AK Partili Maraş'tan '31 Mart' değerlendirmesi: Seçmen AK Parti'yi büyükşehirleri vermeyerek uyardı

AK Parti 22. Dönem Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Atilla Maraş, 31 Mart seçimlerine ilişkin değerlendirmesinde, "Genel sonuçlara baktığımızda AK Parti'nin oy kaybı olmadı ancak seçmen hükümete büyükşehir belediye başkanlıklarını vermeyerek uyarıda bulundu." dedi.

20 Nisan 2019 Cumartesi 23:57

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

22. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Atilla Maraş, yeniakit.com.tr'ye seçim değerlendirmesi yaptı. Cumhur İttifakı'nın birçok büyükşehir belediye başkanlığını kaybederken, kaybettiği kentlerde ilçelerin çoğunluğunu almasına ilişkin, 'ilginç bir tablo ile karşı karşıyayız.' dedi. Maraş, Cumhur İttifakı'nın büyükşehirleri kaybetmesinin sebeblerini ise şöyle yorumladı:

"Aday seçimlerinde bazı yanlışlıklar yapıldığını düşünüyorum. Ankara'ya baktığımız zaman Mehmet Özhaseki için Ankaralı olmadığı konusunu gündeme getirdiler. Karşı taraf bunu propoganda aracı olarak kullandı."

'Seçmen son kez uyardı'

"İstanbul'da da Antalya'da da büyükşehirlerder kaybederken ilçelerde kazandık. Büyükşehir merkezlerde bir kayıp yaşandı. Halk AK Parti'ye ve lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a inanıyor. İnanmamış olsaydı 15 yıldan beri sürekli desteğini vermezdi. Genel sonuçlara bakıldığında AK Parti'nin yine desteklendiğini görüyoruz. Seçmen Büyükşehirlerde bir uyarı yaptı. Halk, 'daha iyi yöneterek hayat pahalılığını engelleyin' şeklinde mesaj verdi. Vatandaş hem uyardı hem de oyunu vermeye devam etti"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Nisan 2019 Cumartesi 23:57

YORUM YAZ

 • bozerenbozeren2 ay önce
  az biraz ilerleme var. biz seçmenlerin mesajını anlayacağınız şeklinde biraz ümidimiz doğdu.. ha gayret!
 • HALİL HALİL 2 ay önce
  Oy hırsızlığını bilinçli olarak konuşmuyor
 • Nurullah Nurullah 2 ay önce
  Akp'de Kafası çalışan biri çıktı nihayet. Bahane aramak yerine özeleştiri yapıp düzeltmeye gidilmesini birileri akıl edebiliyorsa demek ki hala umut var.
 • Abdullah Abdullah 2 ay önce
  Peki ak parti anladı mı? Sürekli dış güçler ve beka sloganlarıyla halkı başka yönlere çekti. Ekonomide hala devam eden ve özellikle gıda daki zam terörüne hiç bir şey yapamadı. Yahu sen devletin toptancı haline nasıl laf geçiremezsin. O hali başlarına yıkarım bir de el koyarım. Ama devlet onun yerine damat paşamıza makam verip onu yüceltme peşine gitti. Ey vekiller milletin derdi cebidir bilesiniz. Suni problemler ile bizleri geçiştirmeyin lütfen.
 • Kesit Kesit 2 ay önce
  Tespit doğru yorum yanlış tek derdimiz hayat pahalılığı değil!
 • AbdAbd2 ay önce
  Adalet ve ekonomi iyi değil mi?
 • abdrhmnabdrhmn2 ay önce
  gülerim bu yoruma uyarmışmış. resmen retst çekti millet reise başkana. koltukları çok kabarmış şımarmıştı. ekonomide yargıda daha bir çok konuda sınıfta kaldı. 25 kuruşluk nayloncu parti oldu. kimse tuzum kara demez misali oy kayıbımı en az % 15 oy kayıbına uğradı. böyle giderse ana vatan gibi akibeti olacaktır. esasında akp nin bu millete borcu çoktur. aldıkları maaşları hak etmemişlerdir. daha yazacak çok şey var. kendileri dajha iyi biliyor. böyle geçiştirmeye çalışıyor akp. diğer partilerden hiç birfarkı yok hatta dahada kötü yaptı. her kes kara kara düşünüyor. milleti buldozer gibi ezdi geçti. eserinle öğün akp
 • AsırAsır2 ay önce
  Sonuç ne biz dedik zaten.pahalılık bitecekmi.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

27 Haziran 2019