Seçim 2019 Sayfası

6284 mağduru vatandaş Nazlı Çelik'e seslendi: Beni de haber yapacak mısınız?

Batı menşeili zulüm yasası 6284, süresiz nafaka, çocuk icrası gibi zulüm yasaları silah gibi kullanılmaya devam ediyor. Akit'in uzun süredir aileyi baltalayan boşanma hukukundaki bu garabet yasalarına dikkat çekmesiyle büyük bir farkındalık oluşmasının ardından mağdurlar da seslerini duyurmaya çalışıyor.

08 Kasım 2018 Perşembe 23:03

 yeniakit.com.tr 

Mağdurlardan Coşkun Kargın isimli vatandaş Akit'e gönderdiği video ile mağduriyetini anlattı. 

Şarkıcı Sıla ve oyuncu Ahmet Kural'ın haberleri kadar değerlerinin olmadığını ifade eden Coşkun Kargın, "Ben asla şiddet uygulamadım, adalete sığındım, her türlü şiddete maruz kaldım" ifadesinde bulundu. 

6284'e sığınarak erkekleri mağdur eden kadınlara önlem alınmayacak mı?

5 senedir bana uygulanan tehdit, iftira ve manevi şiddetlere maruz kaldığını aktaran Coşkun Kargın "Kadına şiddet haberlerini arkasına alarak ve 6284 sayılı yasaya sığınarak yüzlerce erkeği mağdur eden kadınlara ne yapmak gerekir? Ben bunlardan birisiyim." diyerek mağduriyetlerini dile getirdi.

Beni öldürtmeye çalıştı

Eşinin oğlu ve nişanlısını ayırmaya çalıştığını da ifade eden ve eşinin kendisini öldürmeye çalıştığını da ifade eden Kargın, "Beni zehirlemeye kalkıştı, yetmedi kiralık katil tuttu. Bunlar şahitli, ispatlı, kanıtlıdır. Beni öldürtmeye çalıştı. Ben yine şiddet uygulamadım, adalete sığındım." dedi.

Çocuğumu kaçırdı

Eşinin kendisinden habersiz çocuklarını yurtdışına kaçırdığını söyleyen Kargın "2 sene çocuğumu göremedim. İzmir'de 7  icraya vermeme rağmen çocuğumu göremedim. Çocuğum ve ben her türlü şiddete uğramamıza rağmen ben yine şiddete başvurmadım." ifadesinde bulundu.

6284 sayılı yasayı silah gibi kullandı

En onursuz iftiralara maruz kaldığını ifade eden Kargın "Bu yetmedi, ben İstanbul'da, o İzmir'de oturmasına rağmen 6284 denen ucube yasaya dayanarak benim hakkımda 9-10 kez beni çocuğumdan uzaklaştırdı. Yetmedi, çocuğuma cinsel istismarda bulunduğum iftirasını attı" şeklinde konuştu.

Nazlı Çelik'e seslendi: Beni de haber yapacak mısınız?

"Ben kadına şiddete karşıyım" diyen Kargın, "Başta Nazlı Çelik olmak üzere sesleniyorum sizlere. Çünkü Cuma günkü haberlerinizde 15 dakika kadına şiddeti ve Sıla'yı işlediniz. Çok güzel ama ben Sıla'nın 100 misli fazlasını yaşadım. Ben sade bir vatandaşım, ünlü de değilim. Öyle olmaya niyetim de yok. 6284 sayılı yasa ve icra kanunları yüzünden 5 senedir adaletin pençesindeyim. Ben şiddetin her türlüsüne maruz kaldım, beni haber yapacak mısınız? Asla şiddete vurmadan haklarımı arıyorum, ama henüz bulamadım. Çocuğumun peşindeyim, çocuğum her türlü şiddete maruz kaldı. Babasına düşman edildi. Şimdi burada 3 gündür ünlülere ve haber kanallarına sesleniyorum, bizim gibi şiddete başvurmayan ve şiddete uğrayanların haklarına ne zaman sahip çıkacaksınız?" ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Adalet ve Aile Bakanlarına "Zulümü durdurun" çağrıda bulundu

6284 yasası, süresiz nafaka ve çocuk icra yasaları zulümdür diyen Kargın "Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a sesleniyorum, Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül ve Aile Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk'a sesleniyorum; Ben bu yasalarla mağdur edildim ve hala mağdur ediliyorum. 6284 yasası zulüm yasasıdır. Mağdur edilen erkeklere yapılan iftiralar, şiddetin en büyük müsebbibidir. Bunlara kulaklarınızı tıkamayın lütfen. 2 ay evli kalarak süresiz nafaka alanlar sömürmektedir erkekleri. Ve en büyüğü de çocuklarımıza geleceğimize zarar veriyor. Benim çocuğum EYS yaşıyor. Haksız yere velayet alınarak çocuklar silah gibi kullanılıyor. Haksız yere velayet vermeyin. Bunlara çocuk teslim etmeyin. Tüm Sıla'yı destekleyen sanatçılara ve yasayı yapanlara sesleniyorum; Ben şiddet uygulamadım, ses verin!" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe 23:03

YORUM YAZ

 • aaaaaaaa5 ay önce
  babanın ici yansın anne nafakasını alsın cocuğu göstermesin sonra bişe degince hemen karakola sikayet etsin oh ne ala bumu adalet
 • Serhat Serhat 5 ay önce
  Bu da gösteriyor ki hiç adil değiliz, kadına pozitif ayrımcılık var bizde.
 • SABRİSABRİ5 ay önce
  6284 yasası=ZULÜM
 • CenkCenk5 ay önce
  Hadi cevap verin.sonuna kadar arkandayım bu adamin
 • Mehmet z17Mehmet z175 ay önce
  Hükümet neden 6284 sayılı yasayı düzeltmiyor, neden neden. Bu yasa insanlık suçu, muhebbet nafaka insanlık suçudur.
 • 6284 sayılı yasa, sadece Türkiye için değil dünyada bile eşi olmayan zulüm yasasıdır. Bu yasayı çıkaran, çıkartan herkes Allah c.c. önünde hesap verecektir. Bunun vebalı çok ağırdır. Dağılan yuvaların, ciddetgeciren erkeklerin, babanız çocukların vebalı bunlaradır.
 • Davud bilin45Davud bilin455 ay önce
  Eski Roma zamanında bile kolelerde daha fazla haklar vardır, erkeği aile içinde sesi bile olmayan bir varlığa dönüştürdüler,
 • Erol abi...Erol abi...5 ay önce
  6284 sayılı yasaya destek verenler, feminist ve eşcinsel dernekler ile bedavadan erkeği sömürmeye çalışan bir grup. Erkek resmen köle, kadın ise özgür olduğunu sanan, bir varlığa dönüştürülüyor
 • Ahmet_41Ahmet_415 ay önce
  Ahhh kardeşim. Sözlerinde sonuna kadar haklısın. Benzer şeyleri bende yaşadım. Bunlar hep aileyi dağıtmak için bilinçli yapılan hareketler, amaçları kadını korumak değil, kadına sonsuz haklar verip aileyi ve toplumu parçalamak....
 • halil45halil455 ay önce
  gezici SILA o mor gibi görünen kücük seyleri kendisi yapmis olabilir, rapor özel hastaneden alinmis polise günler sonra gitmis, ve ayrica SILA bir baskasiyla birlikte olmus, ahmet te kizmis yani kim kizmazki kadinim diye herseyi yapamazsin. bence bu ahmet beyi bitirmeye yönelik yapilan kampanya medya alet yaptilar
 • EfelerdiyariEfelerdiyari5 ay önce
  Memleketi bir hayvan sevgisi simdide siddet sevgisi sardi. Toplumun iyi deger ve dengeleri alt üst oldu. Avrupa örnek alindi. Ne oldu biz aile olarak evimizi ev gibi göremez olduk. Herkes kafasina göre yer icer gezer oldu. Kimsenin kimseye diyecek birseyi kalmadi. Aile yapisi denen birsey kalmadi. Alin Size Avrupa. Hayvani ön plana sokturup milletin aile birligi yapisini bozdular. Millet kedi köpek besleyecegim diye cocuk yapmaktan gecti. Yaziklar olsun.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019