Acılı anne kaçırılan oğlu için Galatasaray'dan yardım bekliyor! Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak ve taraftar henüz sessiz

Terör örgütü PKK'nın kaçırdığı 17 yaşındaki amatör kaleci Süleyman Çetinkaya'nın gözü yaşlı annesi Galatasaray'dan yardım bekliyor. Sarı-kırmızılı ekipten anne Fevziye Çetinkaya'nın çağrısına henüz cevap verilmedi.

12 Eylül 2019 Perşembe 01:44
Acılı anne kaçırılan oğlu için Galatasaray'dan yardım bekliyor! Fatih Terim, Abdurrahim Albayrak ve taraftar henüz sessiz

Çocukları terör örgütü tarafından dağa kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Binası önündeki eylemi devam ediyor. Eyleme katılan gözü yaşlı annelere her gün bir yenisi ekleniyor. Son olarak 30 Ağustos 2019 günü dağa kaçırılan 17 yaşındaki Süleyman Çetinkaya’nın ailesi eyleme katıldı.

Fevziye Çetinkaya ve baba Süleyman Çetinkaya, kaçırılan oğulları için HDP İl Binası önünde nöbete başladı. Oğullarının koyu bir Galatasaraylı olduğunu söyleyen anne Çetinkaya, "O koyu bir Galatasaraylıydı. En büyük hayali kaleci olup, Galatasaray’da oynamaktı. Terörle, teröristle işi olmazdı. Oğlumu kaçırdılar, kandırdılar, götürdüler. Çocuğumun bulunmasını istiyorum,  onu geri getirsinler. Onun en sevdiği şey Galatasaraydı, Galatasaray camiasına sesleniyorum. O sizden biriydi. Sizin bir evladınızdı. Onu dağa kaçırdılar, lütfen sesimizi duyun, bize destek olun, oğlumu birlikte kurtaralım" çağrısında bulundu.

Galatasaray'dan cevap bekleniyor

Radamel Falcao transferi ve o süreçte yaşananlarla uzun bir süre Türkiye gündeminde yer edinen Galatasaray'dan, dağa kaçırılan Süleyman Çetinkaya için HDP İl Binası önünde nöbete başlayan Fevziye Çetinkaya'nın çağrısına henüz bir cevap gelmedi. Sosyal medydada, Falcao'yu gündeme taşıyan sarı kırmızılı taraftarların konuya dair ilgisiz kalması dikkatlerden kaçmadı. Türk futbolunun efsanevi ismi Fatih Terim'in ve Kolombiyalı yıldız için günlerce kulis çalışmalarında bulunan İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak'ın konuya el atıp atmayacağı merakla bekleniyor. Onurlu direnişe sarı kırmızılı ekibin vereceği destek diğer takımların atacağı önemli adımlar için bir ön ayak oluşturabileceği söyleniyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 01:44

YORUM YAZ

 • lütfilütfi7 gün önce
  Bu ülkede terör örgütü gençleri kaçırıyorsa bunun hesabı İç işleri bakanından sorulur.HDP"nin, devletin üzerinde bir güç olarak gösterilmesi doğru değil.Devlet,kaçırılan gençleri ben bulamam ama HDP bulabilirmi demek istiyor.Amaç sadece ana yüreği ise,bu ülkede kayıp çocuklarını bulmak için galatasaray meydanında toplandığı için, gazlanan,coplanan,yerlerde sürüklenen analarıda gördük.
 • nadim hatipoğulları nadim hatipoğulları 7 gün önce
  TAKIMLAR MAÇLARA BU ANNELERE SAHİP ÇIKAN PANKARTLARLA PKK NALETLEYEN BÖLÜCÜLÜĞÜ NALETLEYEN PANKARTLARLA ÇIKMALI BU OLAY PARTİLER ÜSTÜ DEVLETİN MESELESİDİR BUNU SIĞ GÖREN ZİHNİYETTE BÖLÜCÜDÜR İHANET İÇİNDEDİR. BU DEVLET HEPİMİZİN BU DEVLET YAŞAMAZSA HİÇ KİMSENİN YAŞAMA HAKKI YOKTUR HER OLAYI SİYASETE İMAL ETMEYE GEREK YOK DEVLETİN MESELESİ.
 • BurdurluBurdurlu7 gün önce
  hükümetten ümidi kestiniz futbol klüplerinden mi medet umar oldunuz? gidip iç işleri bakanına söyleyin, partisinin kaybettiği belediyelerle uğraşacağına bu konulara baksın.
 • OkurOkur7 gün önce
  İşi şova ve saçmalığa çevirdiler iyice. İktidar (Cumhurbaşkanı, İçişleri Bakanı vS) görevini yapamıyorsa futbol kulüplerinden mi medet umacak insanlar. Türkiye Cumhuriyeti AKP iktidarından önce PKK'ya çok büyük bir darbe vurup (Öcalan'ın yakalanması ve sınır ötesi operasyonlar ile), terör örgütünü neredeyse yok olma noktasına getirdi. 15 senede o noktadan bu noktaya geliyorsa örgüt demek ki iktidar görevini beceri ile yerine getirmemiştir. Açık ve net.İçişleri bakanı boş işler ile uğraşacağına ve eğer kabiliyeti varsa bununla ilgilensin. Cumhurbaşkanı, halkın oyu ile seçilmiş ve tertemiz yönetim sergilemek için uğraşan (muhalefet partilerinin) belediye başkanları ile uğraşacağına bu iş ile ilgilensin. Ha yok eğer beceremiyorsanız o makamlarda durmayacaksınız. Durduğunuz her vakit size güvenip, sizi seçen insanların hakkına giriyorsunuz demektir. PKK, yok olma noktasından 15 senede bu noktaya AKP iktidarı döneminde geldi. Önce bunun hesabı verilsin ve görevler yapılsın. Bir iki yüzlülük daha var. Onu da belirteyim. HDP'ye terörist vs diyor ya iktidar; ha eğer bir kanıtları varsa ve eğer bu kanıtları kullanmayıp HDP'ye ceza vermiyorlar ise o zaman iktidar, teröristle suçladıkları kişilere yardım ve yataklık etmiş demektir. Ha yok eğer bir kanıtları yoksa, susup oturacaklar. İktidar partisi konuşmak için orada değil, görevi ifa etmek için orada. Eğer teröriste karşı görev yapamıyorsan, işbirliği içindesindir veya beceriksizsindir.
 • TahsinTahsin7 gün önce
   Yere göğe sigdiramadiginiz bosisler bakanina laf sokamadiginiz icin Galatasaray'dan mı medet umuyorsunuz. Manşeti düzeltin "boşişler bakanligi hâlâ sessiz" diye.
 • AhmetAhmet7 gün önce
  Saçmalık Galatasaray Terim Albayrak ne yapabilir dağa kaçırılmış terörist için ???
 • TurkTurk8 gün önce
  Arkadaş ne alakası var
 • hasanhasan8 gün önce
  koskoca devlet bir sey yapamiyor galatasaray ne yapacak...
 • YasinYasin8 gün önce
  Yok artıkHer bişeyde rte den yardım isterlerdi nedense burda cb rte den nede devletten yardım istemiyorlar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019