Ahmet Davutoğlu cephesi duyurdu: Cuma günü...

AK Parti MYK toplantısında kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, yaşanan gelişmelerle ilgili olarak Cuma günü basın toplantısı düzenleyecek.

12 Eylül 2019 Perşembe 00:50
Ahmet Davutoğlu cephesi duyurdu: Cuma günü...

Ahmet Davutoğlu AK Parti'de disipline sevk edilmesi ile ilgili cuma günü basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu. AK Parti'de disipline sevk edilenler arasında Davutoğlu'nun da aralarından bulunduğu 4 siyasetçi yer alıyor.

AK Parti'den ihracı istenen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, cuma günü basın toplantısı yapacak.

Duvar'ın haberine göre AK Parti MYK toplantısında kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun aralarında bulunduğu 4 siyasetçi, tebligatların ulaşmasından sonra Ankara’da bir toplantı yaptı. Disipline sevk edilen 4 siyasetçinin yanı sıra bazı eski milletvekilleri ve il başkanlarının katıldığı toplantı yaklaşık 5.5 saat sürdü.

Ahmet Davutoğlu'nun ekibi belli oldu! İşte yeni partiye katılan 26 isim...

Cuma günü konuşacak

Disipline sevk edilen üyelerin 7 günde sözlü ya da yazılı savunma hakkı bulunuyor. Davutoğlu başkanlığında yapılan toplantıda ihraç talebi karşısında alınacak tutum ele alındı, savunma yapıp yapmama değerlendirildi. Edinilen bilgiye göre toplantı yarın da devam edecek.

Davutoğlu’nun alacakları kararı cuma günü basın toplantısı ile açıklaması bekleniyor.

Üstün paylaştı

AK Parti eski Genel Başkan yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, bu haberi sosyal medya hesabından paylaşarak duyurdu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 00:50

YORUM YAZ

 • tarıktarık7 gün önce
  TOPLANTIYICUMA NAMAZINDAN SONRA YAPAR ŞİMDİ BU.....
 • FikriFikri7 gün önce
  Biz de çok merak ediyorduk doğrusu Ahmet Efendi. Acaba söyleyeceğin şeyler arasında ahde vefa, ihanet, hainlik gibi konular da bulunuyor mu? Lütfen bizi çok bekletme, zaten çok da özlemiştik seni.
 • cihadcihad7 gün önce
  Yorumlar kendini tatmin edici ben şu kadarını söyleyim ak parti öğle büyüdüki kuru olan dallarının budanması gerekliydi ve o kuru dallar budanıyor yavaş yavaş istedikleri kadar o ağaçtan medet umsunlar o ağaç artık onlara su vermez.
 • Hakkı AlırHakkı Alır8 gün önce
  Herkese hayırlı cumalar! Olağanüstü hâl komisyonu kurarak insanları oyalayanlar hariç!
 • Hüsni KayaHüsni Kaya8 gün önce
  Tüm müslümanlara Âli İmran sûresi 102 ve 103 üncü âyetlerini hatırlatıyorum...“Ey iman edenler! Allah’tan nasıl korkmak lâzımsa öylece korkun. Sakın siz müslüman olmaktan başka bir sıfatla can vermeyin.Hepiniz topluca sımsıkı Allah’ın ipine sarılın, parçalanıp ayrılmayın. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın..
 • okurokur8 gün önce
  Ah hocam.seni yemek isteyenler dişi kırılır.
 • YiğidoYiğido8 gün önce
  Bu adamları niye haber değeri olmayan işlerle köşenizi boşa dolduruyorsunuz anlamıyorun bunlara hani Rryis iki koyunu versen kaybederler Lider olunmaz a...llar Lider doğulur güldenen babacan denen sen davutoğlu eğer öyle olsaydı kemal şimdi başkandı sizlerde nerde o vasıflar gül denen zat bak chp ip sp onların arasında mekik dokudu ama nafile şimdi sizn gibi a....lları kullanarak bir yerlere gelme gayretinde ama nafile Reyis gibi cesaret azim kokmuyan nereye giderse gittin Lider olduğunu hissetiren konuştuğu zaman boş konuşmayan bizlerden birisi olan Lider dururken sizler gibi p...rık a....klar bir araya gelecek u...n kendinize hayrınız yokki bir güle babacana gidip gelerek soytarılar siyaset yapmak nerde partinin adınıda a..aklar ap..llar olarak korsanız belki sağda solada kalanlardan oy ala bilirsiniz anca bu yakışır sizlere
 • serseriserseri8 gün önce
  karini kıskanıyorsan goturmeyeceksin oyle yere lafta atılır ....
 • VatandaşVatandaş8 gün önce
  Cehenneme kadar yolunuz var sizi gidi h..nler m..on p..liklwri
 • nostaljinostalji8 gün önce
  Komediye bakın ,Disipline sevk olmuş muş ,Ya adam kendi partısını kuruyor ne AKp si.?Artık yıkılmaya yüz tutmuş Erdoğan fikir klubünde onun işi ne. AKp kağıt üzerinde evet,kanunen birdemokratik, sözde! demokrat ve adaletli partidir ama aslında demokratik değildir ve sadece ve sadeceErdoğan'ın emirleri ile işlemektedir. BU adamların ayrılma sebebi zaten bu . Demokrasi istiyorlar. Özgürlük istiyorlar ve fikirleri adam yerine konsun istiyorlar. Aynı Yüce TÜRK Milleti gibi. Kavim veya ümmet aşiret zihniyeti ile değil modern çağdaşve hukukun guguk olmadığı vegeçerli olduğuçağdaş bir ülkede yaşamak istiyorlar Aynı TÜRk milleti gibi.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019