fırsat vermesin.
 • ALİ VeliALİ Veli9 gün önce
  Yalanmi demiş? nesi provakasyon? Ülkelerinde savaş var, alayı burada. Erkeklerin hemen kendi ülkelerine dönüp savaşmaları lazım. Kendi ülkesine faydasi olmayanın,benim ülkeme zararı olur.
 • VatandasVatandas9 gün önce
  Yalanmi.verelimde trmizlesin tabi.suriyelilerden ceken anlar ancak.oyle kuru kuru konusmakla olmaz.yarin bu suriyeliler milletin basina bela olacak.adlari nusluman muslumanlikla alakalari yok.akillari uckurlarinda sapik tuhaf insanlar.bunlari icimize salanlara Allah islah eylesin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019