ABD Suudi Arabistan'a asker gönderiyor

ABD'nin Suudi Arabistan'a İran ile yaşanan gerilim kapsamında 500 asker göndereceği ifade edildi.

19 Temmuz 2019 Cuma 23:50
ABD Suudi Arabistan'a asker gönderiyor

ABD'nin Suudi Arabistan'a İran ile yaşanan gerilim kapsamında 500 asker göndereceği ifade edildi.

İran ile Basra Körfezi ekseninde yaşanan siyasi ve askeri gerilim paralelinde ABD, bölgedeki askeri varlığını da artırma eğiliminde.

Bu kapsamda 500 askerin, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'ın doğusundaki çöl bölgesinde yer alan Prens Sultan Hava Üssü'ne konuşlanacağı belirtildi.

İsmi açıklanmayan kaynakların CNN'e yaptığı açıklamalara göre, üsse konuşlanacak ABD askerleri üssün kapasitesinin iyileştirilmesinde ve bölgede bir Patriot hava savunma sistemi kurulmasında görev yapacak.

Bölgede İran ve ABD arasındaki gerginlik artarken, bu gerginliğin Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi Körfez ülkelerine de yansıması bekleniyordu.

Kaynak: Mepa News

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Temmuz 2019 Cuma 23:50

YORUM YAZ

  • delicidelici29 gün önce
    katiller sürüsü suudda sadece fellah itleri göstermelik yönetici gibi durduruyorlar suud demek abd ve siyonist itrail demek

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019