“AK Parti neden kaybetti?” sorusunu böyle cevapladı: Eleştiriler duyulmazsa bugünleri ararız

AK Parti eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, yeniakit.com.tr’ye gündeme bomba gibi düşecek açıklamalarda bulundu. Seçim sonuçlarını değerlendiren Yamalı, “İki AK Partili bir araya geldiği zaman AK Parti’yi konuşuyorsa ‘çöküyoruz’ demektir. AK Parti’ye yönelik eleştirilere kulak verilmez, reformlar yapılmazsa bugünleri ararız.” dedi.

24 Haziran 2019 Pazartesi 12:29

 Mehmet Özmen  yeniakit.com.tr 

Türkiye yerel seçimleri geride bırakırken, AK Parti içindeki gidişatı eleştiren sesler de yükselmeye başladı. AK Parti eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, yeniakit.com.tr’ye bomba açıklamalarda bulundu.

“AK Parti sistemli bir şekilde yönetilmekten uzaklaştı”

Zamanında Refah Partisi’nde çalışmış, 28 Şubat döneminde ise baskılar görmüş, itilmiş-kakılmış birçok insanın Ahmet Davutoğlu’yla birlikte hareket ettiğini belirten Nedim Yamalı, “Bu insanların eleştirileri var. AK Parti’deki özellikle son yıllardaki AK Parti’nin işleyiş tarzına, AK Parti disiplinin kaybolması, teşkilatların yetkilerinin azalması, akrabalık, hemşerilik kayırmalarının artması, AK Parti’nin sistemli bir şekilde yönetilmekten uzaklaşması ve bunun maalesef bizim partinin ürünlerine, seçim sonuçlarına yansıması ve bugün geldiğimiz nokta.” dedi.

“Esasında hataları herkes söylüyor”

Akraba kayırmacılığı, ifade örgürlüğü, hukuktan uzaklaşma ve bunun neticesinde yaşananların ekonomiye olumsuz yansımaları olduğunu belirten Nedim Yamalı, şöyle konuştu:

“Özellikle parti yönetimi ve Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından. Var olan yanlış var. İşte bu akraba kayırmacılığı ve hepimizin bildiği bazı şeyler. Bunlar düzeltilemezse partinin şuan ciddi bir şekilde oy kaybettiğini görüyoruz. Biz çok deneyimli particileriz. 1990’da Refah Partisi’nden bu yana bu yerlerde çalıştık. Neredeyse AK Parti her sene %7-8 oy kaybeder duruma girdi. Görüyoruz ki bu yanlışlardan dolayı buraya girdik. Bu gidişle bizim partimiz yanlışlardan dolayı maalesef gelecek sene % 30-28 oranlarına düşecek duruma geldi. Bu kendiliğinden olmuyor. Biz de bunu şiddetli bir şekilde eleştiriyoruz. Bunun kendiliğinden olmadığını, yapılan hatalardan dolayı olduğunu. Esasında bu hataları herkes de söylüyor.”

“Eğer bu ses duyulmazsa bugünleri bile çok ararız”

AK Parti’ye yönelik eleştirilere, parti içinden yükselen sese Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan tarafından duyulması gerektiğine dikkat çeken Nedim Yamalı, “Eğer bu ses duyulmazsa bugünleri bile çok arayacağımızı görüyoruz. Bugünlere de kolay gelmedik. Refah Partisi’nde yıllarca mücadele ettik. İtildik- kakıldık, karşılık görmedik. Eşlerimiz başörtüsü zulmü çekti. Okullardan atıldı. 28 Şubat’ta birçok baskılara maruz kaldık. Ve çok büyük, çok güzel bir noktaya gelmiştik. Fakat bunu maalesef son yıllarda hem bürokrasi de hem parti teşkilatında liyakatsiz ekiplerin, grupların egemen olduğu adamcılık ve buna benzer şeyler maalesef geriye götürüyor.” şeklinde konuştu.

“MHP, AK Parti’nin reformcu ruh halini aşağı doğru çekiyor”

AK Parti lideri Erdoğan’ın ivedilikle reformları hayata geçirmesi gerektiğini ifade eden Nedim Yamalı, şunları söyledi:

“Gereken reformların yapılması gerekmektedir. Bu reformlar şunlardır: Genel başkanın akrabalarının ve kendi çevresinin çok fazla işin içinde olmaması gerekiyor. Bunu herkes yazıyor, söylüyor zaten. Çünkü bu haksız rekabete sebep olur. Yine MHP ile bu ittifakın bitirilmesi gerekmektedir. MHP, AK Parti’nin reformcu ruh halini aşağı doğru çekiyor. Bugün MHP ile olan ittifakla hiçbir reform yapamayız. Bunun mutlaka ortadan kaldırılması lazım.”

“AK Parti’nin daha da büyümesi mümkündür”

“Parti içinde ehliyet, liyakat, sicil, puanlama ve başarı gibi unsurlara göre bir sistem kurulması lazım.” diyen AK Parti eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, “Yine bürokraside de kendi içinde ehliyete, liyakate sicile dayalı bir sistem kurulması lazım ve bu sisteme müdahale edilmemesi lazım. Parti tüzüğünde teşkilatlarımızı güçlendirecek temayüllerin netice almamızı sağlayacak bir sistem kurmamız lazım. Biz partide temayüller yapıyoruz. Ama sonuçta seçimlerde ortaya çıkan temayüllerle hiç alakası olmayan bir tablodur. Bunlar doğru bir şekilde yapıldığı zaman AK Parti’nin daha da büyümesi ve güçlenmesi son derece mümkündür. Ama bu reformların samimiyetle yapılması gerekmektedir.” diye konuştu.

“Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük bir reform hareketi mutlaka başlatması gerekir”

AK Parti’ye yönelik eleştiriler nedeniyle hedef haline getirilmelerinin doğru bir davranış olmayacağını belirten Nedim Yamalı, şunları söyledi:

“Biz ki 28 Şubat döneminde gelen insanlarız. Parti içinde bir şeyi söylediğimiz zaman ‘vay hainler, bizi sattınız, Amerikan uşağısınız’ ithamlarıyla bizleri suçlayamazlar. Hayatımızı Milli Görüş düşüncesinde geçirmiş insanlarız. Burada tahammül olması lazım. Bir insan bir şey söylüyor diye dünya yıkılmaz. Eğer bütün bunlar yapılırsa, söylenenler bir karşılık bulursa iyi olur. Elbette ki şuan herkes AK Parti’nin büyümesini, gelişmesini istiyor. Böylelikle bütün sorunlar ortadan kalkabilir. Burada esas büyük görev Sayın Cumhurbaşkanımıza düşüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın büyük bir reform hareketi mutlaka başlatması gerekir. Eğer bunu başlatamazsa şu günleri arar duruma geleceğiz, öyle gözüküyor. Kısaca söylemek istediğim budur.”

“Sorunlar çözülmezse, reformlar yapılmazsa bu işin nereye gideceğini bilemezsiniz”

Yeni bir parti oluşumu olup olmadığı yönündeki bir soru üzerine ise Nedim Yamalı, “Bir oluşum yok. Bu düşünceye AK Parti içinde mücadele vermiş, çalışma yapmış ve Ak Parti içinde olmayan şu anda bir görev almamış ama gidişattan mutlu olmayan birçok insanla bir araya geliyoruz. Bu insanların sayısı her gün artıyor. Bu insanlar bir araya gelip rahatsızlıklarını söylüyorlar. Ki bu rahatsızlıklar da hepimizin rahatsızlığı. Her yerde yani sokakta, ekonomide, parti teşkilatımızda gözüken rahatsızlıklar. İnsanların bir araya gelmesini bu iş partileşir mi partileşmez mi şeklinde düşünmemek lazım. Bu iş partileşmek üzerine kurulmuş bir şey değil. Ama şöyle bir problem var: sorunlar çözülmezse, reformlar yapılmazsa bu işin nereye gideceğini bilemezsiniz. Bu işler kurgulandığı gibi de olmayabilir. Burada bütün iş, yeni yönetici kadrosu diye söylemiyorum çünkü yönetici kadrosu diye bir şey kalmadı, Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni bir süreç başlatmasıdır.”

“AK Parti’nin % 10’a yakın oyu MHP’ye gitti”

Sürekli AK Parti’de reform yapılması gerektiğine vurgu yapan Nedim Yamalı, “Şuanda bizim 3,5-4 sene içerisinde % 10’a yakın oyumuz MHP’ye gitti. Parti zaten bölünmüş. Yani parti de zaten bitmiş insanlar. Parti içinden hareket mi çıkacak diye söyleniyor. Parti de % 10’luk kısım MHP olmuş zaten. Üstelik kendi 2015 Kasım’da % 49 aldık. Şimdi % 40’lara hatta % 35’lere düşmüşüz. Yani AK Parti 4 sene içinde % 30 oyunu kaybetmiş. Yani parti %30 küçülmüş. % 30 bir parti çıkmış bizden. Bütün bunların tartışılması gerekiyor. Bu aşağı doğru gidişin değerlendirilmesi gerekiyor.”

“Seçmenin AK Parti’ye desteği devam ediyor”

Yerel seçim sonuçlarını da değerlendiren AK Parti eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Seçmenin AK Parti’ye ilgisi ve beklentisi devam ediyor. Seçmen: ‘oyumu azaltıyorum. Ama gönlüm sende. İyi olduğuna dair bir şey hissedersem tekrar desteklerim’ diyor. Biz hepimiz de böyle düşünüyoruz zaten. Ama bunları görmezden gelip genel bir politika izlememek lazım. Bir şeyi herkes söylüyorsa mesela adam kayırmacılığı, bunun mutlaka gereklerinin yapılması gerekir. Hem siyasi tarihimizde hem de İslam dünyasında maalesef kötü örnekler var bu konuda.”

“Türkiye bir aile şirketi yapısıyla artık yönetilemez”

31 Mart’ta İstanbul’da yaşanan gelişmelere yönelik konuşan Nedim Yamalı, “Biz de 30 yıldır partiliyiz. Refah, Fazilet ve AK Parti. Artık aidiyetin ve bağlılığın kaybolduğunu görüyor insanlarımız. Yani İstanbul’da sandık başında adamı olmayan sandıklarımız vardı. 15 milyonluk İstanbul’da bazı sandıklar da sorun yaşadık. Bu insanların eskisi kadar heyecanla, şevkle sandıkların başında durmadığını gösteriyor. Bunlar büyük işaretlerdir. Burada toplanan insanların söylediği de budur zaten. Bu insanların söylediklerine odaklanmak lazım. Söylenenler yerine getirildiği zaman bu insanların toplanma sebebi ortadan kalkar. Koca Türkiye bir aile şirketi yapısıyla artık yönetilemez. Buradaki insanların söyledikleri de sadece budur.” şeklinde konuştu.

“İki AK Partili bir araya geldiği zaman AK Parti’yi konuşuyorsa ‘çöküyoruz’ demektir”

AK Parti’ye yönelik eleştirilerin partinin her aşamasında yapıldığını belirten AK Parti eski İl Başkanı Nedim Yamalı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Hakikaten bu söylenenler hem bizim gazetelerimiz, bize yakın yazarlar, bizim medyamız hem arkadaşlar herkes söylüyor. Parti içinde de bu çok konuşuluyor. Kapılar kapandığı zaman, iki AK Partili bir araya geldiği zaman tek konuştuğu şey diğer partiler değil, AK Parti içindeki sorunlardır. Yani iki AK Partili bir araya geldiği zaman sadece AK Parti’yi konuşuyorsa bu zaten ‘çöküyoruz’ demektir. Sayın Cumhurbaşkanı bunu görüyor mu, görmüyor mu, tedbir alıyor mu bilemiyoruz. Ama gerçekten görüp tedbir almasını yürekten istiyoruz. Tek isteğimiz kendimiz kurduk kurcusuyuz bu partinin. Ve muhteşem günler yaşadık. Özgüvenimiz tekrar geldi. Bunun zedelenmemesi gerekiyor. Fakat bir çürüme görüyoruz, yapıda. Buna hemen tedbir alınması lazım. Cumhurbaşkanımız beklediğimiz reformları gerçekleştirmedi şu ana kadar. Ne düşünüyor bilmiyoruz. Görmediğini, fark etmediğini söyleyemeyiz bu kadar büyük bir tecrübenin.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Haziran 2019 Pazartesi 12:29

YORUM YAZ

 • mehmet edamehmet eda1 ay önce
  Magdurlar kırgınlar ile barışacağız onlarla konuşup sorunlarına çare bulacağız denildi. Seçim kaybedilmiş hala "Kabinede değişklik sipariş ile yapılmaz" deniliyor. Bu nedir biz bildiğimizden şaşmayacağız demektir. Kırgınlıkları oluşturan bakanların başında zehra zümrüt selçuk ve sazarkadaşarı var. Akparti yorulmuşsa ve inatlaşmaya devam edecekse kendi bilir. Kimse kimseyi zorla başta tutmuyor.
 • 441 ay önce
  AKP tepki için Chpye oy veren Müslümanlar size sesleniyorum. Sizin durumunuz meşhur olamak için evden kaçıp kötü yola düşen bir kişinin durumu gibidir.
 • 441 ay önce
  Akp ve MHP kemalizme uzak durmalı . Oryantalistlerin faaliyetlerine son verilmeli. PKK ve Fetönün azılılarına idam getirilmeli. Tecavüzcülere idam getirilmeli. Bunlar yapılmadığı sürece Ülke 1 cm ileri gitmez.
 • cenkcenk1 ay önce
  150 sene bu toplumdan özgürlük ftnesi ile çalan, islama karsıdüşünce ve yaklaşımları belli olan bir partiye oy vererek mi tepki gösterdiniz. Tebrikler.....
 • zalim analizcizalim analizci1 ay önce
  kaybetmenin nedeni vatandaş bir derdi veya paylaşması gereken bir konuda hiç muhatap alınmadı hep takım elbiyseli kravatlı mütahitler çıkarcılar teşfiklerden yararlanmak isteyenler tarafından işgal edildilerBAŞARI GEÇMİŞTEKİ GİBİ DERDİNİ MARKO PAŞAYA ANLAT LAFINDAN ÇIKIP DİREK MUHATAP BULDUĞUNDA DÜZELİR
 • recep AKÇAYrecep AKÇAY1 ay önce
  AK PARTİ DE ARTIK REFORM OLMALI ÇIKARCILAR YALAKALAR AYIKLANMALI
 • Nedim YamalıNedim Yamalı1 ay önce
  Sayın Nedim Yamalı, il başkanıyken iş yerindeki işçilerin maaşlarını büyükşehirden karşılamıyor muydu? Daha neler neler var da... Şimdi Davutoğlu cephesine geçince sırf partiyi yıpratmak için, yapıcı olmayan eleştiriler yapmış. Niyeti belli
 • Hak partiHak parti1 ay önce
  Sayın erdoğan öncedamadını bakanlıktan alarak liyakat sistemini getirmeli. Damat istemiyoruz.
 • mehmetmehmet1 ay önce
   ülkede emekliye calışana yüzde beş zam yapıta o kişileri süründürüsen sonuç budur sakın başka şeylerde aramnayın olurmu..eflasiyon yüzde 25 oluyor amam calışana emekliye yüzde 6 altı aylık verip sonrada yüzde 5 verirsen sonuç budur...kardeşimsenelik eflasyon 25 sen yüzde altı veriyorsun 6 ay için bire kardeşim bu yüzde6 ilk iki ayda ucup gidiyor birde kimseyi eflasyona ezdirmiyoruz diyorsun .4 aysonra eflasyon farkı yine çıkıyor yüzde 25 lere nerde görülmüş meyve sebze pazar ateş pahası olmuş siz uyuyorsunuz sonrada akp parti niçin kaybeti diyorsunuz bunu görün bir senede eflasyonun yarısını veriyorsun ikinci sen o eflasyon gidiyor iki katına çıkıyor pahalılık akp başını kuma gömüş gidiyor otalıkta bankalar tefecşi avukatlar milleti canından bezdiriyor nredenses sengine dokunulmuor olan zengine oluyor yol yapılmış kimin için zeenginlere ama pahalıkılk vatandaşın canına yapışıyor bunu görün yeter
 • Orkun BozokOrkun Bozok1 ay önce
  Bu partinin g.bsk.yardimcilari.muhasibi,gen.sekr. ve yardımcıları kimler,bakanlar ak partili mi? vatandaş siyasetten tanımadığı bu kişilere ulaşamadığı için probleminin çözümüyle ilgili bulamıyor,artık boş gezen çocuklarımız master dereceli,ne olacak bu işin sonu?emekli memurların halı perişan,ne oldu aile ve çocuk yardımı,hani idam,hani munbic,hani Fırat'ın doğusu, üniversiteler fetocu akademisyenler le dolu,benim yakın akrabam prof.ilk anda uzaklaştırıldı,bir ay sonra tekrar görevde 44,23,12 plakalı illerdeki üniversiteler fetocu kaynıyor,bu rektörler saklamaya, korumaya devam ediyorlar.......daha neler neler yazayım mi?Biz fakir müminler şükür le doyuyoruz,ama devlete İHA satanların doyacagi yok.Partiye oy vereceğiz,adaylara yok.boyle biline!
 • dimitrizâdedimitrizâde1 ay önce
  gerçekten cahil bunlar. mhp oyları olmasa hepten gideceksiniz. 2015 haziran'da başınıza gelen buydu. ortalığı hendek götürüyordu, temizlik başlayınca mhp desteği geldi ve o zamandan beri de devam ediyor. mhp ile uğraşacağınıza saçma sapan gereksiz malum çevrelere açılımlarınızı gözden geçirin. bakın siz ne kadar kardeş falan deseniz de suriyeli meselesi oy kaybettiriyor. siz sitede oturduğunuz için farkında değilsiniz ama istanbul'da benim oturduğum semtte kiralık ev bulamıyoruz taşınmak için, koca mahallede 10 tane ev yok kiralık onlarında hemen hepsi bize uygun değil, 3+1 ev kirası 2000 TL civarı, bizim semt lüks bir semt değil, varoş semt. sonra bu khk ile atılıp komisyona müracat edenlerin işlemleri de çok uzun sürdü, hâlâ neden atıldığını bilmeyen insanlar varmış, komisyon daha hızlı çalışmalı. görevine iade edildiği halde iş yerine alınmayanlar olduğunu duyuyoruz. 15 temmuz sonrası merkezi sınav kalktı mülakatla ne kadar muhalif tayfa varsa kamuya oraya buraya alınıyor, ayağınıza sıkıyorsunuz. abdurrahman dilipak da yazmıştı, sizi seven insanlar eziliyor kamuda, size karşı olanlara da bir el sahip çıkıyor. bırakın mhp falan saçmalamayın, mhp ruhu olmasa terörle mücadele bile edemezsiniz.
 • ÖmerÖmer1 ay önce
  MHP olmadan Başkanlık seçimin nasıl kazanacağını biri söylesin? MHP daha eski parti olduğundan AK partiye veriyorum ama aslen MHP'liyim, ülkücüyüm diyen AK Partinin tabanından en az %30 vardır. MHP'nin İstanbul oy oranı zaten çok azdır. MHP ile Cumhur ittifakı vazgeçilirse Anadolu'da baya oy kaybetmek ile birlikte başkanlıkta gider. Denemesi bedava. Sorun Açılım zamanında kalan kafaların hala AK Partide ve sözde Ak Partinin el deydiği yerlerde olmasıdır. MHP'den vazgeç birde öyle deneyelim bakalım. Bu iş terörist başının mektubu ile Kürdistan, Lazistan söylemleri ile milleti etnik olarak ırklarını sayarak olmaz.
 • alican öztürkalican öztürk1 ay önce
  SÖYLEDİKLERİ ÇOK TUTARSIZ.1)AKPARTİNİN OYU %45 TİR Bir partinin gerçek oyunu öğrenmek istersen onun il genel meclisi oylarından anlarsın 2014 yerel seçiminde de 2019 31 mart seçimindeve bu seçimde de hep yüzde 45-44 oy almış yani AK PARTİ'nin oyu kemikleşmis yüzde 45
 • AtıfAtıf1 ay önce
  Bu söylenenlerin hiçbiri Milletin milli manevi değerlerine savaş açmış CHP'yi destekleme gerekçesi olamaz.
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Solcu dinsiz vatansız bölücü başka devletlerin uşağı olan hiçbir partiye oy vermem. Hatalar insan için onlar düzeltilir. Maskesi Müslüman olan Müslüman düşmanlarını bilemiyorsan oda senin aptalligin. Ben ak partiye oy veririm isterse bin tane hatası olsun yeterki İslam a müslümana sahip çıksın . Dinsiz münafık hiç bir kimseye oy yok. Bugün akparti yarın beyaz parti olur her zaman yanındayım. Yüzde 23 hiç vazgeciyormu birde böyle bakın cokmu iyi cokmu vicdanlı cokmu vatansever hiç değil eline güç geçtiğinde neler yapacağını hepimiz biliyoruz tarihe bakmak yeterli. Atatürk kürsüden okuyor gökten indiği sanılan . Bu chpnin en büyük fikri zikri . Buna göre kişiliğini olusturamiyorsa bir müslüman ona sen yoluna ben yoluma der geçerim.
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Solcu dinsiz vatansız bölücü başka devletlerin uşağı olan hiçbir partiye oy vermem. Hatalar insan için onlar düzeltilir. Maskesi Müslüman olan Müslüman düşmanlarını bilemiyorsan oda senin aptalligin. Ben ak partiye oy veririm isterse bin tane hatası olsun yeterki İslam a müslümana sahip çıksın . Dinsiz münafık hiç bir kimseye oy yok. Bugün akparti yarın beyaz parti olur her zaman yanındayım. Yüzde 23 hiç vazgeciyormu birde böyle bakın cokmu iyi cokmu vicdanlı cokmu vatansever hiç değil eline güç geçtiğinde neler yapacağını hepimiz biliyoruz tarihe bakmak yeterli. Atatürk kürsüden okuyor gökten indiği sanılan . Bu chpnin en büyük fikri zikri . Buna göre kişiliğini olusturamiyorsa bir müslüman ona sen yoluna ben yoluma der geçerim.
 • Mehmet kayaMehmet kaya1 ay önce
  Akiti ve haberlerini önemsiyorum.seviyorum.
 • Serdar ÇapanoğluSerdar Çapanoğlu1 ay önce
  Önceleri ağlayan hoca yönetiyordu ve onun askerleri sözünden çıkamıyordu. Sonra Erdoğan gerçekten hükmünü eline almaya başlayınca dökülmeye başladı parti. Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar. T.C.ye artık bir doksandokuzluk kontrat yapıştırmanın yolunu daha kolay bulacak dünya.
 • Zeki GedikoğluZeki Gedikoğlu1 ay önce
  nedenmi kaybediyoruzmehape ayrı akparti ayrı cehape ayrıydımhape bahçeli döneminde akparti erdoğan düşmanı pozundaydı her parti kendi oyunu alırdıve gün geldi mehape içi boşaldı posası akpartiye seçmeni cehapeye katıldı bugünkü gelinen nokta bu mehapenin cehapelileşmesi.
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Haa birde mhp var mhp ile ittifak sadece kaybettirir mhp truva atıdır öğrenemidiniz gitti
 • MustafaMustafa1 ay önce
  Şu mülteci dediğiniz suriyelileri afganları bilmem neleri ait oldukları yere gönderen fark atar aha buraya yazıyorum. Vatandaşa soruyorlar kimse istemiyor bunları e hani millet ne derse oydu ??
 • Bünyamin AyışıkBünyamin Ayışık1 ay önce
  Tespitler doğru,yeterli değil,siz isim vermiyorsunuz ben vereyim,bu güne dek hiçbir başarısı olmayan damat derhal görevden alınmalı,ehliyetli bir isme verilmeli,sn.Süleyman Soyluda rahatça işine odaklanır.Hanımefendinin protokolde bu kadar görünmesinden bizler ak partili olarak çok rahatsızız,acil tedbir alınmalı,mümkünse protokolde hiç gözükmemeli.Bu can bu tende oldukça rahibi vermeyiz dendi,verildi.İnlerine girecez dendi gariban ile uğraşılıyor,tepedekiler dışarıdan ülkeye,cumhurbaşkanına parmak sallıyor,hiç bir şey yapılmıyor,fetöcü diye Kadir Topbaş görevden alındı,seçim öncesi Binali Yuldırım tarafından ziyaret edildi,gariban ezilirken Kadir Topbaş salına salına geziyor,ya milletin aklı ile dalgamı geçiyorsunuz.Hangisini yazayım,Başörtüsünün simgesi gariban Merve Kavakçı ve avanesi acaba Amerika’da zengin babasının paralarını harcar iken mi çile çekmişte bu kadar ödüllendiriliyor,ben Bursa’da yaşıyorum,bir işçinin oğlu Faruk Çelik şu an Bursa’nın sayılı zenginleri arasında,cami avlusunda vatandaş anasına sövüyor,tek bir cevap dahi veremiyor,31 mart seçimleri öncesi CHP li Mustafa Bozbey e çalıştığı,onun seçim otobüsünde görüldüğü,şu an birlikte iş yaptıkları nı Bursa biliyor,yetmiyormuş gibi bu adamı getirip bir kamu bankasının yönetim kuruluna getiriyorsunuz,di yeter artık.Ekrem Dumanlı,Zekeriya öz,Deniz Yücel,Rahip Bronson,Göz altına alınıp serbest bırakılan fetöcüler(içerde kalan paralara hükmediyorlar,saygın iş adamları),Atilla Taşı içeri alarak fetöyle mücadele ediyoruz.Sahi biz neden bir ay boyunca çoluk çocuk sabahlara dek sokakta nöbet tuttuk.Hz.Osmanın zaafiyetinemi düşeceğiz,Ömer gibi adaletmi dağıtacağız.Allah adildir,doğrusunu bilendir,selam ve dua ile....
 • haceganhacegan1 ay önce
  eneler nahnü olmadıkça işler ehline verilmedikçe hak hukuk adalet sağlanmadıkça verilen sözler yerine gelmedikçe ahbab vavuş ilişkisi güdüldükçe daha ne bekliyoruz ak parti maalesef irtifa kaybediyor inşaALLAH 2023 e kadar düzelir zor ama hemen vakit kaybetmeden başlanmalı
 • haldunhaldun1 ay önce
  süleyman değirmenci kafalılar oldukça daha çoooooooooooooookk ekmek yemek gerekir, cehapa ya dhkpc ye hdpkk ya laf etmiyor hemen süleymencı şucu bucu diyor, zaten akpartiye yapılan en büyük kötülük yalama yalakalık kötülüğüdür..eleştirlerden yapıcılık çıkarmak veya yapıcı eleştirler bile fetöcü süleymancı diye fişlenmeye olmaya yetiyor...süleyman değirmenci gibi kafalar akp yi bitiriyor..
 • haldunhaldun1 ay önce
  süleyman değirmenci kafalılar oldukça daha çoooooooooooooookk ekmek yemek gerekir, cehapa ya dhkpc ye hdpkk ya laf etmiyor hemen süleymencı şucu bucu diyor, zaten akpartiye yapılan en büyük kötülük yalama yalakalık kötülüğüdür..eleştirlerden yapıcılık çıkarmak veya yapıcı eleştirler bile fetöcü süleymancı diye fişlenmeye olmaya yetiyor...süleyman değirmenci gibi kafalar akp yi bitiriyor..
 • hladunhladun1 ay önce
  süleyman değirmenci kafalılar oldukça daha çoooooooooooooookk ekmek yemek gerekir, cehapa ya dhkpc ye hdpkk ya laf etmiyor hemen süleymencı şucu bucu diyor, zaten akpartiye yapılan en büyük kötülük yalama yalakalık kötülüğüdür..eleştirlerden yapıcılık çıkarmak veya yapıcı eleştirler bile fetöcü süleymancı diye fişlenmeye olmaya yetiyor...süleyman değirmenci gibi kafalar akp yi bitiriyor..
 • SeçmenSeçmen1 ay önce
  Tüm bakanlar değişsin Ekonomiye Babacan Gelsin .
 • dermanderman1 ay önce
  yahu kardeşim nedir şu süleymancı,menzilci,örenci,nurcu,ismailağa,nakşi,falancı,filancı,,muhafazakar kesim öyle bir hale geldi ki tabir ile "birbirini yiyor"..mesela, her grup,cemaat veya tarikat (özellikle fetöden sonra) insanların imanına dikkat ve hassasiyet göstermek yerine başında ki takkeden veya bazı giyimlerinden dolayı şucu bucu ilan ediliyor. Sümme Haşa, insanların İmanını biz sorgulayabilirmiyiz?:..Ak partiyi eleşti,ren herkes ya fetöcü, ya da süleymancı ilan ediliyor..fakat cehapkk ya hdpkk ya dhkpc ye o kadar eleştir yapılmıyor..her kuruma giren fetö siyaset kurumuna giremiyor, çoğu teşkiat başkanları,il/ilçe başkanları,belediye başkanları ve çatı altına girenler rant için orada ve çoookk tepeden bakıp cehapelileri kolluyorlar (özellikle bürokraside koltuk sahibi yapmak için veya kullanmak için)..buraya daha önce en az 10 kere yazdım egeninmeşhur bir ilçesi ve etkb ye bağlı bir kitin sözde başı ve yardakçıları, akp yetkilileri tarafından müthiş derecede kollanıyor,berat beyin hemşehrisi bunlardan biri ve ikisi o şahısa rakip olanlar bizzat akp teşkilatı tarafından şucu bucu gibi ithamlarla etiketleniyor,..kimse cehapa tehlikesine dikkat etmiyor, bu ülkede her dört kişiden biri cehapeli, hdp,fetö,saadet ip gibi destek verenleri de ilave ettin mi tablo vahim hale geliyor..ak parti baştan aşağıya kendi ve kadrolarını yenilemeli, 2023 iş çok zor,
 • gerçek milli görüşcü ve ülkücügerçek milli görüşcü ve ülkücü1 ay önce
  mhp neden ak partinin oyunu aşağı çekiyormuşki . bu yanlış bir tespit.cumhur ittifakı yapılmasaydı.münafıklar ve kafirler içeriden ve dışarıdan ülkemize saldıracaktı.uyanık olalım islam ve vatan için birlik olalım
 • HadraHadra1 ay önce
  Halife Harun Reşidin İki Hocası ayni zamanda Danışmanları idi, yağtığı işleri bunlara danışarak yapardı Birisi: Çok Güzel hemen icra edelim derdi, Diğeri ise bunun şurası eksik, şurası kusurlu hemde halifeye karşı durarark da söylerdi, Halife harun Reşid Halkın huuzuruna ççıktığında ise yerini Kendisini eleştiren hocası (danışmanı)olanada vverirdi Halk ise: Ey Halife sen bu Hocandan korkuyormusun ki ona yerini veriyorsun? Diğeri seni incitmiyor Meth ediyor bu ise seni eleştiriyor sen yine yerini ona veriyorsun!Halife. Benis kusurlarımıı görmeyen bei meth eden kusurlarınla,Günahlarımla ahirete göderiyor. Eleştiren ise Benim kusursuz, ve Günahsız gitmemi sitiyor! Bana daha faydalı beni daha çok seviyordur.o benim yerimi hak ediyor. Bizi Düşmanlarımız mı eleştirsin yani öylemi?AKPocağından geldiği çizginin eleştirilerini dikkate almalıdır.Kendi Kuyusunu kazmasın! Müslüman kardeşlerinin günahına girmenin eleştirinin sınırı olmadılır. Hakaret içermemelidir. Hor görmeye, Küçümsemeye dönüşmemelidir. vesselam
 • kemal ardlanddrrkemal ardlanddrr1 ay önce
  Halkın acilen paraya ihtiyacı var, halk fakirleşti ,asgari ücret 200 usdlere düşüyor ,Bangaldeşe döndük.Millet ne derdinde bunlar ne derdinde. Boş konuşuyorlar. Hala daha ekonomşk sıkıntıyı göremiyorlarsa Akp bitmiştir.
 • bilgebilge1 ay önce
  akp cöküse gecti, tayip ülkeyi belediye yönetir gibi yönetmeye kalkti. fetullahin bürokratlariyla bozusana kadar da iyi yönetti bir dolar bironbes tl idi bir zamanlar. fetullahla bozusunca aklinin erdigi vizyonunun yettigi kadariyla yönetmeye kalkti ama olmadi beceremedi cünkü ne bilgisi vardi ne vizyonu imam hatipli olarak. isi bilen bürokratlari monser bunlar yahu diye kovup yerine is bilmez partici akraba söförü vs kim varsa doldurdu. ee onlarlada bu kadar oluyormus iste dolar firladi suriye meselesi vs sorunlar cogaldi. yahu adam merve kavakcinin abd de dogup büyümüs ergenkizini getirip danisman yapti daha nolsun. artik hakta yemiyor palavralari, bizler milliyiz onlar pkk li fetöcü terörist laflarini. apo dan medet umup mektubunu yayinlatmak en büyük aptallikti zaten. surda 10 yila anap gibi akp de hic kalmayacak
 • recairecai1 ay önce
  halkın refah düzeyinin yükseltilmesi lazım..
 • Mesut TopakMesut Topak1 ay önce
  BÜTÜN MESELE KENDİ KOLTUKLARI GİDİNCE AK PARTİ AİDİYETİ DE GİDİYOR DAVA BİLİNCİNDEN YOKSUN İNSANLAR ÇIKIP BİZ İYİ NİYETLE ELEŞTİRİ YAPIYORUZ DİYORLARAMA BUNLARIN HİÇ BİRİ SAHAYA ÇIKIP MÜCADALE ETMİYOR . KARŞI TARAFA BAKIYORSUN NE OLURSA OLSUN SAFLARINDA GEVŞEKLİK YOK.AMA BİZİM GEVŞEKLER MAKAM KAYBEDİNCE HER TARAFLARI GEVŞİYOR EVET AK PARTİNİN BU GEVŞEKLERDEN ARINMASI LAZIM.
 • 17-25 hırsızlık haftası 17-25 hırsızlık haftası 1 ay önce
  Ülkeyi soydunu yiyip bitirdiniz ahlaksızlar defolup gidin 17-25 hırsızları
 • SofuoğluSofuoğlu1 ay önce
  ÖZ ELEŞTİRİ:REİS'İN VE DANIŞMANLARININ DİKKATİNE:Biliyorum, yazacaklarıma bazıları "Sen REİS'e nasıl böyle yazarsın"derler ve beni suçlarlar ama, ben hakikatları yazıyorum.Sayın REİS'imiz,bir kere lütfen (BEN)dilinden,(BİZ) diline geçermisiniz.Allah aşkına bir düşünelim."Benim valim, benim kaymakamım, benim askerim, benim milletvekilim, benim bakanım, benim işçim,benim memurum,benim milletim veya vatandaşım" uzayıp gidiyor.....Halbuki,(BENİM) yerine (BİZ)kelimesi kulağa daha hoş gelmekte ve hepimizi kapsamaktadır.(BEN)kelimesini halkımız, kibir olarak görmüştür.KİBİRLENMEK, kişiye ve temsil ettiği kurum,kuruluş ve partilere zarar verir.23 Haziran İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı seçimleri meydanda.İkinci husus:Mütemadiyen, her açılışta, her toplantıda, her yerde konuşmanız.Hiçmi konular üzerinde konuşacak kimse yokmu ki, SİZ 17 yıldır mütemadiyen her gün tv'lerde canlı yayınlarda konuşuyorsunuz?Bu konuşmalarınız HALKIMIZ tarafından bir bıkkınlığa sebebiyet vermiştir.Üçüncü husus:SİZ,eski arkadaşlarınızın hemen hemen hepsini devre dışı bıraktınız.Kul hatasız olmaz.Hepimiz beşeriz.Yanlışlarımız, hatalarımız vardır.Sizinde hatalarınız var.Siz, kendi arkadaşlarınızın yerine, cebini dolduranları, gemi su alınca fareler gibi, gemiyi hemen terkedeceklerle doldurdunuz.İşte sonuç meydanda!Sayın REİS'imiz'BEN dili terkedilmeden, kimseye fırsat vermeden Allah'ın her günü TV'lerde konuşmalar terkedilmeden, küsülü olan arkadaşlarınızı partinize davet etmeden ve gönüllerini almadan,AKP+MHP+BBP+SP+İYİ+BU BLOKTAN KURULACAK OLAN PARTİLER BİLEŞMEDEN 2023 yılında yapılacak BAŞKANLIK SEÇİMİNİ KAYBEDERSİNİZ!Çünkü, karşınızda derlenmiş, toparlanmış bir blok var.Ben bir duyarlı vatandaş olarak hepinizi uyarıyorum!Sayın editör:Lütfen bu yazıyı yayınlar mısınız!
 • CUMA ÖZERCUMA ÖZER1 ay önce
  SİZE NASIL KAYBETTİ ANLATAYIM ŞANLIURFA AKP SİVEREK MİLLETVEKİLİ KASIM GÜLPINAR BURDA KAFASINA GÖRE AT KOŞTURUYOR BUNDAN ÖNCEKİ BELEDİYE BAŞKANI RESUL YILMAZ SÜPER BİR BELEDİYE BAŞKANIYDI ELİNDEN GELDİĞİ KADAR KASIM VE AVANELERİNEFIRSAT VERMEDİ RANT YEDİRMEDİ DİYE ONU ADAY GÖSTERMEDİ BU KADAR BASIT
 • KüstahKüstah1 ay önce
  Ulan Süleyman değirmenci denen şerefsiz sana mı soracak millet nereye oy vereceğini. İt oğlu it
 • KızgınKızgın1 ay önce
  Ağzına sağlık sesinizi daha da yükseltin bangır bangır bağırın sağır sultanlar duysun, tek adam olmak isteyip de milletin teveccühü ile tek adam olanlar duysun yetkilerini kullansın.. rüşvet adam kayırma ihaleye müdahil olma bak bunların cezası en az 10 sene hapis olsun .bunları tespit etmekte hertürlü gizli kamera çekimleri serbest olsun yoksa iftira diye geçiştirirler
 • ErenEren1 ay önce
  İstanbul seçimleri şunu göstermiştir ki: bu ülkede ekonomi düzeltilmezse vatandaşın gönlünü alamazsın.31 Mart seçiminden hemen sonra yapılan İstanbul belediyesince yapılan bazı indirimler önceden yapılmış olsaydı, durum böyle olmazdı. Kimse suçu şu böyle dedi o öyle dedi de aramaz.Millet, Önce cebim diye düşünüyor.
 • EbuSaidEbuSaid1 ay önce
  demokrasi öyle bir şey ki niyeti iyi olanında elini kolunu bağlıyor. İstanbul'da ve diğer yerlerde Suriyeli meselesi AK partiye büyük oy kaybettirdi. suriyelilere düşman olmayanlar da tamam sahip çıkılsın ama biz zarar etmeyelim istiyor. bu mesele nasıl suhuletle çözülecek Allah hayr etsin.
 • tepkili vatandaştepkili vatandaş1 ay önce
  Seçmen olarak biz de aynı şeyleri düşünüyoruz. Reis olup bitenleri görmeli; işe damattan başlamalı
 • Veysel Veysel 1 ay önce
  Ak partinin oy oranı hakkındaki verdiği rakamlar tamamen uydurma ve art niyetli Ak partinin oy kaybıoranı gerçek mânâda %2-4civarıdır
 • AliAli1 ay önce
  Ak parti için söyledikleri doğru MHP için yanlış bu şekilde bir yere varılmaz MHP nin desteği çekildiğinde yüzde kaç kalıyor hesapladınmı
 • Veysel Veysel 1 ay önce
  Bu herif tam sp ağzıyla yani fetönün kucağındaki sp ağzıyla konuşuyor Mhp ile yolları ayırmak ta ne demek? Nerden çıktı bu şimdi?
 • Sami HoşköseoğluSami Hoşköseoğlu1 ay önce
  YILLARDIR FETÖ İLE MÜCADELE ETTİĞİNİZİ SÖYLEDİNİZ.EDİYORSUNUZ DA..AMA FETÖ NÜN ( ABD-CİA ) TEZGAHINA GELİP OYLARI ÇALDIRDINIZ, SAYDIRAMADINIZ DA ..İL SEÇİM KURULU BAŞKANI NEREDE!?ALLAH BETERİNDEN ESİRGESİN
 • MardinliMardinli1 ay önce
  Sayın nedim beyin beyan ettiniz akparti durumu yüzde yüz haklisin.Ben şahsen diyorum akparti inişe geçti böyle devam etmez.Sebebler anlatınız en önemli sebeblerden biri cumhur ittifakıdır sebebi gelince çünkü akparti türkiyenin bir partisidir.Kalkıp mahalli bir partiyle ittifak ediyor bu akıl karı değil.Size bir durum hatırlatacağım bin dokuz yüz doksanlarda rahmetli erbakan hoca mhp ile ittifak etti doğu anadolu bölgelerde kayib etti erdoğanın akıbeti aynıdır ister kabul et ister kabul etmeyin gidiş budur
 • Halide ayhanHalide ayhan1 ay önce
  Reis kadir gecesi uber bitti dedigöz yaşlarımız sel oldu sarı taksiciler 657memurlar cumhur ittifakı mhp soylu bitirdi
 • ferhatferhat1 ay önce
  Sayın "Süleyman Değirmenci" siz öyle ifade ettiğiniz için yazıyorum. ben bir "süleymancı" olarak böyle bir şey duymadım. yaşamadım. Siz nerede yaşıyorsunuz. İnsanların arasına fitne koymak iyi bir iş olmasa gerek.
 • SeloSelo1 ay önce
  Maşallah fırsatı hiç kaçırmıyorlar.Hemen saldırmaya başlamışlar.Aslan yara alınca akrabalar başına üşüşürmüş.Akit sanada helal olsun bunlara fırsat veriyorsun.Chp iyi mi yönetiliyorki onların medyasında Chp'yi eleştiren bir yazı bulunmuyor.Eleştirilerinizi parti içinde yapın eğer iyi niyetliyseniz
 • dumanlıdumanlı1 ay önce
  Her AKP li bu soruları kendine sormalı,hamaset yapmadan,serinkanlılıkla cevaplarını aramalı,bir siyasi parti kolay kurulmuyor ve millet tercihini kolay kazanamıyor. Siyasi partilerin sürekliliği toplumsal ve siyasi hafıza sürekliliğidir.
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  Hayatım boyunca Hiç bir zaman CHP zihniyetine oy vermedim. Çocuklarıma da verdirmedim ama bu seçimde oğlum EYT takıldığı için AK Partiye kızdı. NAFAKA MAĞDURLARI--EYT MAĞDURLARI-- ELEKTRİK FATURA SOYGUNU-- SURİYELİ GÖÇMENLER KONUSU-APARTLARAİZİN VERİLİP GENELEVLERİN YAYGINLAŞTIRILMASI. 15 metrelik dar sokağa apart izni verildi. Bizim dairemiz hapishane konumuna düştü, Pencere açamadık. Balkonda oturamadık. Çünkü Apartta oturan kadınlar çok açık oturuyordu balkonda.
 • AHMEDAHMED1 ay önce
  Hayatım boyunca Hiç bir zaman CHP zihniyetine oy vermedim. Çocuklarıma da verdirmedim ama bu seçimde oğlum EYT takıldığı için AK Partiye kızdı. NAFAKA MAĞDURLARI--EYT MAĞDURLARI-- ELEKTRİK FATURA SOYGUNU-- SURİYELİ GÖÇMENLER KONUSU-APARTLARAİZİN VERİLİP GENELEVLERİN YAYGINLAŞTIRILMASI. 15 metrelik dar sokağa apart izni verildi. Bizim dairemiz hapishane konumuna düştü, Pencere açamadık. Balkonda oturamadık. Çünkü Apartta oturan kadınlar çok açık oturuyordu balkonda.
 • Vatandaş işteVatandaş işte1 ay önce
  Millet suriyeli dedikçe onlar bizim kardeşimiz yav tamam da önce can sonra canandı
 • Efendim buyurunEfendim buyurun1 ay önce
  Biz yillar önce avrupakardan yazdik neyiniz var bile demediler.biz gariban işcileriz on dan.
 • Fatma BalcıFatma Balcı1 ay önce
  Desteğim 2011 hariç daima Ak Parti oldu.Öğretmenim. 20 11 de Ömer Dinçer'in öğretmenlere sahip çıkmaması. O zaman Başbakanımız ( Erdoğan) öğretmenleri rencide edici ifade kullandığı için Saadet demiştim.Eşim de devlet memuru. 2014 Orman Bakanlığı rotasyon çıkardı. Haksız uygulamalara maruz kaldık. Tercih sunuldu. Ama göstermelikti. Eş dost kayırmacılığı ve O zamanki Orman Genel Müdürü Ismail Üzmez'in kayırmacılığı ve kinci uygulamaları nedeniyle mağdur olduk. 2015-2016 rotasyonkları asuya alındı. Neymiş efendim sınava(lise ve üniversite) gireceklerin mağdur olmamaları. Benim de çocuğum sınava girecekti. Bugün oy kullanandört kişilik bir aileyiz. Bugün bizden ak Partiye 1 oy . Tepkiyi ortaya koymak içinse 3 oy CHP. 28Şubat mağduru ben. Çocuklarım İstanbulda üniversitede okuyorlar. Özellikle İmamoğlu'na oy vermek için orda kaldılar. Çok üzüldüm. Abdurrahman Dilipak Beyefendi yazılarında sürekli tekrarlar ...Siz kendinize çeki düzen vermedikçe Allah'ın da hükmü değişmez minvalindeki ifadeler. Abdurrahman Bey dün akşam yine Ak Parti'nin durumenu çok güzel ifade etmiş. Adalet liyakatten ayrılmayan kendi içinde akş anan bir Ak Parti olması en büyük temennimdir.
 • TURANTURAN1 ay önce
  Ak parti sadece reisin hatırına bunca yıl direndi.Yönetime atanan ehil olmayan insanlardan tutunda ideolojisi sadece para ,makam olan insan topluluğu partinin çöküşünü hızlandırdı.Fakat hatanın en büyüğü "Asım'ın"neslini yetiştirmek yerine his yoksunu,maneviyatı olmayan bir gençlik ..Bu hatanın telafiside yok.Yıllar önce yazmıştım imam hatiplerin sayısını değil kalitesini yükseltin.İmam hatiplerden davası olan adam yetiştirin olmadı ...Bu gidiş hayra alamet değil .Eğitimde elinizi çabuk tutun yetişen nesli 100 yıllık tarihini bilen değil 1000 yıllık Türkün tarihini bilen yaşayan,yaşatan insanlar olarak yetiştirin.Zararın neresinden dönerseniz kardır.
 • Süleyman DeğirmenciSüleyman Değirmenci1 ay önce
  Herkes chp. Hdp. saadet.iyi parti vesaire imamoğlunu destekledi diye konuşuyor. Süleymancıları hesaba katmıyor. Son birkaç seçimdir chp ye destek verdiklerine yakinen şahidim. Şöyle ki:Tanıdığım bir hanım hoca var bu hoca kılıklı kadın seçimden önce ev gezmeleri yapıp açıkça chp'ye oy istedi. Neymiş Sayın Erdoğan çok şimarmış egoist olmuşbuna ders vermek gerekiyormuş falan filan.Daha neler söylemek istedide Allahtan benim hanım onu evden defetti... Hiç kimse bu Süleymancıların gerçek yüzünü neden görmek istemiyor acaba?
 • AloooAlooo1 ay önce
  Bu istanbul kabineyi değil 2023 başkani bile değìştirir.fetòcùpkkip atatùrk partisi el ele bunlar..ben korktum.kimin ne olduğu bellu değil.
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu1 ay önce
  Eleştirilerin duyulmayacağından emin olun. Dinlermiş gibi yapıyorlar dinlemiyorlar. Duyuyormuş gibi yapıp duymuyorlar. Hizmet etmiyorlar sadece hizmet ediyormuş gibi yapıyorlar. Hizmet yoksa HEZİMET vardır.
 • Erdogan hayrani Erdogan hayrani 1 ay önce
  Ben her secimde AKPye or verdim ama bu sefer oyum CHPye gitti. Nedeni: SuriyelilerAKP Suriyelileri geri göndermesse daha cok secim kaybeder.
 • Haktan VazgeçmezHaktan Vazgeçmez1 ay önce
  28 Şubat ı yaşayanlar daha beterini insanları kararname ile Haksız, hukuksuz ve Adaletsizce işten atarak dindar memura yaşattı. Allah iki cihanda onların müstehakını verecek inşallah.
 • Kehribar Kehribar 1 ay önce
  O sandıkların %90ı sayılsaydı seçim bizimdi. Sırf İstanbul'u işgâl etmek için durdurdular. Anladılar ki seçim iptal ve tarih belli, fütursuzları getirip sonra yallah.
 • uyan AKPuyan AKP1 ay önce
  RTE NİN KARISI SIFIR ATIK PROJESİ BAŞKANI. NAYLON POŞET 25 KURUŞLUK PARTİ DURUMUNDA AKP. KIZI DANIŞMAN. DAMATI BAKAN NEDİR BU YAHU AİLE ŞİRKETİ GİBİ OLMUŞLAR. KIZINA AYRI DÜNYA MAAŞ KARISINA AYRI DÜNYA MAAŞ. BALIK BAŞTAN KOKARMIŞ. ÖNCE TAYYİP NE OLDUM DEMEYİP KENDİSİNE VE AİLESİNE ÇEKİ DÜZEN VERMESİ GEREKİR.2000 SENESİNDEN SONRA EMEKLİ OLANLARIN İNTİBAK HAKLARI VERİLMELİDİR. NAFAKA MAĞDURLARININ SORUNLARI ÇÖZÜLMELİ YENİ KANUNLAR YAPILMALIDIR. NAYLON POŞET ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ ALTINDA ALINAN 25 KURUŞ ACİLEN İPTAL EDİLMELİ , BU KANUNU ORTAYA SÜREN VE KANUNLAŞMADA EMEĞİ GEÇEN HAİN PARTİDEN ATILMALIDIR.ZATEN ÇEVRE TEMİZLİK VERGİSİ ALIYORSUN. KÜÇÜK ESNAFA VERGİ VE CEZA BASKISI DERHAL SONA ERDİRİLMELİ , EĞER VERGİ ALINACAKSA BÜYÜK HOLDİNGLER DENETLENMELİDİR. TABİİ SIKIYORSA ÇÜNKÜ UCU BÜYÜK PATRONLARA DAYANIYOR. ALÇAK EŞEĞE BİNEN ÇOK OLUR. MİLLETİN İÇKİSİNE SİGARASINA SEYRETTİĞİ SEXÜEL FİLİMLERİNE KISACASI ÖZEL HAYATLARINA KARIŞILMAMALIDIR. KARIŞIRSAN NETİCEYİ GÖRÜRSÜN BÖYLE. İTİBAR ANLIK MESELEDİR 40 YILDA KAZANIR 1 SANİYEDE KAYBEDERSİN. KAYBETTİKTEN SONRA AĞZINLA KUŞ TUTSAN HAVADIR. MHP İLE ÇIKARTILACAK RAHŞAN AFFIYLA SERBEST BIRAKILACAK HAPÇISI , HIRSIZI , GASPÇISI , ÇETESİ , UYUŞTUREUCU SATICISI VESAİRESİ KANUNUNDAN SÜRATLE VAZ GEÇİLMELİDİR. ZATEN ŞU AN PAMK İPLİĞİNDEDİR AKP KOPTU KOPACAK , KOPTUMU İŞ BİTTİ DEMEKTİR.
 • cihadcihad1 ay önce
  ben yenilikçi bi parti görmek istiyorum mesela şunu diyebilirim belediye seçimleri hala neden yapılıyo valilikler bunu yapmaya müsait değilmi iki suriyeli meselesi bu insanları alıp getiriyosunuz kim olduğunu biliyomusunuz içlerinden polisler sokaklarımızda ayırıyolar insanlar kaç yıldır bıktık diyolar bende çok sorun yaşadım bunlarla bende bıktım gardaşım sekiz yıldır bu insanları besliyoruz gardaşım diyoruz şimdi emekliliği haketmiş insanlara yönelik bi yatırım yapılacağı yerde her zaman eleştiridir kırk milyar harcadık dersek gerçekten manidardır somalideki hastane gibi ihtiyaç olan yerlere gerekli tertibat yapılsın sevinirim lakin bu insanları aldınız bi politika yok hala ne olacak büyükşehirlerin oy azalması sırf bu yüzdendir üç mecliste terörist partisine müsamaha nasıl edilebiliyo vekiller bunu nasıl izah edecek ki ben bu meclis ve vekillerin idamı bırakın ne yasa çıkardıklarını merak ediyorum. Artık millete çoban seçimi bitsin bu nedir valilik kaymakamlık meclisin koordinesinde bu işi yapabilir milletin derdine derman olacak bir fikirdir bu ve bu topraklar için yapılması şarttır çünkü her gelen bir şeyi yıkıyo yeniden yaptım diyo yolsuzluk deniyo ceza alan göremiyoruz artık bu parti oyununu sokaklarımızdan çekin birde meclisin oturumlarına denk geliyorum maşallah yüzde doksan dolu dersem gözlerim yaşarız çok iyi çalışıyolar
 • Ergin YaşarErgin Yaşar1 ay önce
  Medya(Akit) istedi diye kabine mi değiştirecek.Kendi canı isteyince nasılsa değiştirir.1 yıldır söylüyorum.Bana dönmüşbu diyorlar.Dönmedik.Sadecetakip ediyoruz.Kör olmayanlar görüyor.Düşünmeden, görmeden şaklabanlık yapanların işine gelmiyor.Bu Bakanlar Kurulu ise 2023 gidilirse !!!! İnadın bedeli ödenir.
 • Adalet Adalet 1 ay önce
  Vallaha Adam cok ama cok dogru konustu aynen bu sorumlar var Beratan maliye bakani olursa benden cumhurbaskani olur. Yani ayle yapilanma yasaklanmali Bence en önde gelen sorumlar bunlar halk bunlari görüyor ve biliyor
 • uzman analistuzman analist1 ay önce
  önce ekonomiy bakacanız ..çöküş yansıma borsada .devleti temsil eden vakıf halk...halk bank amaerika sounları falan bi nebze ya vakıf .sen git kürtlerin aksuyu vakıfı teslim et sonra uuçcaz de. darmasdan vborsada hauhahahahaahua ..sonra ekonomi bakanı paketler powerpointler havalanmalar falan halktan uzak .kafasına göre eflasyon rakamları uydsurup fakir işçi emekklisi aç bırakmak .sonrada suryielielr beleş para yığma ..kendi halkını aç bırak suriyelielere teslim et.hauhauhauhaa sonra oy iste..halk uyandı ..babacan da geliyoooooooooo kaçınnnn hurrraaaa babacna geliyoooooo ..bu arada vakıfı izleyin ..babacna olsaydı bu vakıfın değeri en az 3 kat fazla olurdu piyasaya güven veriridi.bizim ekonomi bakanı vakıfı mafişledi piyasa izliyo hala uçuyoz diyo aşşaaa tabi mali piyasa vakıfa bakıyo .eknomi bakanıda mali piyasaalra uçuyozzz diyo aşşaaaa .hauhauhahahahaa kaçınnnnnnnnnn imam geliyooo hurraaaaaa .hauahauhahahau vakıfı izlemeye devam kinakit ailemzin kindatr kazetesi .
 • tanyeri17tanyeri171 ay önce
  bunlarda görevden alındıktanb sonra konuşuyorlar ama boş konuşıyorlar
 • YalçınYalçın1 ay önce
  Ak parti ideoljisi, dünya görüşü, hedefleri olan bir parti değil.. müteahit parti.. müteahitler de maketten daire satıp çarkı çevirirler.. bilmem anlatabildim mi?
 • Burhaneddin NamlıBurhaneddin Namlı1 ay önce
  Yeni partide yerin hazır. Çek ipini Tayyibin aslansın Nedim bey.Ehibba şîve-i yağmada mebhut eyler âdâyıHüdâ göstermesin âsâr-ı izmihlâl bir yerde
 • bülentbülent1 ay önce
  neymiş mhp olursa reformlar olmazmış sizin yaptığınız reformları gördük mesela çözüm süreci!!!!!! sonucunda bir sürü şehit !!!cemaati devlete sızdırma önemli yerleri verme sonra kandırıldık aldatıldık..MHPYE KURBAN OLUN SİZ!!!
 • Ali Ali 1 ay önce
  Neden kaybetti açıkça söyleyelim, çünkü, Çaldılar.
 • AhmetAhmet1 ay önce
  İki üç tane bakanın il başkanın yer değiştirilmesi ya da istifa ettirilmesi ile bu işin düzeleceğini düşünmezler umarim. Ekonomi, adalet, kibir, vs cok önemli konular.Bunlar halledilmeden işler düzelmez

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019