6284 Mor Çatı’yı uçurmuş!

Sözde kadın STK’ların öncülüğünü yapan Mor Çatı Vakfı’nın bağış gelirleri ortaya çıktı.

26 Aralık 2017 Salı 06:08
6284 Mor Çatı’yı uçurmuş!

Türkiye’de aile birliği ve bütünlüğünü temelden sarsan kanuni düzenlemelerin savunuculuğunu yapan, feminizm akımını ailelere karşı silah olarak kullanan ve şiddet bahanesiyle erkek/baba düşmanlığı sergileyen sözde kadın STK’ların öncülüğünü yapan Mor Çatı Vakfı’nın bağış gelirleri ortaya çıktı. Hollanda Krallığı başta olmak üzere Avrupa Birliği ülkeleri tarafından fonlandığı ortaya çıkan feminist Mor Çatı Vakfı’nın bağış bilançosunun, yuvaları yıkan 6284 sayılı kanunun yürürlüğe girmesinin ardından iki kat artış gösterdiği tespit edildi.

2012’DE YARIM MİLYON

Vakfın 2012 yılı denetim raporuna yansıyan verilere göre; Mor Çatı’ya yapılan 516 bin 330 TL tutarındaki mâli bağışlara ilişkin tabloda 7 kalem bağış bulunuyor. Bağışların en yüksek miktarlısı “Proje Gelirleri” olarak dikkat çekiyor. Yurt dışı sermayeli projelerden Mor Çatı kasasına 2012’de 220 bin 36 TL koydu. Şişli Belediyesi ile yapılan protokol gereği CHP’li belediye vakfa 105 bin TL aktardı.

Mor Çatı’ya “Bireysel Bağışlar” ve “Kurumsal Bağışlar”ın toplamı ise 191 bin TL olarak kayıtlara geçti.

2015’TE KASA İKİ KAT BÜYÜDÜ!

8 Mart 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6284 sayılı “Ailenin Korunması ve Kadına Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun”un ardından Mor Çatı Vakfı’nın ihya olduğunu gösteren veriler 2015 yılına ait. Vakfın 1 Ocak-31 Aralık 2015 tarihlerini kapsayan Bağımsız Denetim Raporu’nda yer alan rakamlara göre Mor Çatı’ya yapılan bağış miktarı 2012’ye oranla tam iki kat arttı. Bağış çizelgesinde “Şartlı Bağışlar” ve “Şartsız Bağışlar” başlığıyla 6 kalemde sıralanan bağışların toplamı tam 1.015,962 TL.

Mor Çatı’ya 2015’te yapılan Şartsız Bağışlar’ın toplamı 563 bin 252 TL. Gerçekleştirilen projelerden elde edilen gelirlerin sıralandığı “Şartlı Bağışlar”ın miktarı ise 457 bin 720 TL.

Finansal tabloda proje bağışları, Şartlı Bağışlar’ın en büyük unsuru. Proje bağışlarının miktarı başlı başına 436 bin 720 TL. Buna göre Avrupa Birliği, “AB Sivil Düşün Projesi” karşılığında Mor Çatı’ya 399 bin 786 TL akıttı. Türkiye’ye mülteciler için söz verdiği maddi ödemeyi gerçekleştirmeyen AB’nin Mor Çatı’ya proje kılıfıyla paraya boğması manidar karşılandı. Hollanda Kraliyeti ise Matra Projesi kapsamında 36 bin 934 TL ile Mor Çatı’yı finanse etti.

Mor Çete kudurdu: Akit'i susturun!

Yuva yıkan yasayı Hollanda fonluyor

Para Batı’dan yıkım Çatı’dan

İşte Mor Çete ahlaksızlığı

FARUK ARSLAN / İSTANBUL

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Aralık 2017 Salı 06:08

YORUM YAZ

 • RedeRede9 ay önce
  6284 sayılı kanun kadının iftirası ile erkeği çocuğundan uzaklaştırma ve aile yıkma kanunun acilen kaldırılıp eşitlik ilkesi uygulanması talep ediyorum ve süresiz nafaka kalkması bu hükümetin bizden oy isterken hatırlaması gereken bir yasa
 • OmerOmer1 yıl önce
  Amaç türk aile yapısını bitirmek
 • Faruk telbişFaruk telbiş1 yıl önce
  Faruk Arslan beye adaşım da olması itibarıyle cesur gazeteciliğinden dolayı platform olarak minnettarız kalemine arslan yüreğine sağlık
 • AbazaAbaza1 yıl önce
  Buradaki maksat türk aile yapısını bozup , ayrılığı teşvik edip tc nüfusunu azaltmak
 • NN1 yıl önce
  AİLEYİ YIKMA POREJESI BÖYLE O......KEYFİNE GÖRE YAŞA YAPILIYORSA BU ÖLENLERİN VEBALİ KİMİN BOYNUNDA YAPACAKSAN YASAAHLAKİ DİNİ EĞİTİMKÜÇÜK YAŞTA BAŞLAYIP LİSE BİTENE KADAR DİN AHLAK NAMINA NE VARSA ÖĞRETEREK DAHA GÜZEL AHLAKLI DAHA ATAK BİR NESİL YETİŞTİRİLMESİ GAVURLAR KENDİ DİNİNİ ÖĞRETİRKEN SİZNEDEN KORKUYORSUNUZ ÖNCE AZDİRİP SONRA DİYANETİ KÜRSÜDE ŞU HARAMŞU HELAL EDABIYATI YAPMAYİN BU BİR ÇÖZÜM DEYİL KAVAKLARA BOS ZAMANDANASİHAT ETMEK DİYANETE HÜKÜMVEİDARE MAKAMİNDA OLANLARA DUYRULURZAMANI GELİNCE YAKANIZDATUTULACAK TİR ALLAH İNYOLUNU DOS DOĞRU OGRETİLMEDİGİNDE SORUMLUSUNUZ

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019