'ABD’ye direnen hep kazanır'

Küresel eşkıya Amerika, ülkelere istediğini yaptırmak için tehdit edip ambargo uyguluyor. Ancak ABD karşısında dik duran ülkeler kazanıyor. Amerika S-400’ler konusunda Türkiye’ye diz çöktüremedi, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarını durduramadı. 15 Temmuz darbe girişiminde başarılı olamadı.

13 Haziran 2019 Perşembe 08:54
'ABD’ye direnen hep kazanır'

Türkiye’nin bağımsız bir devlet olarak Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi almasına karşı çıkarak tehdit üstüne tehdit yönelten ABD, bize diz çöktüremiyor. S-400 dolayısıyla Türkiye’ye yaptırım uygulayacağını dillendiren ABD kurmayları, yakın dönemdeki benzer çıkışları dolayısıyla defalarca Osmanlı tokatı yemesiyle biliniyor.

Türkiye’ye istikamet çizme girişimleri sonuçsuz kalan ABD, S-400 füze savunma sistemi alımı dolayısıyla tehdit ettiği Ankara’nın kararlı duruşu karşısında mum gibi eriyor. S-400 konusunda dik duruşundan taviz vermeyen Türkiye, yakın dönemde ABD’nin ülkemize ayar vermeye kalktığı her hamlede geri adım atmasını sağladı.

Türkiye hüsrana uğrattı

Türkiye aleyhindeki her girişiminde “dik duruş”la karşılaşan ABD; dolarla ekonomimizi çökertmek istedi başarısız oldu, vize yasağı koydu Türkiye karşılık verince geri adım atmak zorunda kaldı. 15 Temmuz’da FETÖ piyonuyla darbeye kalkışan Amerika, bir gecede hüsrana uğradı, yerli silah üretmemize karşı çıksa da durduramadı. Gümrük vergisinde artışa gitti, karşılık verilince geri dönüş yaptı.

Kararlı durunca çuvallıyor

Coni, BM’de Türkiye ile birlikte hareket eden 128 ülkeden Kudüs tokadı yedi. Enerji hatlarının Türkiye topraklarından geçmesine mani olamayan Amerika, Venezuela ve Katar’da darbe yapamadı. Irak’taki Barzanistan projesinde çuvalladı, İran ambargosundan sonuç alamadı. Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un ile dahi başedemedi. Çin ve ABD’nin karşılıklı restleşmeleri ise sürüyor. Amerika’ya gerekli cevabı veren ve dik duruş sergileyen ülkeler sonunda kazanıyor.

Saldırdılar, başaramadılar

Türkiye’nin bağımsız bir devlet olarak Rusya’dan S-400 füze savunma sistemi almasına karşı çıkarak tehdit üstüne tehdit yönelten ABD, Türkiye’ye diz çöktüremiyor. S-400 alımı dolayısıyla Türkiye’ye yaptırım uygulayacağını dillendiren ABD kurmayları, yakın dönemdeki benzer çıkışları dolayısıyla defalarca Osmanlı tokatı yemesiyle biliniyor. Türkiye aleyhindeki her girişiminde “dik duruş”la karşılaşan ABD, 2016 yılının Aralık ayında başlattığı döviz kuru üzerinden Türk ekonomisini çökertme girişiminde başarılı olamadı. Ekonomimize yönelik dolar saldırısı başlatan ABD, 2 yıldır tüm hamlelere rağmen ekonomik kriz çıkarmayı başaramadı. Dolar-Euro saldırısına direnen Türkiye’de ihracatta cumhuriyet döneminin rekorları kırılırken, büyüme rakamları ile ülkemiz, OECD ülkeleri arasında zirvede yer aldı.

Vize ve vergi ellerinde patladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararlı duruşu sayesinde ABD’nin karizmasını çizen Türkiye, vize ambargosu konusunda Coni’nin çuvalını başına geçirdi. ABD, Ekim 2017’de Türk vatandaşlarına yönelik uygulamaya koyduğu vize ambargosuna Türkiye mütekabiliyet esası gereği karşılık verince şoka uğradı. Türkiye’ye sadece 3 ay dayanabilen ABD, vize yasağını 28 Aralık 2017’de kaldırmak zorunda kaldı.

Aynı ABD, Türk ürünleri için gümrük vergisinde artışa gitti, mütekabiliyet esası gereği ayniyle karşılık görünce eski fiyatlara geri dönmek zorunda kaldı. ABD, Türkiye’den çelik ithalatına uyguladığı yüzde 50 oranındaki gümrük vergisini yarı yarıya indirdi. Bunun üzerine Türkiye de ABD menşeli 22 üründe ek gümrük vergisini yarıya indirdi.

Paralı teröristlerini avladık

Amerika, ne Fırat Kalkanı’nı ne de Zeytin Dalı Harekatı’nı durdurabildi. Tüm itirazlara rağmen Türkiye, 24 Ağustos’ta başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı’nda Özgür Suriye Ordusu birlikleri ile önce Cerablus, ardından Çobanbey, ardından El-Bab’ı kontrol altına alarak, ABD’nin oluşturmak istediği PKK koridoruna darbe indirdi. 20 Ocak 2018’de Zeytin Dalı Harekatı’nın düğmesine basan Türkiye, Suriye’nin Afrin kentini ABD himayesindeki PYD’li teröristlerden temizleyerek ay yıldızlı bayrağımızı Afrin’de göndere çekti. Türkiye, bugünlerde ise Irak’ta düzenlediği Pençe Harekatı ile PKK’lı teröristleri bir bir imha ediyor.

Bir gecede hüsrana uğradılar

15 Temmuz’da askeri darbeye kalkışan ABD, bir kez daha Türkiye’den şamar yedi ve darbe girişimi başarısızlıkla sonuçlandı. Türkiye’nin kanadını kırmak için Pensilvanya’da eğitilen Fetullah Gülen’in militanlarının 15 Temmuz 2016’daki darbe kalkışması bir gecede bastırıldı. ABD’nin ‘bizim çocuklar’ı darbede başarısız oldu.

Yerli silahları engelleyemediler

ABD, yerli silah üretimine karşı çıksa da durduramadı. Terörle mücadelede üstün başarı sağlayan SİHA’yı İsrail’in Heron’larından kat be kat üstün özelliklerle üreten Türkiye, SOM füzeler, Atak helikopteri, Koral milli elektronik harp sistemi, ALTAY tankı, BORA keskin nişancı tüfeği, MPT-76 piyade tüfeği, Kobra zırhlı aracı, Cirit ve Atmaca füzeleri, HİSAR hava savunma sistemi, KORKUT savunma sistemi, MİLGEM gemisi, TF-X avcı uçağı, milli lazer silahı ve pek çok cihazın üretimini gerçekleştirdi.

Kudüs şamarı

Coni ile hamisi BM’de Türkiye ile birlikte hareket eden ülkelerden Kudüs tokadı yedi. ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması kararının Türkiye’nin girişimleriyle Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na taşınması sonrası yapılan oylamada 9 ülke ret oyu kullanırken 128 ülke Türkiye’nin yanında yer aldı. Kudüs tasarısında ABD ve İsrail’in yanında sadece Palau, Guatamala, Togo, Nauru, Honduras, Marshall Adaları ve Mikronezya gibi üçüncü dünya ülkeleri yer aldı.

“Hasta adam”a Erbakan ve Erdoğan tokadı

‘Höt’ dediğinde dünyanın ödünü patlatan küresel şeytan Amerika, rahmetli Necmettin Erbakan’ın hükümette olduğu dönemdeki Kıbrıs Barış Harekatı’ndan sonra bu kez Erbakan’ın talebesi Recep Tayyip Erdoğan ile baş edemiyor... ABD’nin 17 yılda neredeyse her hamlesi boşa çıktı. Enerji hatlarının Türkiye topraklarından geçmesine mani olamayan ‘hasta adam’ ABD, ayrıca Venezuela ve Katar’da darbe yapamadı, Irak’taki Barzanistan projesinde çuvalladı, İran ambargosundan sonuç alamadı, K.Kore lideri Kim Jong-Un ile dahi baş edemedi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Haziran 2019 Perşembe 08:54

YORUM YAZ

 • NihalNihal4 gün önce
  Huawei de kazanır İnşaAllah.ABD nin keyfi ve haksız saldırısı !!!!
 • SelmanSelman4 gün önce
  Yahu nasil yazilar kaleme aliyorsunuz? Muslumana yakisir yazi yazin Allah icin! Ne demek ABD ye direnen hep kazanir? Farkinda olmadan bu azgin kefereyi yuceltiyorsunuz! Biz muslumanlar zaten kuran ve sunnet uzerine bir olup, urvetul vusagaya simsiki tutunup, hicbir kefereye boyun egmemek, bilakis bunlara boyun egdirtmek uzere emrolunduk! Gerci Yahudi ve usaklarini dost edinip, NATO gibi kafir cemiyetlerine uye olunduktan sonra bunlar unutuldu tabii! La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim. HasbinAllah ve nimel vekil.
 • MEHMET DEMIRCIMEHMET DEMIRCI4 gün önce
  Amerikanın belini kıracağım ANDım olsun kıracağım...Kıçınada öyle okkalı tekme atacağım ki 1000 sene de toparlanmaz o kıç...
 • kmlkml4 gün önce
  müslüman batıya düşman olarak kazanır asla bunu unutmayın
 • AbdullahAbdullah4 gün önce
  Direnen kazanır tabii ama papazı verererek, fetöcüleri vererek, incirliğe dokunmayarak direnme olmaz. AKP ABDye asla direnemez, direndik deyip milletin gazını alır sadece.
 • Mesut SarpMesut Sarp4 gün önce
  Evet Diyarıbekirli matematik bilmeyen akıllı kardeşim. Dolar'a karşı milli ve dik duruşta da Türkiye ile birlikte Dünya da acayip kazandı ve dolar 3,5 tl den 6,85e fırladı. Haşırt ve hadi geçmiş ola.
 • Mesut SarpMesut Sarp4 gün önce
  Bu yazıda Kıbrıs çıkarma döneminde rahmetli Erbakanın adı anılırken Başbakan Ecevite teğet dahi geçilmiyor. Yok öyle yağma Amerikaya direnip kazanacaksın diye. Rahmetli Ecevit ve Erbakanlarlarınhükümetleri döneminde bir iğneye dahi yolsuzluk ve hile karışmamıştı.Bu mu Hakkanilik? Böyle dışlanmalarla, lider putlaştırmalıklarla mı milli beraberlik sağlanacakmış? Gülünecek değil ağlanacak haldeyiz. Ama hala dalkavukluğa devam ediyoruz. Haram, zina, yalan, adaletsizliğin ve dahi yolsuzluğun, faizciliğin devletçe yapıldığı bir ülkeye Allah Rahmet ve bereket verecek diyorsak sadece kendimizi aldatıyoruz. Önce bu yazarın yani hepimizin Allahın yasaklarına uymamız gereklidir. Yoksa aklımızın başına gelmesi için başlarımız musibet ve belalardan kurtulmaz.
 • ihsanihsan4 gün önce
  dik dur eğilme bu millet seninle erdoğan
 • MemetMemet4 gün önce
  Şeytana direnen tabi ki kazanır, ha şeytan ha ABD aynı şey...
 • millimilli4 gün önce
  MUSA ismin güzel ama ismine yakışır yazmamışsın ürkek korkak olmıcan cesaret dirayet çalışmak mücadele sonuna kadar reisin yanında olalım birlik olalım beraber olalım evalALLAH bizi kimse yıkamaz büyük devlet olanlar her zaman risk alacan milli davalar için hiçbirzaman boyun eğmeyecen sonu zaferdir
 • HadraHadra4 gün önce
  Önce ABD ve İsrail!in Meclisteki Ajanları, Gönül Dostları Birliği adındaki kişi ve varlıkları yok edilmeli (Devlet bunları en iyi şekilde biliyor) osnra dik nasıl durulur Millet de Halk da aduvlar da görür ki Kurt dereli Merhum Pehlivanın karşısına kim çıkarsa çıksın boyunun ölçüsüsnü alır hherhalde
 • diyarbakırlıdiyarbakırlı4 gün önce
  Dolar'a karşı da milli ve dik duruşta da Türkiye ile birlikte Dünya da kazandı.
 • MusaMusa4 gün önce
  Ben ABD ye karşı duranın hep parçalanıp Yok olduğunu yada birşekilde yok edildiğini gördüm
 • HAYIR HEP KAZANMAZ!!!HAYIR HEP KAZANMAZ!!!4 gün önce
  Abdye allah kitap peygamber hakkı için direnen hep kazanır allah kitap peygamber hakkı için değil de başka bir saikle direniyorsa abdyi aşsa bile bir başka yerde bir başkasına mağlup olur allaha emanet olun
 • Abdullah MuratAbdullah Murat4 gün önce
  Ne saçmalık: Abd ile sorun yaşa Rusyaya Çine Hindistana yaklaş. 2 side hristiyan. Bak ahiret için bir farkı var mı? Dünyanı belki idare edebilirsin ama ebedi ahiret saadetini kaybedersin.****KURANAYETİ***"Yahudî ve Hristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirinin dostudurlar. İçinizden kim onları dost edinirse, o da onlardandır. Allah zalim topluluğa hidâyet etmez." (Maide, 5/51)

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019