Abla, acı gerçekleri tek tek yeniakit.com.tr’ye anlattı! İşte Mansur’un kaderine terk ettiği çocukların büyük dramı

İki erkek kardeşi Mansur Yavaş'ın hedef aldığı 'Çocuk Koruma Evleri'nde' kalan abla yeniakit.com.tr'ye konuşarak, "Ben 21 yaşındayım ve çalışıyorum. Annem ve babam 2,5 yıl önce vefat etti. Kardeşlerim başıboş kaldığı için onları 'Çocuk Koruma Evleri'ne yerleştirmek zorunda kaldım." ifadelerini kullandı.

11 Eylül 2019 Çarşamba 19:05
Abla, acı gerçekleri tek tek yeniakit.com.tr’ye anlattı! İşte Mansur’un kaderine terk ettiği çocukların büyük dramı

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın çeşitli bahanelerle kapattığı 11 Çocuk Koruma evinden sadece birisi açık kaldı. 4 çocuğun barındığı evde kalanlardan iki ise kardeş. Yeniakit.com.tr'ye konuşan kardeşlerin ablası, yaşadıkları mahkeme sürecini şöyle anlattı:

'Mahkeme kararı ile yeniden aldırdım'

"Çocuk Koruma Evleri'nde iki kardeşim kalıyordu. Kurumun resmi olmayışından dolayı kapatılacağını söyleyerek dilekçe yazmamı istediler. İsteklerini yerine getirerek dilekçe yazdım ve iki kardeşimi de yeniden yanıma aldım. Bir süre sonra İdari Mahkeme'ye giderek dava açtım. Mahkeme kararı durdurmaya hükmetti. 11 evin sadece birisi açık kaldı. Kardeşlerim mahkemenin kararından sonra tekrar oraya döndü. Şu anda 11 evden sadece birisi açık ve benim kardeşlerimle birlikte toplam 4 çocuk orada barınıyor. Önümüzdeki süreçte ne olacağı konusunda bir bilgimiz de yok."

'Anne ve babamız vefat ettiğinden başıboş kalmışlardı'

Anne ve babasının 2.5 yıl önce vefat ettiğini belirten abla, kardeşlerini başıboş ve kimsesiz kaldıkları için Çocuk Koruma Evi'ne gönderdiğini belirtirken, iki kardeşinin de orada yaşamaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi:

"Ben 21 yaşındayım. Annem ve babam 2,5 yıl önce vefat ettiler. 13 ve 15 yaşlarında iki erkek kardeşim var. Çalışan bir kadınım ancak işim sebebi ile kardeşlerime vakit ayıramıyorum. Çok yalnız kaldılar. İşi bırakıp da onlara bakmaya çalışsaydım bu sefer de geçinemeyecektim. Kardeşlerim başıboş kaldığı için onları Çocuk Sığınma Evi'ne yerleştirmek zorunda kaldım. Orayı çok sevdiler ve severek kaldılar."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Eylül 2019 Çarşamba 19:05

YORUM YAZ

 • ayşe gülayşe gül7 gün önce
  bu mansur ne kadar agresif, öfkeli bir insan. neydi o meclis de ki tavrı? resmen ürktüm tavrından. hınç dolu biri. bu yavrulara niye bu şekilde kötülük ediyor? güzel bir sistem kurulmuş denetlenmesini düzgün yaparsın yürütürsün bu işi. MAUNsuresini okumasını tavsiye ediyorum kendisine.
 • şenerşener7 gün önce
  ALTINI BİR EŞELEYİN BAKİM NE ÇIKACAK
 • AcizAciz7 gün önce
  YA RABB ne hayatlar var bu âlemde biz ise hâlâ nankörlük ediyor ve verdiklerine layığıyla şükredemiyoruz sen bizi bağışla bize merhamet et ve sıkıntıda olan ne kadar müslüman varsa dertlerini gider
 • Vicdansız yahudiVicdansız yahudi7 gün önce
  Müslüman düşmanları!Bunlara oy destek vermeyin
 • tunatuna7 gün önce
  tecavüz olaylarından neden bahsetmiyorsunuz ? Mansur başkan salak değil herhalde
 • GerçekGerçek7 gün önce
  Mansur diyorki çocuk evleri kanuna uygun değil basım belaya girer onun için kapattım. Bundan önce açan belediye başkanı ak partili olduğundan ona birşey yapmazlar di. Fakat ben chpliyim ak Parti'nin eline hiç bir koz vermek istemiyorum yoksa koltuk gider benide hapse atarlar diyor. Meselenin özü bu.
 • Saygıdeğer Tetikçi AkitSaygıdeğer Tetikçi Akit7 gün önce
  Çocuk koruma evlerindeki tecavüzleri de yazsaydınız.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019