Afrin'de patlama: Yaralı askerler var!

Afrin ilçesi Kefercenni beldesinde evde askerlerin arama yaptığı sırada El Yapımı Patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri olmak üzere 10 asker yaralandı.

13 Mart 2018 Salı 18:27
Afrin'de patlama: Yaralı askerler var!

Afrin ilçesi Kefercenni beldesinde evlerde Türk askerleri ile ÖSO askerlerinin arama yaptığı sırada EYP’nin patlaması sonucu 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri yaralandı.

Yaralı askerleri, olay yerinden hızlı bir şekilde zırhlı araçlarla ile tahliye edilerek Azez üzerinden Kilis’in Önhcüpınar Sınır Kapısı Sıhhı Tahliye noktasına getirildi. İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan 8 Türk askeri ile 2 ÖSO askeri, Kilis Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yaralı askerlerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, hastaneye Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri ile operasyonu yürüten askeri yetkililer gelerek, doktorlardan bilgi aldılar.

Haber Tarihi: 13 Mart 2018 Salı 18:27

YORUM YAZ

 • Murat CANBAYMurat CANBAY9 ay önce
  Asker eve tünele mağaraya girmeden sis yada bayıltıcı bomba atsa daha iyi olmaz mı Askerimizi bu vatansızlara ezdirmeyin
 • HÜSEYİN HAKANHÜSEYİN HAKAN9 ay önce
  Rabbim cümle Askerimize Selamet ver .. Cümle gazilere şifalar ver..Arama yapmayın dışarı dan imha edin kardeşlerim , Er olmayan meydan dır orası ..
 • UmmetUmmet9 ay önce
  Lagim fareleri baskasinin evinde ne isiniz var,cehenem kaçinlari
 • HalilHalil9 ay önce
  Afrinde sivillellere fazla dikkat etmemek gerek...neden mi siviller bu teröristleri içlerine sokmasaydılar
 • ZaferZafer9 ay önce
  Afrini aldıktan veya içeri girdikten sonra çok dikkatli olmak lazım zira buranın halkı bu pkk ya destek veriyor bunlara sivil diye bakmamak lazım ve şu ana kadar bir çok iti öldürdük bunların yakını kardeşi.. veya uyuşturulmuş itleri filan canlı bomba gibi intihar saldırısı düzenleyebilir yani sivillere de çok dikkat etmek lazım

Günün Karikatürü

12 Aralık 2018