• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Partili isimden Soyer'e tokat gibi sözler!

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP'li Tunç Soyer'in KHK ile kovulan isimleri belediyede işe alacak olmasına tepki göstererk, “İzmir halkı seni, FETÖ'cü ve PKK'lıları belediyeye doldur diye değil, şehrimize hizmet et diye seçti.” ifadelerini kullandı.

2019-04-10 15:04:00 - 2019-04-10 15:05:50
AK Partili isimden Soyer'e tokat gibi sözler!

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, yaptığı yazılı açıklamada, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in, KHK ile ihraç edilen FETÖ’cü ve PKK’lıların işe alınmasına dair açıklamalarının kabul edilebilir bir tarafının olmadığını belirtti.

“İzmir halkı seni teröristleri belediyeye doldur diye seçmedi”

31 Mart seçimlerinden önce yapılan kirli pazarlıkları kamuoyuna açıkladıklarına değinen Şengül, İzmir'in de bu kirli pazarlıkların bir parçası haline getirildiğini savundu. Şengül, şunları kaydetti:

"İzmir halkı Soyer'i, FETÖ'cü ve PKK'lıları belediyeye doldursun diye değil, şehrimize hizmet etsin diye seçti. Kendisine görev tanımını yeniden hatırlatıyoruz. Düşmana ilk kurşunun atıldığı, vatanseverliğiyle Türkiye'nin sembol şehri olan İzmir, terör örgütleriyle bağlantısı olan kişilere kucak açılacak yer değildir. Keşke biz yanılsaydık ama Soyer'in daha ilk günden yaptığı açıklama, birçok şeyi gün yüzüne çıkardı. Başkanlık koltuğunda hangi icraatları yerine getireceğini tahmin etmek güç değil ancak, 'Ben başkan seçildim, ne istersem yaparım' diye düşünüyorsa çok yanılıyor. AK Parti olarak, İzmir'in vicdanını zedeleyen ve halkımızın içine sinmeyen her adımın karşısında oluruz."

“Her türlü desteği vermeye hazırız, ancak...”

Kentin birçok sorununun bulunduğunu, bunların zaman kaybetmeden çözülmesi gerektiğini vurgulayan Şengül, İzmir halkının tercihini yaptığını, bu karara saygılı olduklarını anlattı.

Şengül, muhalefet görevini en iyi şekilde yerine getireceklerini belirterek, "Daha önce de söylediğimiz gibi, İzmir'in menfaati olan her konuda, siyasi hiçbir kaygı gözetmeden herkese kapımız açık. Her türlü desteği vermek için canı gönülden çalışırız ancak sayın Tunç Soyer de terör destekçilerine 'belediyede nasıl iş bulurum' diye düşünmek yerine, İzmir'in sorunlarına yönelmeli. Şehrin trafik ve altyapı sorununa, seçimden önce sık sık gündeme getirdiği pis koku sıkıntısına nasıl derman olacağına kafa yormalı." ifadelerini kullandı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı