• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

4 yaşındaki oğlunu AVM'de terk eden anneden "pes" dedirten savunma

Bursa'da 4 yaşındaki oğlunu AVM'de terk eden annenin yargılanması devam ediyor. Hakkında 3 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan anne Gamze Nur E., "Ben de çocuk esirgeme yurdunda büyüdüm" sözleriyle kendini savunmaya çalıştı.

2019-12-03 18:53:00 -
4 yaşındaki oğlunu AVM'de terk eden anneden "pes" dedirten savunma

Bursa'da geçen Ocak ayında Gamze Nur E. isimli kadın, 4 yaşındaki oğlu Hamza'yı cebine koyduğu 'Çok zor durumdayım, çocuğuma bakacak durumum yok. Tek çarem buydu. Bir başıma bu kadar yapabildim' yazılı notla birlikte bir AVM'nin oyun parkına bırakıp kayıplara karıştı.

AVM'deki güvenlik görevlilerinin fark ettiği Hamza, polis ekiplerine teslim edildi. Olayla ilgili yapılan incelemelerde kimliği ve kaldığı yer tespit edilen Gamze Nur E., gözaltına alındı. Gamze Nur E., sevk edildiği Bursa Adliyesi’nde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

"Ben de çocuk esirgemede büyüdüm"

Hakkında 'aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü ihlal' ve 'terk etme' suçlarından toplam 3 yıl hapis cezası istemi ile dava açılan anne Gamze Nur E., Bursa 6’ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen ilk duruşmasına gelmeyince, hakkında polis zoruyla duruşmaya getirilmesine karar verildi.

İkinci duruşmaya polis zoruyla getirilen Gamze Nur E. şunları söyledi:

"Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ben de çocuk esirgeme yurdunda büyüdüm. Çocuğumu evlilik dışı dünyaya getirdim. Babası M.E.’dir. Halen cezaevinde bulunmaktadır. Olaydan önce çocuk esirgeme yurdunu arayarak, çocuğumu vermek istedim. Ancak, prosedürlerin uzun olduğunu söylediler. İşsizim ve ailem yok. Çocuğumu bırakamıyordum. Çok zor durumdaydım. Çocuğumla AVM’ye gitmiştik. Durumu toparlayıp çocuğuma yeniden bakabileceğim duruma geldiğimde yeniden bulma ümidiyle çocuğumu bırakmıştım. Küçük kağıda yazılı not bana aittir. Pişmanım, beraatımı istiyorum."

Mahkeme hakimi, sanık annenin alınan ifadesinden sonra hakkında bulunan yakalama kararını kaldırarak, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

saadet

anne yargılacagına;devlet anne ve çocuğa ev hediye edip maaş bağlayamaz mı..avrupada bekar anneyeher türlü yardımı yapıyor ..çocuklar iyi yetişirse gelecekte iyi olur...bence yargı sürecini takip edeceğine medya..anne ve çocuğa iyileştirici bir ortam hazırlansın..sizlerde aracı olun
 • Yanıtla

Enes akitten pes dedirten başlık

Kadın çocugu öldürmemiş bi zenginin eline geçer iyi bi hayatı olur benimle rezil diye avm ye koymuş adını bile yazmış ilerde merak eder annesini ararsa diyee organ mafyasına satıp bi ömür lüks içinde felan yaşadı sanarız bu başlıktan sonra
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23