• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir'den Anayasa açıklaması! Aile tanımında düzenleme yapılacak

Yeniakit Publisher
2022-10-09 17:11:00 - 2022-10-09 17:32:01
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir'den Anayasa açıklaması! Aile tanımında düzenleme yapılacak

Kanal 7 canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, "Ailenin kadın ve erkekten oluştuğunu ifade eden bir maddeyi anayasaya eklemenin makul olduğunu düşünüyoruz." dedi.

 Yeniakit.com.tr 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Kanal 7'deki Başkent Kulisi programına katıldı.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Partili Kandemir, "Aile meselesini de son derece önemli buluyoruz." dedi.

"Önümüzdeki günlerde belli olur"

LGBT lobisine karşı gerçekleştirilen Büyük Aile Yürüyüşü'nden sonraki süreçte yaşanan tartışmalara değinen Kandemir, "Son dönemde başlayan LGBT tartışması var ve dayatılan bir form var. Ailenin kadın ve erkekten oluştuğunu ifade eden bir maddenin anayasaya eklemenin makul olduğunu düşünüyoruz. Tüm toplumun üstünde uzlaşacağı meseleler bunlar." şeklinde konuştu.

Erkan Kandemir sözlerini şöyle tamamladı: Kimsenin itiraz etmeyeceğini düşünüyoruz. Buna niye "hayır" desinler ki.. Nihayetinde aile kadın ve erkekten oluşur. Ama bunlar ayrı ayrı mı Meclis'e gelir önümüzdeki günlerde belli olur.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sivaslı

AK Parti istanbul sözleşmesi denen melanet anlaşma ile Ailemizi mahvetti. 

Cevdet Canpolat

Çok önemli ve yerinde bir tasarı ancak dahası gerek. Elin gavuru bile Aileyi tanımlarken, "Aile; çocuklar, ebeveynler, halalar, amcalar, kuzenler ve büyükanne ve büyükbabalardan oluşan bir grup insan topluluğu olarak tanımlanır." diyor (Family is defined as a group of people consisting children, parents, aunts, uncles, cousins and grandparents.) OYSA TÜRKİYEDE; " Anne,baba ve çocuklardan oluşan ınsan topluluğu" diye tanımlanıyor. Yani, Aile küçültülüp daraltılıyor. Mesela Türk aile yapısının tarifine göre Dedem bizim aileden değil. Bu da ınsanları köklerinden uzaklaştırmak için uygulanan basit ve önemsiz görünen başka bir büyük kazık.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23