AK Parti'de kritik toplantı! Gündem kayyımlar...

AK Parti’nin 26-27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştireceği Kızılcahamam kampında 31 Mart yerel seçimlerinin sonuçları derinlemesine ele alınacak.

20 Nisan 2019 Cumartesi 07:23
AK Parti'de kritik toplantı! Gündem kayyımlar...

İl Başkanlıkları ve partinin yetkili organları kamp için raporlar hazırlamaya başladı. Bu raporlar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulacak ve kampta raporlarla ilgili değerlendirmeler yapılacak.

AK Parti’nin kampta ele alacağı en önemli başlık ise terörden temizlenen bölgelerde elde edilen sonuçlar olacak.  AK Parti’nin oylarını arttırdığı ve 40 belediyeyi HDP’nin elinden aldığı Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne ilişkin özel bir rapor hazırlanacak. Hazırlanan raporda bölgede oy artışı ve kazanılan belediyeler tek tek ifade edilecek. Özellikle terör destekçisi belediye başkanlarının yerine atanan kayyımların çalışmalarının seçim sonuçlarına etkisi değerlendirilecek.

Kayyım olarak atandıktan sonra aday olan ve seçimi kazanan isimlerin gerçekleştirdikleri hizmetlerin özeti de bu rapor içerisinde yer alacak. Terör örgütünün kendisine simge olarak belirlediği bazı belediyelerin AK Partili isimler tarafından kazanılması da önemli bir adım olarak ele alınacak.  Bu belediyelere yönelik bundan sonra atılacak adımlar da raporda özetlenecek.

Türkiye

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Nisan 2019 Cumartesi 07:23

YORUM YAZ

  • Hakk yolunda hakyemezHakk yolunda hakyemez1 ay önce
    Kayyumların atanma sebeplerinden biri.... Hdpli belediye başkanlarının Kandile destek derdiği söylemiydi....ve Kayyumlar başkan olarak atandı.... genellikle, iktidardan destek görmemelerine raģmen Hdpli belediyeler Kayyumlara belediyeleri borçsuz ve kasalarında parayla teslim ettiğini haberlerden okuyoruz.... Kısa kayyumluk döneminde bu kasalar boşalırken birde üzerine yüzmilyonları bulan borçlar eklenmiş.....Ortadagarip bir durum var...Kayyumlar dönemlerinin hesabını vermezse.... kasa soyguncuları ve hortumcusu olarak anılırlar. Sonuçta, belediyelerin paraları hepimizin cebinden çıkan vergilerdir....
  • GulbahceGulbahce1 ay önce
    Bu kibirle hicbir sonuc alamazsiniz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019