• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ahlaksızları çağırıp ‘ahlak’ anlattırdılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın destekleriyle seçilen Ankara Ticaret Odası (ATO) yönetimi, Ankara Marka Buluşmaları adı altında düzenlediği etkinlikte mütedeyyin kesime hakaretler yağdıran Gezi destekçisi isimleri davet ederek bir skandala daha imza attı. Gezi olaylarında hükümetle pazarlık yapmak için temsilci olarak gönderilen Sunay Akın’ın da davet edildiği skandal etkinlikte, Şehvetiye Tarikatı isimli kitabıyla dindar insanlara hakaret eden İsmail Saymaz’a “Basında ahlak” konusunu anlattıran ATO, Hürriyet eskisi Ayşe Arman’ı da Ankaralılara “marka” isim olarak sundu.

Yeniakit Publisher
2019-11-30 10:21:00 - 2019-11-30 10:21:56
Ahlaksızları çağırıp ‘ahlak’ anlattırdılar

 Tufan Acar  Ankara 

Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın açılışını yaptığı Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi’nde alkollü resepsiyon rezaletine imza atan Ankara Ticaret Odası (ATO) yönetimi, bu kez de Ankara Marka Buluşmaları adıyla düzenlediği etkinlikte Gezici isimlerin propagandasına ev sahipliği yaptı.

Medya ahlaksızına “basında ahlak” konusunu anlattırdılar

ATO tarafından düzenlenen Ankara Marka Buluşmaları etkinliğinde, Twitter yazışmalarında bayan gazetecilere sarkıntılık ettiği ortaya çıkan ve Şehvetiye Tarikatı isimli yazdığı kitabıyla dindar insanlara hakaret eden İsmail Saymaz’a “Basında ahlak” konusu anlattırıldı. Bütün konuşmasında baştan sona Yeni Akit’e saldıran İsmail Saymaz, salonda çekim yapan yeniakit.com.tr muhabiri Taha Emre Özdemir’i, “İşte muhabiri de burada çekim yapıyor” diyerek salondakilere hedef gösterdi. Muhabirimizi salondakilere yuhalatan İsmail Saymaz, “Seni dava edeceğim, senden tazminat alacağım” diyerek tehdit ve tacizlerini sürdürdü. Bunun üzerine muhabirimiz polis zoru ile salondan ayrıldı.

Gezi pazarlıkçısını marka yaptılar

ATO’nun düzenlediği Ankara Marka Buluşmaları adlı etkinliğe, Gezi olaylarını organize eden Taksim Dayanışması’nın hükümetle yaptığı sözde pazarlık görüşmesinde başrolde yer alan yazar Sunay Akın da “marka isim” olarak davet edildi. Gezi olayları sırasında provokatörlerin isteklerini  iktidarla pazarlık etmeye kalkan Sunay Akın, “Bu süreci özellikle başından beri takip eden sanatçılara teşekkür ediyorum. Bundan sonra hepimizin bütün Türkiye’nin beklentilerinin altı çizilmiştir. Gezi Parkı’na gidip şiirlerimizle, sanatımızla bu işi demokratik anlamıyla bir finalle taçlandırmalıyız” ifadelerini kullanmıştı.

Hürriyet eskisi de Ankaralılara “marka” olarak sunuldu

Yaptığı röportajlardan para alarak gazeteciliği ticarete alet ettiği ortaya çıkan ve bir süre önce Hürriyet gazetesinden atılan Ayşe Arman da ATO Ankara Marka Buluşmaları etkinliğine “marka isim” olarak davet edildi. Sözde “mahalle baskısını ölçme” bahanesiyle mini etek giyerek Fatih Çarşamba’nın sokaklarında dolaşıp provokatörlük yapan Hürriyet eskisi Ayşe Arman, ATO’nun davetlisi olarak Ankaralıların karşısına “marka” olarak çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan katılmaktan vazgeçti

ATO yönetimi, Gezici propagandasına dönüşen Ankara Marka Buluşmaları etkinliğine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da davet etmişti. Etkinlikten 1 hafta önce Erdoğan’ın açılışa katılacağı belirtilirken, yeniakit.com.tr’nin haberleri üzerine etkinliğe katılmaktan vazgeçtiği öğrenildi.

Geçtiğimiz ay Emine Erdoğan’ın açılışını yaptığı etkinlikte yaşanan alkollü resepsiyon rezaletinden sonra skandal isimlerin çağrıldığı Ankara Marka Buluşmaları etkinliğini veto eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı saatlerde bir taksi durağını ziyaret ederek taksici esnafıyla sohbet etmeyi tercih etti.

ATO’ya tepki çığ gibi: Oda’yı CHP’ye payanda yaptılar

ATO’da birbiri ardına yaşanan skandallar ATO meclis üyeleri tarafından da tepkiyle karşılandı. Yeni Akit’e konuşan bir meclis üyesi, “Milli muhafazakar çizgide olduklarını düşündüğümüz bu yönetimin uygulamalarından ciddi derecede rahatsızız. Bizzat Sayın Cumhurbaşkanımızın desteğiyle seçilen yönetimin ATO’yu getirdiği nokta ortada. CHP zihniyetini yansıtan bu uygulamaları içimize sindiremiyoruz. Üyelerimizin ticari başarıları için çalışmalar yapması gereken yönetim, skandal uygulamalarla ATO’nun adını lekeliyor. ATO’yu CHP zihniyetinin güdümüne sokan uygulamaları tasvip etmediğimizi beyan etmek isteriz” diye konuştu.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet Taner

Sayın akit AKP'nin seçtiği elemanların %90'nı hep arızalı çıkıyor, sıkıntı acaba nerede???
 • Yanıtla

Adsız

Kendini müslğman zanneden zavallı kendini kandırma saymazın yazdığı kitap roman değil mahkeme tutanaklarından alınan belgeler yalansa hadi mahkemeye buyrun ama sen insansan olayın kahramanlarına ne dediniz
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23