Seçim 2019 Sayfası

40 yıllık CHP'li, AK Parti'den aday oldu!

40 yıldır bağlı olduğu CHP'den istifa eden geçen dönem Kuşadası Belediye Başkanı Mehmet Esat Altungün, düzenlenen törenle önce AK Parti üyesi oldu, daha sonra belediye başkan adayı oldu. Altungün'un adaylık başvurusu mitinge dönüştü.

10 Kasım 2018 Cumartesi 10:13
40 yıllık CHP'li, AK Parti'den aday oldu!

Geçen dönem Kuşadası Belediye Başkanı Mehmet Esat Altungün, düzenlenen törenle AK Partiye'ye üye olup, Belediye Başkanlığı için adaylığını açıkladı.2009-2014 yılları arasında da 5 yıl süreyle Kuşadası Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Esangün'ün adaylığı ilçede miting havasında karşılandı.

AK Parti'ye geçti, aday oldu

Altungün, 26 Eylül tarihinde partisinden istifa edip, gerek siyaset yaptığı arkadaşları gerekse hemşerileriyle gerçekleştirdiği istişareler ve fikir alışverişlerinden sonra AK Parti'ye geçme kararı almıştı. Altungün, bugün beraberindeki 500 arkadaşıyla birlikte bugün AK Parti'ye üyelik başvurusunda bulunup, ardından da belediye başkanlığı için adaylığını açıkladı.

Adaylık töreni, mitinge dönüştü

Altungün'ün katılımı nedeniyle AK Parti Kuşadası ilçe binasında düzenlenen tören, yoğun ilgi nedeniyle dışarıya taştı ve mitinge dönüştü. AK Parti Aydın milletvekili ve MKYK üyesi Metin Yavuz, AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, AK Parti Kuşadası ilçe Başkanı Mustafa Gökçe, belediye meclis üyeleri, yönetim kurulu, kadın kolları, gençlik kolları başkan ve üyeleri, mahalle başkanları, partililer ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirilen tören büyük ilgi gördü.

Kavga sonlanacak

AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Gökçe, AK Parti milletvekilleri Metin Yavuz ve Rızaca Posacı'nın yaptığı konuşmaların ardından AK Parti rozeti takan Altungün, "2014 yerel seçimlerinin ardından geçen 4,5 yıllık süreçte Kuşadası'nda sorunların çığ gibi büyüdü. Kuşadası'nda yaşanan bu beceriksizliğe, işbilmezliğe, hizmetsizliğe, öngörüsüzlüğe ve diyalogsuzluğa son vermek için, Büyükşehir-ilçe belediyesi kavgasını sonlandırmak, Kuşadası halkının bu kavgadan aldığı yaraya son vermek, tecrübe, hoşgörü ve uzlaşı anlayışını yeniden hakim kılmak için, iktidar gücüyle Kuşadası'nın kanayan yarası sorunlarını kökten çözmek, Kuşadası halkıyla ve gönüllerle buluşmak bu büyük buluşmayı gerçekleştirdik. İnsanlara tepeden bakan değil, sizlerle aynı seviyeden bakan bir anlayışla ve hükümet desteğiyle Kuşadası'nın tüm sorunlarını çözeceğiz" dedi.

40 yıllık CHP'li

1978 yılından beri 40 yıldır CHP'nin üyesi olan, ilçe başkanlığı ve bir dönem meclis üyeliği de yapan M. Esat Altungün, 2009-2014 yılları arasında da 5 yıl süreyle Kuşadası Belediye Başkanlığı görevinde bulunmuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 10:13

YORUM YAZ

 • MilletMillet5 ay önce
  .. Allah reisimize ve bu millete yardım eylesin
 • mehmet akifmehmet akif5 ay önce
  Makam olduktan sonra hangi parti farketmez. nefer olarak çalışsın samimiyetini anlayalım. katranı kaynatsan 40 yıllık katran olurmu şeker
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU5 ay önce
  KİM OLURSA OLSUNLAR,NE YAPARSA YAPSINLAR.KENDİ TERCİHLERİ.KURTTAN KUZU DOĞMAZ.AK PARTİNİN İÇİNDEKİ MÜPHEM KİŞİLER YETRİNCE VAR.BİRDE BUNLARI DİKKATE ALMASINLAR.EMİNKİŞİLERİ DEĞERLENDİRSİNLER.
 • vatandasvatandas5 ay önce
  bu nasıl yorumlanır bilmem .sanırım Şöyle söylersek Akparti gerçek dava adamına kavuştu ..yada transfer olan siyasi gerçek kurtuluşa erdi.. hangisini tercih ederseniz edin .
 • ademakyıldızademakyıldız5 ay önce
  ak parti böyle her geleni bünyesine ala ala artık ak olmaktan çıktı akp oldu çok adam değil temiz güvenilir insanlara ihtiyaç var vesselem
 • VeliVeli5 ay önce
  Ne günlere kaldık, yazık...Tabi, nasılsanız öyle yonetilirsiniz
 • izmitliizmitli5 ay önce
  kırk yılda chp yi ne hale getirdilerak pardide bundan medet umuyorsa bunlarında inişi başladı demek

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019