ABD Başkanı Trump'tan savaş çıkartacak açıklama! " İran terörist bir ülkeydi ve halen öyle..."

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yapılacak görüşme öncesi basın açıklaması yapan ABD Başkanı Donald Trump, İran'la ilgili "Başkan olduğumda İran terörist bir ülkeydi ve halen öyle." şeklinde skandal ifadeler kullandı.

06 Haziran 2019 Perşembe 20:42
ABD Başkanı Trump'tan savaş çıkartacak açıklama! " İran terörist bir ülkeydi ve halen öyle..."

Avrupa'nın Nazi işgalinden kurtarılmasında önem taşıyan Normandiya Çıkarması'nın 75. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen törende, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'la bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump, İran ile ilgili skandal ifadeler kullandı.

"İran terörist bir ülkeydi ve halen öyle"

Trump, İran'ın nükleer silaha sahip olmasını istemediğini  vurgulayarak, "Başkan olduğumda İran terörist bir ülkeydi ve halen öyle."  ifadelerini kullandı. Trump, bu konuda Fransa ile aynı görüşü paylaştıklarını kaydetti.

İran'a uygulanan yaptırımların birçok şeyi değiştirdiğini belirten Trump, İran'ın kendisiyle görüşmek istediğini ve görüşmeye hazır olduğunu  söyledi.

Trump, Fransa ile ABD arasında da istisnai ve olağanüstü bir ilişkinin  ve büyük bir ortaklığın bulunduğunu söyledi.

Brexit'in nasıl sonuçlanacağını merak ettiğini ifade eden Trump, İngiltere'nin yeni başbakanın kim olacağının da önemli olduğunu belirtti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 06 Haziran 2019 Perşembe 20:42

YORUM YAZ

 • YusufYusuf11 gün önce
  Dunyanin bir ucundan gelip ulkeleri karistiriyorsunuz hastalik gibi bir girdinizmi geri cikmiyorsunuz sizden ala teroristmimi var alcaklar.
 • hizipsavarhizipsavar11 gün önce
  ya siz dünyada nerde bir karışıklık kaos ve terör varsa siz varsnız orda ne kadar tesadüf değilmi. ab ve amerika oralar karışık oluresa bizle uğraşmazlar diye dşünüyorlar ama o kadar masul öldürdüler kibir onların yakınları avrupaya ve amerikaya savaşı taşıyacaklar. işte o zaman biz hiç üzülmeyeceğiz. eğer oraların halkları devletlerine bunu hesabını sormazsa. ama nasılsa geliyor işkembemiz doyuyuor deyip kafayı kuma gömüyorlar her şeyi hak ediyorlar.
 • TAKİTAKİ11 gün önce
  İRAN IN İÇ CEPHESİ ÇÖKMEZ İSE YANİ IRAK TAKİ GİSİ SATILMIŞ UŞAKLAR ÇIKMAZ İSE İRANI YENEMEZ AMMA IRAKTAKİ GİBİ UŞAKLAR ÇIKARSA İRAN ÇÖKER
 • Mehmet TANRIVERDİ Mehmet TANRIVERDİ 11 gün önce
  Irani düzeltmelisin Co.
 • ChpChp11 gün önce
  Anadoluda bir laf vardır. Sarı çiyanın durumuna çok güzel uyar. Eşeğin alnı sakar lakabını başkasına takar. Terörizm ve terörist denilince dünyada kimse abdnin eline su dökemez...
 • Ebu aliEbu ali11 gün önce
  Kıminconileri 10 bin km uzakta savasıyor talan ediyor üldürüyorsa terorist odur
 • TURGUTTURGUT11 gün önce
  Katil Kopek Amerikanin son 10 yili.. cokusu muhtesem olacak.. cekirdek citlatarak seyredecegiz bu cokusu... Dunyada doktugu kan kadar, kani akacak bu kalles abd nin.. mazlumlarin ahi tutmus.. bu oyle bir yok olus ki, tum mazlum halklar bu cokusu alkislayacak...
 • cancancancan11 gün önce
  esas terörist abd

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Haziran 2019