AK Parti'den kritik af açıklaması!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, uzun süredir gündemde olan af konusuna ilişkin yaptığı açıklamada, "Tüm talepler baş tacı ama mağdurun hakkını kollayarak, toplumun genel kanaatini kollayarak bir karar vermek durumundayız. 'Ceza İnfaz Yasası'ndaki değişiklik bu talepleri karşılayabilir mi?' diye düşünüp adım atmak için bakanlığımız, vekillerimiz çalışıyorlar. Bunu da inşallah yasalaştıracağız." dedi.

16 Haziran 2019 Pazar 20:09
AK Parti'den kritik af açıklaması!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, af konusuna ilişkin "Tüm talepler baş tacı ama mağdurun hakkını kollayarak, toplumun genel kanaatini kollayarak bir karar vermek durumundayız. 'Ceza İnfaz Yasası'ndaki değişiklik bu talepleri karşılayabilir mi?' diye düşünüp adım atmak için bakanlığımız, vekillerimiz çalışıyorlar. Bunu da inşallah yasalaştıracağız." dedi.

İstanbul'da yaşayan Çanakkaleliler ile Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi'nde bir araya gelen Turan, Türkiye'nin her karışının kıymetli olduğunu söyledi.

Çanakkaleli olmaktan ve bu kentin milletvekilliğini yapmaktan gurur duyduğunu vurgulayan Turan, Meclis çalışmalarına da değindi.

Af konusu

Yargı paketine ilişkin açıklamalarda bulunan Turan, şunları söyledi:

"Birçok alanda af çok soruldu. Af için herkesin ortak kanaatinin oluşması gerekiyor. Başta MHP'nin talepleri var, bizim taleplerimiz var. Tüm talepler baş tacı ama mağdurun hakkını kollayarak, toplumun genel kanaatini kollayarak bir karar vermek durumundayız. 'Ceza İnfaz Yasası'ndaki değişiklik bu talepleri karşılayabilir mi?' diye düşünüp adım atmak için bakanlığımız, vekillerimiz çalışıyorlar. Bunu da inşallah yasalaştıracağız."

S-400 konusu

S-400 konusuna da değinen Turan, "S-400 ile ilgili karar verecek olan bu milletin kendisidir. Bizim Amerika başta olmak üzere başka ülkelerden izin alma mecburiyetimiz yok. Kaldı ki bu S-400'ler bir saldırı değil savunma mekanizması en gelişmiş mekanizmalar. Bizim hemen güneyimizde büyük bir savaş var. Tedbir almak zorundayız. Kıbrıs'ın etrafında tüm Avrupa devletlerinin donanması var, bir gerginlik var, tedbir almak durumundayız. Tedbir alırken de o kararı ancak Türkiye kendisi verir." ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Haziran 2019 Pazar 20:09

YORUM YAZ

 • adalet bakanına yazdımadalet bakanına yazdım1 ay önce
  adi basit suçlardan denetimli serbestlikle çıkanlar dışarda acından ölecek sicilden dolayı bir yere kıpırdayamıyorlar vasıflı olsan bile özel sektör dahi iş vermiyor bu insanların durumunu düzenleme yapmak gibi bir niyetiniz varmı yoksa bizi ilgilendirmez durumumu var
 • emrah demiremrah demir1 ay önce
  Cezaevlerinde hükümlü yatanlar bir sebepten ötürü orada hapistir. Üç beş oy için bu hırsızları ve uyuşturucu satıcılarını toplumun içine salmayın. İnsanların adalete ve hukuka saygısı kalmadı. Ceza kanunlarının çok daha caydırıcı hale getirilmesi gerekmektedir.
 • AyhanAyhan1 ay önce
  Neden hiç bu feto yerorist hakimlerin vermis oldugu OMURLUK CEZALARDAN BAHSETMIYORSUNUZ bu binlerce magdurlari nasill ettiklerini
 • YOLSUZLUK VE HIRSIZLIGA AFYOLSUZLUK VE HIRSIZLIGA AF1 ay önce
  KANAATIMCD AK0 TRK BIR KONUDA AF GETITMELI YOLSUZLUK VE HIRSIZLIK...BÖYLECE KENDILERINI GUVENCE ALTINA ALIRLAR ...BIR DUSUNUN ISTERSRNIZ ...
 • Muhalefet Muhalefet 1 ay önce
  Affa karşıyız, Herhangi bir akpli-3 yaşındaki kızına tecavüz edip öldüreni-12 Yaşındaki oğluna esrar satanıkarısını kızını satana affa evet der mi?! O halde.ne affı? kader mahkumu lafıda hikaye.Onların Kaderidir Hapiste çürmek.bırakını orada gebersinler bu onların seçimi.
 • YazıcızadeYazıcızade1 ay önce
  Ceza indirimi seçimden önce gelmelidir. Aksi halde İstanbul seçiminde ciddi bir fark ortaya koyacaktır. Özellikle Karşılıksız Çek cezası yüzünden binlerce esnaf hapiste ve on binlerce esnaf ise ya kaçak, ya da hapse girmek için sıra bekliyor..
 • KanunîKanunî1 ay önce
  İdam yasasını çıkaramıyor sunuz ama af yasasını çıkaracaksınız sonra da cumhur neden akp ve reise küskün diyeceksiniz. Ben CHP ye oy vermem ama sandığa da gitmem.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Ne şiş yansın ne kebap anlayışıyla parti yönetilmez Çıkıp ya Af çıkartacağım şunları kapsayacak dersiniz ya da af çıkartmayacağım derseniz o Şu an bu tavırla Affa karşı olanları da Hapistekiler ve yakınlarını da kaybediyorsunuz Allah akıl fikir versin
 • AhmetAhmet1 ay önce
  Adalet tam tesis edilse affa gerek kalmaz. Maalesef adalet konusunda çok ciddi sıkıntılarımız var. Özellikle siyasi davalar ama bütün davalarda sıkıntı var.
 • memitomemito1 ay önce
  Suclulara af cikaracagina sucsuz yere sirf inandigi ve guvendigu icinallah rizasi icin toplanmis ama sonunda aldatildigini anlayinca devlqtin darber vurdugu isi kaybetmis binlerce insani affet. Ne demek sucluya af. Iki gun sonra yine girecek. Darbeye asil karisanlar yonetenler nerede? Git onlari bul asil suclulari. Affetmeyi yanlis yerte kullaniyorsunuz. Yapilan diktatorluk sirf oy ugruna. Cocuklar ac evlere giden ekmek azaldi ya da yok. Vatansa bu kadar vatan hainleri medyada bqsbasbagiyir yiyorsa onlari isinden etsene neden maas veriyorsun hdp lilere. Senin teror ilan ettigin pkk ile isbirligi icinde oldugunu saklamiyir. Atsana onlari isinden tik bakalim hapise tikabiliyir musun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Temmuz 2019