THY - Yeni Havalimanı Promosyon - Ankara

ABD'nin S-400 sancısı bitmiyor

ABD Savunma Bakanlığı yardımcılarından Thomas Goffus, Türkiye’nin Rusya yapımı S-400 hava savunma sistemleri satın almasının, ABD ordusu ve NATO ittifakı için yeni teknik riskler içerdiğini iddia etti.

14 Haziran 2018 Perşembe 13:06
ABD'nin S-400 sancısı bitmiyor
Rus haber ajansı Sputnik'in aktardığına göre, Merkezi Washington’da olan düşünce kuruluşu Atlantik Konseyi’nin bir toplantısında konuşan Goffus, Türkiye’nin Rusya’dan teslim alacağı S-400 hava savunma sistemlerine ilişkin olarak, "Bu satın alma işleminin Batı teknolojisine getireceği riskleri değerlendirmemiz gerekiyor. Fakat tercihimiz, onların (Türkiye) S-400 edinmemesi yönündedir" dedi.

'Türkiye’ye S-400 sistemleri sevk edilmesi halinde ortaya çıkacak yeni risklerin' ne olduğuna ya da bu risklere karşı ne gibi adımlar atabileceklerine ilişkinse yorumda bulunmak istemeyen Goffus, "Türkiye’nin bağımsız bir ülke olduğunu ve savunma gereksinimlerini karşılamaya çalıştıklarını düşünürsek, onlara karşı ne gibi kısıtlama kararları alınacağı konusunda spekülasyona girişemem" ifadelerini kullandı.

Haber Tarihi: 14 Haziran 2018 Perşembe 13:06

YORUM YAZ

  • SAFA KUZUGÜDENSAFA KUZUGÜDEN4 ay önce
    Patroitleri verdiniz de yooo biz S400 mi lalalım dedik.ABD nin tek amacı var.türkiyeyi savunmasız bırakıp diz çöktürmektir.

Günün Karikatürü

24 ekim 2018