• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ağızlığı olmayan köpek dehşeti yaşattı! Etiler'de akılalmaz olay

25 yaşındaki iç mimar Denise Morra, Etiler'de Ali Irmak'ın sahibi olduğu ve Gökhan Beder'in gezintiye çıkardığı Amerikan Akita cinsi olan ve ağızlığı bulunmayan köpeğin saldırısına uğradı. Kulağı kopan kadın 4 kez ameliyat oldu.

Yeniakit Publisher
2022-01-20 08:35:00 -
Ağızlığı olmayan köpek dehşeti yaşattı! Etiler'de akılalmaz olay

Olay, bir süre önce Etiler'de yaşandı. Genç kadın, evine gitmek üzere mahallesinde yürüyordu. Bu sırada aynı mahallede ikamet eden Gökhan Beder, Amerikan Akita cinsi köpeğiyle geziyordu.

İddiaya göre genç kadın evine girmek üzere olduğu sırada, ağızlığı bulunmayan köpek aniden kendisine saldırdı. Dakikalarca saldırıdan kurtulmaya çalışılan Denise Morra, köpek kulağını kopardığı kadını yere savurdu.

Apar topar hastaneye kaldırılan Denise Morra, 4 kez ameliyat masasına yattı. Aylarca süren tedavi sonrası kopan kulak estetik dikişle Morra'nın yüzüne dikildi. Uzuv kaybı yaşayan genç kadın, köpeğin sahibinden şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturma sürerken Adli Tıp Kurumu, Denise Morra'nın yaralanmasının, kişinin yaşamını tehlikeye sokmadığını ancak basit tıbbi müdahaleyle giderilebilecek ölçüde hafif olmadığı belirten bir rapor sundu.

Soruşturma kapsamında genç mimarın uzuv kaybına neden olan köpeğin, asıl sahibinin Ali Irmak olduğu, Gökhan Beder'in olayın gerçekleştiği esnada köpeği sevk ve idare ettiği belirlendi. İki yıldır süren soruşturma halen devam ediyor.

Sabah'ın haberine göre, Denise Morra'nın avukatı Haldun Ergun hukuki süreçle ilgili şunları söyledi: "Soruşturmada, köpeğin ağızlıkla gezdirilme zorunluluğu olup olmadığı hususunda da Cumhuriyet Savcılığınca herhangi bir inceleme yapılmamış, hatta bu durumun Kabahatler Kanunu kapsamında değerlendirilebileceği tarafımıza sözlü olarak bildirilmiştir.

Kabahatler Kanunu kapsamında olsa bile tarafımızca belirtilen husus, Savcılık tarafından bu konuda herhangi bir inceleme ya da araştırma yapılmamasıdır. Zira olaya ilişkin kamera görüntülerinden, olayın sadece birkaç saniye içinde gerçekleştiği göz önüne alınırsa, eğer köpekte gezdirilme esnasında ağızlık bulunsaydı söz konusu olayın da yaşanmayacağı ortadadır."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ali

Yabancı ırkların türkiye'de ne işi var, hani yasaklı ya bunlar güya, insandan kıymetlimi köpek, temizleyin kardeşim, öldürülen parçalanan insanların vebali yetkililerin üzerindedir, karıncanın hesabının sorulduğu gün gelir.

Saffet

Koruma altına alınmasın diyen hayvan severleri suça teşvikten mahkemeye vermesi kamu yararına olur diye dusunuyorum
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23