• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahmet Davutoğlu cephesi duyurdu: Cuma günü...

AK Parti MYK toplantısında kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, yaşanan gelişmelerle ilgili olarak Cuma günü basın toplantısı düzenleyecek.

Yeniakit Publisher
2019-09-12 00:50:00 -
Ahmet Davutoğlu cephesi duyurdu: Cuma günü...

Ahmet Davutoğlu AK Parti'de disipline sevk edilmesi ile ilgili cuma günü basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu. AK Parti'de disipline sevk edilenler arasında Davutoğlu'nun da aralarından bulunduğu 4 siyasetçi yer alıyor.

AK Parti'den ihracı istenen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, cuma günü basın toplantısı yapacak.

Duvar'ın haberine göre AK Parti MYK toplantısında kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun aralarında bulunduğu 4 siyasetçi, tebligatların ulaşmasından sonra Ankara’da bir toplantı yaptı. Disipline sevk edilen 4 siyasetçinin yanı sıra bazı eski milletvekilleri ve il başkanlarının katıldığı toplantı yaklaşık 5.5 saat sürdü.

Cuma günü konuşacak

Disipline sevk edilen üyelerin 7 günde sözlü ya da yazılı savunma hakkı bulunuyor. Davutoğlu başkanlığında yapılan toplantıda ihraç talebi karşısında alınacak tutum ele alındı, savunma yapıp yapmama değerlendirildi. Edinilen bilgiye göre toplantı yarın da devam edecek.

Davutoğlu’nun alacakları kararı cuma günü basın toplantısı ile açıklaması bekleniyor.

Üstün paylaştı

AK Parti eski Genel Başkan yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, bu haberi sosyal medya hesabından paylaşarak duyurdu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

nostalji

Komediye bakın ,Disipline sevk olmuş muş ,Ya adam kendi partısını kuruyor ne AKp si.? Artık yıkılmaya yüz tutmuş Erdoğan fikir klubünde onun işi ne. AKp kağıt üzerinde evet,kanunen bir demokratik, sözde! demokrat ve adaletli partidir ama aslında demokratik değildir ve sadece ve sadece Erdoğan'ın emirleri ile işlemektedir. BU adamların ayrılma sebebi zaten bu . Demokrasi istiyorlar. Özgürlük istiyorlar ve fikirleri adam yerine konsun istiyorlar. Aynı Yüce TÜRK Milleti gibi. Kavim veya ümmet aşiret zihniyeti ile değil modern çağdaş ve hukukun guguk olmadığı ve geçerli olduğu çağdaş bir ülkede yaşamak istiyorlar Aynı TÜRk milleti gibi.
 • Yanıtla

Vatandaş

Cehenneme kadar yolunuz var sizi gidi h..nler m..on p..liklwri
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23