ABD Senatosu'ndan Trump'a küstah 'Türkiye' çağrısı

ABD Senatosu, Başkan Donald Trump'a, Rus S-400 hava savunma sistemini aldığı için Türkiye'ye yaptırım uygulama ve Türkiye'yi F-35 programından çıkarma çağrısında bulundu.

13 Temmuz 2019 Cumartesi 01:05
ABD Senatosu'ndan Trump'a küstah 'Türkiye' çağrısı

ABDSenatosu’nda bir grup, Başkan Donald Trump’ı, Rus S-400 hava savunma sistemi alımı bağlamında, Türkiye’ye yaptırım uygulamaya ve beşinci nesil F-35 savaş uçağı programından çıkarmaya çağırdı.

Senatörlerin Trump’a yazdığı mektupta, “Başkan Trump’ı tam yaptırım uygulamaya çağırıyoruz. Ayrıca, F-35 teslimatının belirsiz bir süre için ertelenmesinin yanı sıra, Savunma Bakanlığı’nı Türkiye’nin F-35 programına katılımına son vermeye çağırıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2019 Cumartesi 01:05

YORUM YAZ

  • Eren Eren 7 gün önce
    Amerikan domuzları kıçınızı sürtmenizde faydasız.
  • mfgmfg7 gün önce
    F35i istiyormuş gibi yapında onlarda bir şey var sansınlar .Bizde şuan 1000tane f35 olsa parçasını onlardan aldıktan sonra işe yaramaz. Kıbrıs harekatında gördük f16ları
  • hizipsavarhizipsavar7 gün önce
    .. yemez bunu sizin içinde bedelleri olur ve uzun vadede biz kazanırı zsiz gidersiniz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Temmuz 2019