AK Parti'den, dikkat çeken Ali babacan ve yeni parti açıklaması!

AK Parti’den istifa eden eski bakan Ali Babacan’ın yeni parti çalışmalarıyla ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, "Kendi kararı, saygı duyarız. Buna bizim bir şey dememiz doğru değil. Kendi kurucusu olduğu partiden ayrılma kararı vermiş, Allah hayırlı etsin." ifadelerini kullandı.

14 Temmuz 2019 Pazar 17:54
AK Parti'den, dikkat çeken Ali babacan ve yeni parti açıklaması!

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, AK Parti’den istifa eden eski bakan Ali Babacan’ın yeni parti çalışmalarını değerlendirdi.

"Siyaset bir iddiaya ve iradeye sahip olma işi"

"Kendi kararı, saygı duyarız. Buna bizim bir şey dememiz doğru değil. Kendi kurucusu olduğu partiden ayrılma kararı vermiş, Allah hayırlı etsin." açıklamasında bulunan Kurtulmuş, "Siyaset hakikaten zor bir iş. Bir iddiaya ve iradeye sahip olma işi. Belki bir ömür sürecek, zaman zaman yoklukların, zorlukların, darbelerin, dimdik yokuşların olduğu bir mücadele süreci. Emek, zaman, sabır istiyor, mukavemet edebilme becerisi istiyor. Siyaset kişisel hesaplarla yönlendirilebilecek alan değil” ifadelerini kullandı.

"Ortada bir oluşum yok"

Ortada bir oluşumun olmadığını vurgulayan Kurtulmuş, "Sadece bir arkadaşımızın partiden istifası sözkonusu. Önce bir ortaya çıkmalarını görelim. Kararı verecek millettir. Bundan sonra AK Parti nasıl devam edecektir sorusu önemlidir. AK Parti reformcu bir partidir. Ekonomik, siyasi, kültürel reformları gerçekleştiren bir partidir. Askeri vesayetle mücadeleyi fevkalade yapan bir partidir. AK Parti demokratik bir partidir. Bütün antidemokratik güçlere, bürokratik oligarşinin muhkem kalelelerine rağmen mücadelesini yapmıştır. AK Parti bu memlekette kim varsa hepsinin temsilcisi olmuş bir siyasi partidir. AK Parti yerli ve milli partidir. Türkiye’nin ekonomi, sanayi, savunma ve her alanda milli duruşunu tahkim etmesini savunmuş partidir. Biz bu özelliklerimizi kuvvetlendirerek yolumuza devam ettiğimiz sürece Allah’ın izniyle bir sefer de olsa AK Parti’ye yüzde 65 oy vermiş büyük kitle var" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Temmuz 2019 Pazar 17:54

YORUM YAZ

 • DadasDadas4 gün önce
  Millet karar verdi zaten......millet posete bile para verir hale getirdiniz.....
 • KanunîKanunî4 gün önce
  Bilderberk toplantısına katıldı diye hatırlıyorum .Seni gidi seniiiiii....
 • Alkan Alkan 4 gün önce
  ALAYI FETÖCÜ BU ÜÇKAGITCILARIN YANI TASMALARI TERÖRIST FETÖ BASI GÜLENIN ELINDE SADECE VE SADECE AKP YI VE ONUN BASKANI SAYIN RECEP TAYYIP ERDOGANI YIPRATMAK VE MILLETIN GÖZÜNDEN DÜSÜRMEK VE OYLARINI BÖLMEK BASINI ÇEKENDE KALLES VE IHANETIYLE ÖN SAFA ÇIKAN SEREFSIZ ABDULLAH GÜL DÜR IÇTEN PAZARLIKLI SINSI VE ARADA BIR ÇIKIP MEDYAYA ZIRVALIYOR KENDINIDE BIRSEY SANAN BIR AHMAKIN TA KENDISIDIR............. 7 SENE CUMHURBASKANLIGI YAPMIS BIR ZAT AMA MALESEF GEZI OLAYLARINDA HIÇ SESI ÇIKMADIGI GIBI KORKAGIN VE ÖDLEGIN TA KENDISIYDI BIRDE ÜSTELIK GEZICI TERÖRISTLERE MESAJ ALINMISTIR DEMEKLE YETINMISTIR SIMDI KENDINI BILMEZ BABACAN DENEN BAHCE KORKULUGU ILE VE YANLARINA SU HANI MESHUR KAYIKCI VE SARLATAN HOCA KILIKLI DAVUTOGLUNUDA ALMISLAR GEÇTIGIMIZ YILDAN BERI PARTI KURACAGIZ DIYEREK HALEN BIR PARTIYIDE KURAMADILAR TERÖRIST FETÖ BASI DAHA BIR TÜRLÜ ONAY VERMEMIS ANLAYACAGINIZ VEDE BU ÜÇ KAFADAR MEDYADA GÜNDEMI MESGUL ETMEKTELER ......KURACAKSANIZ KURUN PARTINIZI VE ALIN BOYUNUZUN ÖLÇÜSÜNÜ VE BU MILLET SIZLERIN GIBI FETÖCÜ USAKLARA OY VERMEZ PRIMDE VERMEZ AKPARTIDEN HELE SIZINGIBILERE ASLA OY KAYMAZ ANCAK SIZLERIN KURACAGINIZ PARTIYE KIMLERDEN OY GELIR ONUDA SÖYLEYEYIM VEDE TAHMINIM BASTA EN FAZLA OYU PARTINIZE FETÖCÜ TERÖRISTLERIN VEDE HDP PKK DHSKPC CHPLI TERÖRISTLERDEN ALACAGINIZ BELLI BU KADAR NET ....PARTI KURUP YALNIZCA OYLARI BÖLMEK VE TÜRKIYE DÜSMANLARI DIS GÜÇLERIN VEDE TERÖRIST BASI FETÖ DENEN SIYONIST DINSIZ IMANSIZ VEDE KAFIR GÜLENE HIZMET ETMEK VE IÇERDEKI CHP VE CHP NIN BASINDAKI TERÖRIST KILICDAROGLUNU VE HDP PKK DHSKPC IP SP SINE HIZMET ETMEK SIZLERIN GIBI FETÖCÜ USAKLARDAN YANI TERÖRIST DESTEKCILERINDEN ÜLKEMIZ TÜRKIYEYE KARI HIÇ OLMAZ AKSINE TÜRKIYEYE ÇOK BÜYÜK ZARARARLARINIZ OLACAK SADECE TÜRKIYEYI DIS GÜÇLERIN ISTEDIGI SEKILDE YÖNETEREK DIS GÜÇLERE VE IÇERDEKI TERÖRIST DESTEKCISLERI VE TERÖRISTLERI MEMNUN ETMEK BU YÜZDEN PARTI KURUP AKP YI PARÇALAMAK VE ONUN LIDERINI DIS GÜÇLERIN TERÖRIST LIDERLERI ASAGIYA ALAMADILAR YANI SIZ ALMAK IÇIN HAREKETE GEÇTINIZ AFFERIN SIZLERE VATAN SEVERLIK BUYSA BEN SIRADAN BIR VATANDAS OLARAK SIZLERDEN DAHA ÇOK VATAN SEVERIM ÜLKEMIN BAGIMSIZLIGI IÇIN ÜLKEMIN PARÇALANMAMASI IÇIN REISIN ARKASINDAYIM ÜLKEMIZIN GELECEGI IÇIN REISIN ARKDINDAYIM AKP YI VE ÜLKEMIZI PARÇALATMAK IÇIN YOLA KOYULMUS HAINLERIN KALLESLERIN IHANETCILERIN ARKASINDA HELE HELE HIÇ DEGILIM
 • Leyla Leyla 5 gün önce
  Yorumcu arkadaşıma Yüzde yüzkatılıyorumdediklerihakikaten çok doğru .bunlara çamurda bulduğunda bir tekme de sen atacaksın temelli gömülsünfeto bu şerefsizlere basmışparayı kurun partiyi Akp partisine verin zarardemis bunlarda görev yapacaklar ya cesaret arıyorlar yürekleri selanik olduğu içinondan böylebocaliyorlar kursalarda zaten NAL toplayacaklari şimdiden bellibu millet15 temmuzu unutmadıonu da kimlerin yaptığı belli. O zaman bunlardan en ufak bir ses cikmismiydi .HAYIR.
 • FerhatFerhat5 gün önce
  Liberal leşmiş Kurutulmuş senin Ali babacan gibi bir kripto oldugunu biliyoruz. Zira merhum Erbakan hocamizi ev hapsine alindiktan sonra ak sakalli siyonistler seni önce fazilezin basina sonra işe yaramadigin icin ak partide genel baskan yardimcusi olarak görev verdiler. Sen vecali babacan ve ak partinin kurucu vekilleri hepiniz ayni tornadan siniz. Hepiniz soyonizmin ve iblisin yerli varisleri olan masonlarin kurguladigi liberalizm merkezli bozuk dünya dünya düzenine tabi olmussunuz.
 • Yunus 16 Yunus 16 5 gün önce
  Numan bey AÇIKLAMANIZ ÇOK BASİT. BU AYRILIĞIN GERÇEK ADI FETÖ.
 • hsnhsn5 gün önce
  Ak parti yine hata yapıyor. Yav şu adamların adını ağzınıza alnayın. Göemeyin duymayın yav. Adamlar bwdava rwklam yaptırıyoe size. Aynı hatayı imamoğlu içinde yaptınız. Kötüleyeceğim derken ünlü yaprınız sağır sultan dıydu. Gözünüzü açın artık. Susun susun.
 • HadraHadra5 gün önce
  sn genel Başkan Vekili siz Sizn geldiğiniz yerleri unutmuş gibisiniz, Bunu Babacan için asla söylemediğim gibi onun yaptığınıda asla tasvip etmiyorum.Zira yeteri kadar bölündük! Ancak siz nerden geldiniz lütfen söylermisiniz? Hangi partilerin Genl başkanı idiniz? hangi Partileri Kurdunuz? Bıraktınız da ne yaptınız ama unutmayın? Her Müslüman işlediği her fiilin karşılığını mutlaka bulacaktır.? kanaatimi söyleyeyimbu sn Babacan bırakın boyunun ölçüsünü alsın bence Bu Millet artık eski Millet olmadığını görecektir. Türkiye sanki yeteri kadar sıkıntılara girmemiş te yenilerini taşıyabilecektir.Bence Yanına Lazermetre alsın Boyunun uzunluğunu hassas ölçsün vesselam
 • KaanKaan5 gün önce
  Şu ali babacanı haber yapmaya bile değmez

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Temmuz 2019