Ahmet Türk o görüşmeyi açıkladı! Kemal Kılıçdaroğlu'na sert çıktı

31 Mart yerel seçimlerde ittifak yapan CHP ve HDP arasında, seçimin ardından görüş ayrılıkları yaşanmaya devam ediyor. HDP'li belediyelere kayyım atanmasından sonra konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sokağa çıkmayı doğru bulmuyoruz" açıklamasını yapmıştı. CHP liderinin açıklamalarına görevinden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk cevap verdi.

22 Ağustos 2019 Perşembe 15:49
Ahmet Türk o görüşmeyi açıkladı! Kemal Kılıçdaroğlu'na sert çıktı

Diyarbakır, Van ve Mardin'de belediye başkanlarının yerine kayyım atanmasının yankıları devam ederken, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkmalarına cevap verdi.

Diyarbakır, Van ve Mardin'de haklarındaki soruşturmalar sebebi ile görevlerinden uzaklaştırılan başkanların yerine kayyım atanmasının yankıları devam ediyor.

Yerine kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Kemal Kılıçdaroğlu'nun “Bu tür olaylar yaşanınca sokağa çıkmak, protesto etmek gibi durumları doğru bulmuyoruz. Biz milletin ferasetine güveniyoruz”  açıkmalarına şöyle cevap verdi:

Şimdi bir deprem yaşanmış, kayyımlar atanmış. Çıkıp bunu eleştirme, yanlışlığını ortaya koyma hakkımız var. 10 milletvekili, 5 belediye başkanı ve Meclis üyeleriyle açıklama yaptığımızda 5 bin polisle etrafımız sarılıyorsa, bu fotoğrafın ortaya çıkmasının nedeni biz değiliz ki. Açıklamayı dinlemek isteyen insanlar gözaltına alınıyorsa, şiddete maruz kalıyorsa bu fotoğrafın nedeni biz değiliz ki. Biz bugüne kadar demokratik bir siyaseti önemsedik. Demokrasi için, özgürlükler için mücadele ettik. Demokratik bir Türkiye’nin mücadelesini veriyoruz. Bütün bu siyasi çalışmalarımızı engelleyen bir durumla karşı karşıya kalınca “protestolar yapılmasın” demek büyük bir haksızlıktır. 50-60 kişinin etrafı 5 bin polisle sarıldı. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu şekilde değerlendirmesini doğru bulmuyorum. Kendisine büyük saygım var ama bizim demokrasiye sahip çıkma mücadelesini ortaklaştırmak lazım

Kılıçdaroğlu beni aradı

Sayın Kılıçdaroğlu da aradı, CHP’den birçok değerli siyasetçi, milletvekili de aradı. Sağolsunlar. Kemal Bey üzüntülerini dile getirdi, “Geçmiş olsun” dedi. Kısa bir “geçmiş olsun” telefonuydu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Ağustos 2019 Perşembe 15:49

YORUM YAZ

 • ermanerman28 gün önce
  Eş Başkan hiç bir otoriteyi tanımıyorum, asıl benim başkan. Bir şey yazıcım yayınlanmaya çak. Baş olmak yerine bunlar baş belası oluyorlar. İnanın ne istediklerini tam bilmiyorlar terör olsun da ne olursa olsun, hiç bir şeyde yetkin değiller.Bunlara inanıp oy verenlere de insaf bu kadarda olmaz.
 • MemetMemet29 gün önce
  Rezil adam, ayık zamanı yok hep sarhoş, içtikçe eriyor. Birde Kürtleri temsil edecek, bu kanı bozuklar şerefli Kürt Halkını temsil edemez, etse etse kendi gibilerini temsil eder...
 • Zübeyde ÖzalpZübeyde Özalp29 gün önce
  Vatan haini bunlar.Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali kendi hainliklerini milletin bilmediğini sanıyorlar. Helal olsun Süleyman Soylu ve onun gibi vatanseverlere.
 • Bekir yilmazBekir yilmaz29 gün önce
  Ahmet Türk, tutuklu yargilaiyordu. Sağlığı ( kanser) el vermiyordu. Adalet yürüyüşü,nde kolkola Kılıçdaroğlu'nun yanında idi. Ve sağlığı iyi değil diyen kurul doktorları hapis yatması uygun değil. Ancak görev yapması uygun müdur dedi.Esbaskan ne demek, eş başkanı da yanina alıp belediyeyi yönetiyor. Yani 2 kişi.ilk icraatı, şehit yakınlarını da kapıya koymak. Bu ülke bu kadar sahipsiz mi ey Türk ve ey kilicdaroglu.bunun vebalini verin şimdi.
 • nene hatunnene hatun29 gün önce
  HEP BU RESMİ KOYMAYIN İNANINKİ MİDEM BULANIYOR ÇOOOK NURSUZ...
 • nene hatunnene hatun29 gün önce
  BU ADAMA AHMET TÜRK İSMİ YAKIŞMIYOR NEDENMİ AHMET PEYĞAMBERİMİZİN İSMİ TÜRK ASİL SOY ANCAK BU ŞAHSA YORGO,DİMİTRİ,PETROS VS İSİM YAKIŞIR SOY İSMİNİDE KENDİSİ SEÇSİN ANNELER EVLATLARI İÇİN AĞLIYOR BUNLAR NE YAPIYOR BÖLÜCÜLÜK VE VATAN HAİNLİĞİ BUGÜNE KADAR ŞEHİT OLAN TÜM KARDEŞLERİMİZİNKANLARI BU PİSLİKLERİN ELLERİNDE KAN EMİCİ YARASA BUNLARABD DENİLEN KATİL MEMLEKETE GÜVENİYOR KONUŞUYORLAR BU MİLLET SİZİ SANDIĞA GÖMMMESİNİDE BİLİR HER ŞERRİN ARKASINDA BİR HAYIR VARDIR ...DEMOKRASİ İMİŞ SİZ NE ANLARSINIZ DEMOKRASİDEN ...ÖKÜZ SURATLI YORGO BU İSİM SANA YAKIŞIR....
 • MehmetMehmet29 gün önce
  Hergeleye bak, Demokratik Cumhuriyet istiyoruz diyor. Hayır bunu barış sürecinde karanlık güçlere nasıl teslim olduklarını gördük. HDP, PKK nın kontrolünde ondan emir alıp öyle hareket eden bir terör örgütü partisidir. Bunu dünya alem biliyor. Pkk, büyük gçlerin maşası haline gelmiştir, Kürt haklarını aryan bir örgüt değildir, asıl Kürtlere zulüm eden bir despot örgüttür. Tavan kısmı bu örgütü bir geçim teknesi haline getirmişler, gençlerin kanı üzerine saadet kuran bir elit tabaka var, bunu herkes bilsin...
 • UgurUgur29 gün önce
  Boş boş konuşmayın sizin demokrasinizi biliyoruz vatan hainleri
 • Şemseddin yanık Şemseddin yanık 29 gün önce
  Demokrasi mücadelesi türk bayrağını kaldırmakla olmaz bayrak kalkması bölücülüktür kandile yardım göndermek teröristliktir yatakliktir sıkıştınızmı hemen demokrasi diyorsunuz demokrasininde bir sınırı var vatan aleyhine bütün her yerde varsınız kan verildi bu ülke için bir gram toprak parçası dünya bir araya gelse alamaz NET
 • pınar demirpınar demir29 gün önce
  şehit ettiğiniz kuzuların ahı boynunuza ayağınıza başınıza elinize dolansın ...utanmazlar....dağ fareleri...
 • BurhanBurhan29 gün önce
  Ahmet Bey baban ya da deden o sayadı aldığına, alabildiğine göre sendekibu düşmanlık niye...
 • Mustafa Mustafa 29 gün önce
  Mal ke mal terörist ile yürü sonrada kalk biz atatürk un patisoyiz de dengesiz atatürk ün partisi mi kaldi milletin beynini atatürk ile yıkadınız yıllarca serefli ol şerefsiz olma chpkk terörist partisi.siz bittiniz.
 • HainlerHainler29 gün önce
  Herifin soyadı Türk,kendi Türk değil,PKK’cı!Hain ittifakı!
 • AkilAkil29 gün önce
  Ikisinde hain likte kimseyipay vermezler PKK ve Ermeni gardaş lar birbirine mi girdiler
 • uyan tcuyan tc29 gün önce
  HANİ BU HASTAYDI GEBERİYORDU HAPİ,STEN SALDINIZ BU BAHANE İLE. TIKIN ŞU PİSLİĞİ İÇERİYEDE WC DE ŞEY TC DE ADALEŞ OLDUĞUNUI ANLAYALIM. İÇİ LEŞ KOKAN ADALEŞ
 • teraziterazi29 gün önce
  Ahmet, soluna Kılıçdaroğlu'nu, solun soluna Temel'i, onun solunun soluna da Meral'i al Adalet için yürü:)))
 • Marif KeskinMarif Keskin1 ay önce
  Ey bölücü belediye başkanı,sen önce şu Ahmet olan ismini bi değiştir..Sonra ne halt yemeye kalkacaksan öyle kalk..Hangi özgürlüğün kısıtlandı da özgürlük mücadelesi veriyorsun..Defol git lan..
 • serhatserhat1 ay önce
  ne sokaga çıkması şerefsiz ermeniler kürt halkından çelin kanlı ellerinizi.... namussuzlar.... bu pkk lılara 150 yıl ceza verilmeli hdp ise acil kapatılmalı..... biz terörle mücadele ederken kanunlar çokdaha katı olmalı gerekirse vatandaşlıktan çıkarıp sınırdışı etmeliyiz bu namussuzları
 • Üç hilalÜç hilal1 ay önce
  Hah hah ahmet h.in ahmet sokağa çıkın haa çıkında görün ananın amini orospu çocukları biraz yalvar gandi kemale oda feto ye danışsın izin verir feto çıkarsınız biraz daha yalvarman lazım istersen dene kemalin üzümlerini yala dayanamaz hemen çıkarır takimlarini
 • BOYCOTT ISRAEL(BDS)BOYCOTT ISRAEL(BDS)1 ay önce
  Sizlerde Demokrasi demek insanlari öldürmek demek ey pis pkk iti..pkk'li Kilicdaroglunuz korkusundan fazla giki cikmiyor..O zaten fazlasiyla fetö/pkk itlerini korudu ve tabiki o pislikde birgün hesabini verecek..O serefsiz bilsinki tarih kitaplarina "hain" olarak gecek..
 • hizipsavarhizipsavar1 ay önce
  DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMA : anlayışınız dağa adam götürme devletin polis ve güvenlik güçlerine kurşun sıma kanuna tanımammazlık adilik şetefsizlik, diğer şerefsizlerle ortaklık kurmak ise biz almayalım haci.
 • Ayşegül Ayşegül 1 ay önce
  Halbuki sen böyle mi yaptınKK nun ADALET (!?) yürüyüşündene de güzel eşlik etmiştin halbuki ama bu Kılıçdaroğlu ona güvenilemeyeciğini umarım anlamışsındır. Bir de bugünlerde Kılıçdaroğlu gidici diyorlar. Yerine Oğuz Kaan Salıcı'yı hazırlıyorlarmu
 • GerçekGerçek1 ay önce
  Çıkacaksın meydana ben şerefsiz bir terorist tim şimdi pişman oldum Türk milletinden özür dilerim beni affedin yıllarca size kötülük yaptık dersen o zaman olur yoksa ne dersen de sen vatan haini bir terorist sin .
 • nene hatunnene hatun1 ay önce
  HALA ÖLMEDİM PİS CENABET....

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019