AK Parti'den dikkat çeken Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu hamlesi

AK Parti'nin 18 yıllık hikayesinden yeni parti kurma hazırlığında olan Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı, Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan seçildiği tarihler çıkarıldı.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 16:45
AK Parti'den dikkat çeken Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu hamlesi

AK Parti'nin resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda "Bir millet aşkı hikayesi AK Parti Türkiye Sevdasıyla" başlığı kullanıldı.

2001 yılından itibaren 2018 yılana kadar olan süreçte kritik anlar anlatıldı.

2016 yılında Binali Yıldırım'ın Başbakan oluşu ve 65. Hükümeti kurması yer alırken, Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı, Ahmet Davutoğlu'nun başbakan seçildiği tarihlerin olmaması gözlerden kaçmadı.

Ahmet Davutoğlu

AK Parti Kurucu Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ağustos 2014'te yapılan seçimde Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı oldu. AK Parti, yoluna Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ile devam etmişti.

AK Parti, Davutoğlu'nun Genel Başkanlığında ilk sınavını, 7 Haziran 2015'teki genel seçimlerde ve ardından yapılan 1 Kasım 2015 erken seçimlerinde verdi. 1 Kasım'da tek başına iktidarın kazanılmasıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan, 64. Hükümeti kurma görevini AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na vermişti.

Abdullah Gül

Abdullah Gül, 367 krizi sonrası TBMM üyelerince 2007'de Cumhurbaşkanı seçildi. 

Erdoğan, 2007'deki halk oylamasıyla cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesine imkan tanıyan düzenleme uyarınca 10 Ağustos 2014'te yapılan seçimde, oyların yaklaşık yüzde 52'sini alarak doğrudan halk tarafından seçilen ilk cumhurbaşkanı olmuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 16:45

YORUM YAZ

 • bekirbekir2 gün önce
  Çok güzel olmuş bu iki hayırsız ve nankörün vefasızlıkları karşısında az bile yapılmış.Bu nankörleri partinin kapısında bile geçirmeyin....
 • SüleymanSüleyman3 gün önce
  Var olan bir şeyi yok saymakla yok olmazVar olan bir şeyi yok saymak deve kuşunun kafasını kuma sokması gibi bir şey olur
 • SüleymanSüleyman3 gün önce
  Var olan hiç bir şey birilerinin yok saymasıyla yok olmaz Var olan bir şeyi yok saymak deve kuşunun kafasını kuma sokması gibi birşeydir
 • Leyla Leyla 3 gün önce
  Aptullah ,ahmetpartidelerken şahsen benim hafızamda kalan bir anılarıhakikaten yok ,zaten o zaman bunların kem kümetmelerinden feto cüoldukları o fisiriklik larından belli oluyordu da ihtimal verilmiyordu ,meğer saman altından şu yürütüyorlarmış.simdi iyice şu yüzüne cıktı.
 • Libero Libero 3 gün önce
  Onlar zatengönüllerden çoktan silindi..
 • Ruhi SakmanRuhi Sakman3 gün önce
  ONLARIN YAPTIĞI VEFASIZLIĞA,YİNE BİR VEFASIZLIKLA CEVAP VERİLMİŞ.BU ADAMLAR İYİ - KÖTÜ PARTİNİN TARİHİNDE VARLAR.ADLARI SİLİNMESE İYİ OLURDU...
 • fetösavarfetösavar3 gün önce
  yaa bu adamların beş para etmediği anlaşılmıştır. artık ne millet ne de parti bunların uyuz hareketlerini görmek istemiyor. yerinde bir karar... ne demek yaaa uyuz uyuz "eee.. bilmem ki... efendim millette bir karşılığı olmadığından... şimdilik.. yok böyle bir girişim..."... halbuki de len de... nolacak.. biz tayyip kardeşimizi yüzüstü bırakacak bir tip miyiz??? sana derken harika. bir de sen desene... haa demek ki nefis terbiyesi başka bir şeymiş...
 • Emre BayındırEmre Bayındır3 gün önce
  Şeref vesilesi bilmişlerdir.
 • CumaliCumali3 gün önce
  Çıkarmak ne değiştirdi. "Ak kağıt üzerinde kara yazı, işine gelmeyen yeri dişinle kazı" Türk"ün tarih anlayışı. Abdullah Gül'ü de, Davutoğlu nu da sevmem. Ama partiyi bir aile partisine dönüştürmek, her eleştiriye ihanet damgası vurmak, imkanları ve görevleri paylaşırken adaletten ve liyakatten uzaklaşmak Ak Parti'nin en büyük sorunu.Eğer halk (seçmen) sizden uzaklaşıyorsa bilin ki siz de adaletten ve liyakatten o kadar uzaklaşmaya başlamışsınızdır..
 • ErginErgin3 gün önce
  Abdullah gül son zamandachpve ip. Hdp Çatı adayıondanhayırgelmezçünkü bizi. Kandrdı sıra olarada
 • Millet de AKP'yi sildi.Millet de AKP'yi sildi.3 gün önce
  AKP ilk sandıkta barajı aşarsa dua etsin. Benim öngörüm belki %1 oy alabilir. Artık mızrak çuvala sığmıyor. Millet erken seçim istiyor.
 • Hasan gündoğdu Hasan gündoğdu 3 gün önce
  Bu işlemlerigayet güzel yapıyor sunuz Halktan kopuyorsunuz aşırı milliyetçi ve devletcı bır çizgiyegeldi akp karışıklık bulur mu bu davranışlabence problem

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019