AK Parti'den flaş İstanbul açıklaması!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, kritik açıklamalarda bulundu. Yavuz, "Kamu hizmeti olmayanlar görevli yapılıyor. 19 bin 380 kişi olarak belirlenen rakam arttı. Şimdi 19 bin 742 kişinin tamamı kamu hizmetinden yasaklı değil ama sandık başkanı olamaz. Ama bunların hepsi sandıklarda görev aldı" dedi.

21 Nisan 2019 Pazar 11:09
AK Parti'den flaş İstanbul açıklaması!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim sonuçlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yavuz'un  yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle;

Biz 16'sında dilekçemizi dün ek dilekçemizi verdik. Bundan sonra YSK karar verecek. Bu hafta içi başlayacak. Ne kadar sürüp sürmeyeceği oradaki delillere bakacak. KHK ile karar verecekse bu çok sürmez. Ölüler ve cezaevindekileri iki ayrı yerde görülenler var. Bunları tek tek inceleyeceği için bir zaman alacak.

Ben 18 yıldır bu işlerle ilgileniyorum. Bu işin mutfağındayım. İlçe seçim kurulları ve YSK sandık başkanlarını vermiyorlar. Neden? diye sorduğumuzda şöyle cevap verdiler: "Bu noktada siyasi partilerin baskıları olabilir. Bu yüzden vermedik." dedi.

Hiçbir partiye vermiyoruz diyorlar. Eğer CHP'ye veriliyorsa bundan sonra başka bir şeyi konuşuruz. CHP'nin ileri gelenlerinin tek dertleri seçim bizde kalsın mantığıdır. Biz seçim gününden sonra başladık.Sandık başkanlarını ve görevlilerini taramaya. Alıyorsunuz sayım döküm cetvellerini tek tek baktık.

Bizim müşahitlerimiz de bilmiyor seçim gününe kadar. CHP'liler diyor ki, bunlar usulsüzlüktür. Kanunsuzluk değildir. Burada sandık kurullarının belirlenmesinde tamamen kanunun dışına çıkılmış. Adeta kanun diskalifiye edilmiş. Biz çok sağlamcı gidiyoruz. Biz kafaları karıştırmak istemiyoruz. AK Parti'yle beraber hukuk kurulları içerisinde bir düzen kuruldu.

"YSK bu konuyu ilk kez ele alıyor"

CHP hep kendi gibi düşünüyor. Mülki amirler YSK'ya hukuka uygun bir liste sundular. Sonra bu liste kenara konuluyor. Başka listeler belirleniyor. Kamu hizmeti olmayanlar görevli yapılıyor. 19 bin 380 kişi olarak belirlenen rakam arttı. Şimdi 19 bin 742 kişinin tamamı kamu hizmetinden yasaklı değil ama sandık başkanı olamaz. Ama bunların hepsi sandıklarda görev aldı. YSK bugün konuyu ilk kez ele alıyor. Sandık başkanlarıyla ilgili ilk kez karar verecek. Sayım döküm cetvelleri de ilk kez YSK'ya taşındı. Sayım döküm cetvelleri bu işin temelini oluşturur. Bu binanın temelini ortadan kaldırdığınız zaman ortada bir şey kalmaz.

Bugün ortaya çıkan manzara " Tam kanunsuzluk" halidir. Dört yerde seçim iptal edildi. Kısıtlı seçmene oy kullandırıldı diye. Bizde diyoruz ki, "İstanbul'da da kullanılmış olabilir" bunu kontrol et diye YSK'ya uyarımızı yaptık.

Aldığımız duyumlara göre YSK Pazartesi (yarın) görüşmeye başlayacak.

25 bin kişi kısıtlı seçmen var. Önce bu rakamın 2388'ini belirledik. Şu anda bu rakam 2732'ye çıktı. 21 bin 352 kişinin de listesini YSK'ya verdik. Dilekçemizde şunu söyledik: Bunu Sulh hukuk veriyor. Türkiye'de kısıtlı verilenleri Sulh Hukuk'a sor. Biz size liste verdik. Bunu mahkemeye sorun dedik YSK'ya.

25 bin kişi kısıtlı seçmen var. Önce bu rakamın 2388'ini belirledik. Şu anda bu rakam 2732'ye çıktı. 21 bin 352 kişinin de listesini YSK'ya verdik. Dilekçemizde şunu söyledik: Bunu Sulh hukuk veriyor. Türkiye'de kısıtlı verilenleri Sulh Hukuk'a sor. Biz size liste verdik. Bunu mahkemeye sorun dedik YSK'ya. 10 bin 290 kişi cezaevi seçmeni var. Cezaevindeki adam aynı zamanda dışarıda gözüküyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Nisan 2019 Pazar 11:09

YORUM YAZ

 • 11milyardolarlık istanbul belediye büççesi yebabam ye suyuakmıyan evleresufaturasıyoluyordu chpli nuretin sözen 11milyardolarlık istanbul belediye büççesi yebabam ye suyuakmıyan evleresufaturasıyoluyordu chpli nuretin sözen 1 ay önce
  hırsız chp ulanbikerede miletin menfatini gözetseniz bu milletsizide iktidar yaparama adamların ruhunda merhametyok ben ben ben 11 milyardolarlık istanbul belediyesi yeyebitmez küvetler sudeposuydu
 • İdris Demirİdris Demir1 ay önce
  YSK nın kanunsuzluğunu, YSK ya şikayet etmek (!!!!???) ne kadar çözüm olur...!!!???Hırsızı bekçi yapsanız, sonra da çalınanı bekçiden sormak gibi bir şey mi...???!! Mülki amirin verdiği liste dışından, sandık başkanı olamıyacak kişileri, sandık başkanı yapan YSK değil mi..?! Allah Yar ve Yardımcımız olsun inşallah. Allahın da bir Hesabı vardır elbette.
 • Aziz MetinAziz Metin1 ay önce
  Kendinizin düzenleyip uygulamaya koyduğu kanunlara kendiniz itibar etmiyorsanıx Millet'e ne demeli? İtiraz süresince neden itiraz etmediniz? Zaman darlığı gibi saçma sapan maazeretiniz dikkate alınırsa, o zaman bu, her davada emsal teşkil eder.
 • misafirmisafir1 ay önce
  YSK kime bağlı acaba?
 • Mehmet Tanriverdi Mehmet Tanriverdi 1 ay önce
  Reise ihanet ettiniz yani geldiniz yattiniz, ukala herifler.
 • Cüneyt beyaz Cüneyt beyaz 1 ay önce
  Mehmet acet sana bir soru sordu 5 saniye cevap veremedin kaldın..biletin kesilmiş haberin yok..
 • mlymmlym1 ay önce
  Zulüm etmez kuluna mevlası kulun çektiği fiilin cezası, Ey chp terör destekçileri bekleyin chp zulmünü.
 • BahadirBahadir1 ay önce
  cumhur ittifakina oy verenler gösteri yapsinlar,milyonlar biriksin, hirsiliga hayir , adalet istiyoruz diye,,, hicmi degeri yok yahu sizin oylarinizin ?!!!!! göz göre göre hileyle istanbulu dinsizlere domujz yiyicilerine teslim ettiniz fatihin yadigarini...
 • 4044041 ay önce
  ak parti secimi böyle alsa yemin ederim kendimden utanirdim. putperestler öyle omurgasiz piskin, ve görgüsüz ki firsat bu firsat dediler. tam lut kavmi. her türlü sapik bir azgin azinlik söz konusu.
 • she-ezshe-ez1 ay önce
  Ey bu kuyruk acisi ne zaman geçeçek. 2015 seçimlerini oy sayılması 2*3 saat almıştı , hemen o gece SON neticeler hemen yayıldı, neden çünkü iktidarın işine geliyordu da ondan, ve ne kadar sahtekarlık yapıldıgını her kes ve bilakis ıktidar biliyordu,şindi 21 gün geçmesine ragmen hala fare deliginden beklenti var , Hayret Hayret
 • EeeEee1 ay önce
  Yani...
 • haydarhaydar1 ay önce
  hehe tabi
 • Tacettin Tacettin 1 ay önce
  Fetönün üst düzey görevlisi seçimde fetöcüler kaydırma yaptı diyor.hahahahaha
 • Hz. Ömer Hz. Ömer 1 ay önce
  Diğer dünyanıda bu kadar düşünüyormusun acaba madem usulsüzlük oldu tüm Türkiye iptal edilsin sadece kazanamadığınız yerler değil kendi ağzıyla diyor çalışmalara seçimden sonra başladık diye yani kendi kazansa bu şekilde sorun yoktu ama başkası kazanınca hırsızlık var
 • Mahmut ÇobanMahmut Çoban1 ay önce
  Kafa ağrıtan bir gürültüden başka bir şey değil. Yeter artık tantana ettiğiniz. Madem bu adamlar sandık başkanı olamaz, git o zaman bunu YSK’ye sor! İstanbul’u bunca yaptığın çalışmaya rağmen rakibine kaptırdıysan bir zahmet çık da rakibini tebrik et!
 • ibrahim karakoçibrahim karakoç1 ay önce
  vah vah.akp nin neden seçim kaybettiği belli.içi boş itirazlar.bu anlattıkların tüm türkiye deki sandıklarda var .tüm türkiyedeki sandık kurullarını sandık başkanlarını da kontrol etsene bakalım ne sonuçlar çıkacak.sen sandık da akp ye ne az çıkıyor onu araştır.soğan patates fiyatlarındanelektrik su dogalgaz zamlarından olabilirmi.bunları düşün
 • gökhangökhan1 ay önce
  zevat o söylediğini 31.03 ten önce itiraz edecektin,bu işlerde hükümetin görevi.bir susta adam sansınlar.istanbul'u kaybettiniz rant bitti.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mayıs 2019