• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Haluk Dursun: İpek Yolu projesi markalaşabilir

Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen "Türk Konseyi Turizmden Sorumlu Bakanlar 4. Toplantısı"na katılan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun, Orta Asya coğrafyasının turizmde çok daha büyük bir pay alması gerektiğini vurgulayarak "İpek Yolu projesinin doğru pazarlama ve tanıtım stratejileriyle markalaşacağını düşünüyorum." dedi.

Yeniakit Publisher
2018-08-08 09:54:00 -
Ahmet Haluk Dursun: İpek Yolu projesi markalaşabilir

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun, Orta Asya coğrafyasının turizmde çok daha büyük bir pay alması gerektiğini vurgulayarak, "İpek Yolu projesinin doğru pazarlama ve tanıtım stratejileriyle markalaşacağını düşünüyorum." dedi.

Dursun, Kazakistan'ın başkenti Astana'da düzenlenen "Türk Konseyi Turizmden Sorumlu Bakanlar 4. Toplantısı"na katıldı. Dursun, burada yaptığı konuşmada, turizm alanında iş birliği yapan Türk cumhuriyetlerinin ağırladıkları mevcut turist sayısının potansiyeli göstermekten çok uzak olduğuna dikkati çekti.

"Turizm alanında çekici ve zengin Orta Asya coğrafyasının fazlasını hak ettiğini" söyleyen Dursun, uzak pazarlara yönelik geliştirecekleri ortak pazarlama stratejilerinin olumlu etkisininin orta ve uzun vadede göreceklerini dile getirdi.

'İPEK YOLU'NUN MARKALAŞACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM'

Dursun, Modern İpek Yolu Ortak Tur Paketi Projesinin, Türk Konseyine üye ülkelerin turizm alanında gerçekleştirdiği en büyük iş birliği projesi olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Ortak dil, kültür ve tarihin izlerinin takibi, yeni turizm potansiyellerinin ortaya çıkarılması, bin 500 yıllık ticaret yolunun kültürel mali zenginlik kaynağına dönüştürülmesini amaçlayan bu projeyle kültürel açıdan zengin olan İpek Yolu projesinin doğru pazarlama ve tanıtım stratejileriyle markalaşacağını düşünüyorum."

'TÜRKİYE KATKI VERMEYE HAZIR'

Türkiye'nin, Türk Konseyi üye ülkelerindeki binden fazla turizm çalışanına mesleki eğitimler verdiğini aktaran Dursun, "Bu eğitimlerin devam ettirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır ve Türkiye bu konuda katkı vermeye hazırdır." dedi.

Türk Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Kocaman'ın başkanlığında düzenlenen toplantıya, Kazakistan Kültür ve Spor Bakanı Arıstanbek Muhamediulı, Kırgızistan Kültür ve Turizm Bakanlığı Genel Sekreteri Baktybek Sekimov, Azerbaycan'ın Astana Büyükelçisi Raşad Mammadov, Türkiye'nin Astana Büyükelçisi Nevzat Uyanık ve Özbekistan'ın Astana Büyükelçisi Saidikram Niyazhodjayev de katıldı.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23