• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Adana polisi öyle bir şey yaptı ki... Helal olsun

Yeniakit Publisher
2024-06-22 15:18:00 -
Adana polisi öyle bir şey yaptı ki... Helal olsun

Adana'nın Kozan ilçesinde trafik ışıklarının üzerine yuva yapan kumru ve yavruları için polis ekipleri harekete geçti. Ekipler, gölgelik yaptırarak kumruyu ve yavrularını sıcaktan korudu.

Adana'nın Kozan ilçesinde 40 dereceyi aşan sıcak havada bir kumru, yavrularıyla birlikte trafik ışıklarının üzerine yuva yaptı. Konunun İhlas Haber Ajansı tarafından 'Dayanılmaz sıcakta ölümüne annelik' başlıklı haber olmasının ardından Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Ekipler, kumrunun sıcaktan daha fazla etkilenmemesi için yuvasına gölgelik yaptırdı.

Kumrunun yuva yaptığı trafik ışıklarına gelen polis ekipleri, kumrular için yaptırdıkları gölgeliği trafik ışığının üzerine monte ettirdi. Anne kumru bir süre çalışmayı izleyerek ekiplerin yuvadan uzaklaşmasını bekledi.

Gölgeliği takan usta Musa Yıldırım, polislerin bu anlamlı talebi ile hemen bir korumalık yaptıklarını kaydederek, "Bu sıcakta biz dayanamazken bu kuş nasıl dayanmış. Çok anlamlı bir davranış oldu” dedi. Gölgeliğin takılmasının ardından anne kumru da yavrularının yanına geldi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

celil evciman

Allah razı olsun yüreği güzel insanlardan..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23