Abdullah Gül ve milli ittifak hakkında AK Parti'den flaş açıklama

Ak Parti sözcüsü Mahir Ünal MHP ve Ak Parti arasında yapılacak seçim ittifakıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

11 Ocak 2018 Perşembe 13:44
Abdullah Gül ve milli ittifak hakkında AK Parti'den flaş açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti milletvekilleriyle bir araya geldi.

Toplantının ardından açıklama yapan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, MHP'yle ittifak konusunda açıklama yaptı.

Ünal, şöyle konuştu:

"Türkiye, adeta bir milli mücadele vermektedir. Tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi. Bunu milli mutabakat meselesi olarak görüyoruz. MHP ile görüştüğümüz ittifak meselesi milli mütabakatın adımıdır. İttifak meselesini itibarsızlaşmaya çalışıyorlar. Türkiye'nin çok ciddi anlamda milli ve yerli unsurların milli mutabakatına ihtiyacı vardır. Önümüzdeki süreçte komisyonlar konuşulacaktır. AK Parti ittifak konusunu çalışmaktadır. Teknik meseleden ziyade milli mutabakat meselesidir. Üçer kişiden oluşan bir komisyon kurulacak.

Abdullah Gül‘ün de bu mücadele içinde AK Parti’li bir nefer olarak bulunması gerektiğinin altını çizdik. Biz birtakım hesaplarla hareket etmedik. Her şey Türkiye için."

Haber Tarihi: 11 Ocak 2018 Perşembe 13:44

YORUM YAZ

 • aytaçaytaç4 ay önce
  abdullah gul dusuncelerını asla alenen soyleyen bırı degıl. onun durumunu anlamak ıcın karısının hareketlerıne bakacaksınız. karısı ısadamlarına abdullahı zorlayın da onplana cıksın demıs. abdullah gul ısadamlarıyla ve bellı cevrelerle "onplana cıkma" calısmaları yapıyor. ama kendısını yuzde yuz guvende hıssedene kadar asla kendını acık etmeyecektır. sonucta da ben aday olacagını sanmıyorum. cunku kaybetmeyı goze alamayacak kadar temkınlı bır yapısı var. rısk almaktan nefret edıyor.
 • NejmiNejmi4 ay önce
  Bırakın kim isterse aday olsun.halk bilinçli artık.takim tutar gibi parti tutmuyor.kim hizmet ederse onu secer
 • Yunus 16Yunus 164 ay önce
  Aylardır Agül üzerinden oynanan oyun Devlet Bahçeli nin sayesinde ÇÖPE gitmiştir.
 • Sinan70Sinan704 ay önce
  1.olarak akitin yeni formatı berbat olmuş.2.abdullah gülün olduğu bir ittifak milli olamaz.
 • Yunus 16Yunus 164 ay önce
  Aylardır Agül üzerinden oynanan oyun Devlet Bahçeli nin sayesinde ÇÖPE gitmiştir.
 • Yunus 16Yunus 164 ay önce
  Aylardır Agül üzerinden oynanan oyun Devlet Bahçeli nin sayesinde ÇÖPE gitmiştir.
 • AtillaAtilla4 ay önce
  Mahir ünal önce kadroya alınmıyan taşaron işçi cevabını versin kameraları kapatarak olmuyor bu işler bittiğinin adeletsizliklerinin belgesidir geçmiş olsun
 • izleyiciizleyici4 ay önce
  gezi parkı olaylarında eylemciler adına hükümetle pazarlık yapan akademisyenin son 1 yılda mimarlık fakültesi dekanı larak görevlendirildiği üniversitenin adı bize bazı ip uçları verir belki.
 • eminemin4 ay önce
  Enteresan durum. Başkanlık sistemi gelirse koalisyon dönemi bitecek deniyordu. Başkanlık geldi 15 yıldır hiç olmayan kualisyonun kucağında bulduk kendimizi! Hem de kemalist MHP ile koalisyon. Beyler kendinize gelin, siyasette 2+1 here zaman 3 etmez, bu ittifak akpartiye çok büyük darbe indirecek, geç olmadan dönün bu yoldan
 • VatandasVatandas4 ay önce
  Milli itifak nasil bir beyandir olsa olsa siyasi ittifak olabilir bu "milli " kelimesi bir partiye orgute gruba tevdi edilebilir mi
 • Yusuf Yusuf 4 ay önce
  Abullah gulun milli mucadelede bir Ak partili nefer olarak gorev yapmasi imkansiz. Zira Kendisinin devlet millet icin deyil makam mevki hesaplari var. O da Ak partiden ayrilan eski modeller gibi partisine cephe aliyor.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü