• İSTANBUL
  • İMSAK
    00:00
    GÜNEŞ
    00:00
    ÖĞLE
    00:00
    İKİNDİ
    00:00
    AKŞAM
    00:00
    YATSI
    00:00
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0

24 Haziran erken genel seçim sonuçları 27. dönem kazanan milletvekili listesi

Türkiye 24 Haziren erken genel seçim sonuçlarını son dakika olarak dün akşam öğrendi. Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili seçim sonuçlarına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 52,5 oy alarak yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı oldu. Peki Türkiye geneli erken seçim sonuçlarında partilerin çıkardıkları milletvekilleri ve partilerin milletvekili sayıları ne oldu? İşte Detaylar.

Yeniakit Publisher
2018-06-25 12:55:00 - 2018-06-25 12:58:03
24 Haziran erken genel seçim sonuçları 27. dönem kazanan milletvekili listesi

Türkiye 24 Haziren erken genel seçim sonuçlarını son dakika olarak dün akşam öğrendi. Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili seçim sonuçlarına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde 52,5 oy alarak yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı oldu. Peki Türkiye geneli erken seçim sonuçlarında partilerin çıkardıkları milletvekilleri ve partilerin milletvekili sayıları ne oldu? İşte Detaylar.

Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin kesin olmayan sonuçları belli oldu. Kesin olmayan sonuçlara göre Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Yüzde 42,28 oy oranı 293 milletvekili, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 22,79 oy oranı ile 146 milletvekili, Halkların Demokratik Partisi (HDP) 11,52 oy oranı ile 67 milletvekili, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yüzde 11,20 oy oranı ile 50 milletvekili, İYİ Parti yüzde 10,14  oy oranı ile 44 milletvekilini TBMM’ye gönderme imkanı buldu.

Partilere göre, milletvekili dağılımı şöyle gerçekleşti:

ADANA MİLLETVEKİLİ SAYILARI

AK Parti: Jülide Sarıeroğlu, Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru,

CHP: Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut HDP: Tulay Hatımoğulları Oruç, Kemal Peköz

İyi Parti: İsmail Koncuk, Mehmet Metanet Çulha..

MHP: Muharrem Varlı, Ayşe Sibel Ersoy

ADIYAMAN MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş,

 CHP: Abdurrahman Tutdere

 AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven

 CHP: Burcu Köksal

 İYİ Parti: Gültekin Uysal

 MHP: Mehmet Taytak

 AĞRI  MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Ekrem Çelebi

 HDP: Berdan Öztürk, Dirayet Dilan Taşdemir, Abdullah Koç

 AKSARAY MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu

 İYİ Parti: Ayhan Erel

 MHP: Ramazan Kaşlı

 AMASYA MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Çilez

 CHP: Mustafa Tuncer

 Ankara 1. Bölge

 AK Parti: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Fatih Şahin, Yalçın Akdoğan, Ali İhsan Arslan

CHP: Tekin Bingöl, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu, Gamze Taşcıer

MHP: Mevlüt Karakaya

İyi Parti; Koray Aydın, İbrahim Halil Oral

HDP: Filiz Kerestecioğlu Demir

 Ankara 2. Bölge

 AK Parti: Mustafa Destici, Lütfiye Selva Çam, Emrullah İşler, Orhan yeğin, Arife Polat Düzgün, Zeynep Yıldız

 CHP: Murat Emir, Yıldırım Kaya, MHP: Sadir Durmaz, Nevin Taşlıçay

 İyi Parti: Şenol Bal

 Ankara 3. Bölge

 AK Parti: Ahmet Naci Bostancı, Asuman Erdoğan, Nevzat Ceylan, Barış Aydın, Hacı Turan

 CHP: Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil,Servet Ünsal

 MHP: Yaşar Yıldırım, Erkan Haberal, İyi Parti, Durmuş Yılmaz,Ayhan Altıntaş

 ANTALYA  MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Köse,Sena Nur Çelik, İbrahim Aydın Atay Uslu, Kemal Çelik

 CHP: Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Rafet Zeybek, Aydın Özer, Cavit Arı

 HDP: Kemal Bülbül

 İYİ Parti: Ferihun Bahşi,Hasan Subaşı, Tuba Vural Çokal

 MHP: Abdurrahman Başkan

 ARDAHAN  MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Orhan Atalay

 CHP: Öztürk Yılmaz

 ARTVİN MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Ertunç Erkan Balta

 CHP: Uğur Bayraktutan

 AYDIN MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz

 CHP: Bülent Tezcan, Hüseyin Yıldız, Süleyman Bülbül

 İYİ Parti: Aydın Adnan Sezgin

 MHP: Deniz Depboylu

 BALIKESİR MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Adil Çelik, Belgin Uygur, Yavuz Subaşı, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir

 CHP: Ahmet Akın, Fikret Şahin, Ensar Aytekin

 İYİ Parti: İsmail Ok

 BARTIN MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Yılmaz Tunç

 CHP: Aysu Bankoğlu

 BATMAN  MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Ziver Özdemir

 HDP: Feleknas Uca, Necdet İpekyüz, Ayşe Acar Başaran, Mehmet Ruştu Tiryaki

 BAYBURT  MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Fetani Battal

 BİLECİK MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Selim Yağcı

 CHP: Yaşar Tüzün

 BİNGÖL MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Cevdet Yılmaz, Feyzi Berdibek

 HDP: Erdal Aydemir

 BİTLİS MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Cemal Taşar, Vahit Kiler

 HDP: Mahmut Celadet Gaydalı

 BOLU MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Arzu Aydın, Fehmi Küpçü

 CHP: Tanju Özcan

 BURDUR MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Bayram Özçelik, Yasin Uğur

 CHP: Mehmet Göker

 BURSA 1. Bölge MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Hakan Çavuşoğlu, Mustafa Esgin, Fefik Özen, Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç

CHP: Lale Karabıyık, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu,

İyi Parti: İsmail Tatlıoğlu

MHP: İsmet Büyükataman

Bursa 2. Bölge MİLLETVEKİLİ SAYILARI

AK Parti: Efkan Ala, Osman Mesten, Vildan Yılmaz Gürel, Zafer Işık, Muhammet Mürfit Aydın, Atilla Ödünç

 CHP: Orhan Sarıbal, Yüksel Özkan,

 İyi Parti: Ahmet Kamil Erozan

 MHP: Mustafa Hidayet Vahapoğlu

 ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Bülent Turan,Jülide İskenderoğlu,

 CHP: Muharrem Erkek, Özgür Ceylan

 ÇANKIRI

 AK Parti: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitoğlu

 ÇORUM

 AK Parti: Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya, Erol Kavuncu

 CHP: Tufan Köse

 DENİZLİ

AK Parti: Cahit Özkan, Şahit Tin, Ahmet Yıldız, Nilgün Ök

CHP: Gülizar Biçer Karaca, Kazım Arslan, Haşim Teoman Sancar

İyi Parti: Yasin Öztürk

DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ SAYILARI

AK Parti: Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat

HDP; Aydın Selçuk Mızraklı, Salihe Aydeniz, İmam Taşçıer, Remziye Tosun, Hişyar Özsoy, Semra Güzel, Garo Paylan, Dersim Dağ, Musa Farisoğulları

DÜZCE

AK Parti: Fahri Çakır, Ayşe Keşir

MHP: Ümit Yılmaz

EDİRNE

 AK Parti: Fatma Aksal

 CHP: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan

 İYİ Parti: İmren Çakırlar

 ELAZIĞ

 AK Parti: Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ

 CHP: Gürsel Erol

 ERZİNCAN

 AK Parti: Süleyman Karaman, Burhan Çakır

 ERZURUM

 AK Parti: Recep Akdağ, Zehra Taşkesenlioğlu, Selami Altınok, İbrahim Aydemir

 İYİ Parti: Muhammet Naci Cinisli

 MHP: Kamil Aydın

 ESKİŞEHİR

 AK Parti: Nabi Avcı, Harun Karacan, Emine Nur Günay

 CHP: Utku Çakırözer, Jale Nur Süllü,

 İYİ Parti: Arslan Kabukcuoğlu, Metin Nurullah Sazak

 GAZİANTEP

 AK Parti Abdülhamit Gül, Ahmet Uzer, Mehmet Erdoğan, Abdullah Nejat Koçer, Derya Bakbak, Ali Şahin, Müslüm Yüksel, Mehmet Sait Kirazoğlu

 CHP: Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan

 HDP: Mahmut Toğrul

 İYİ Parti: İmam Hüseyin Filiz

 MHP: Ali Muhittin Taşdoğan, Sermet Atay

 GİRESUN

 AK Parti: Cemal Öztürk, Kadir Aydın, Sabri Öztürk

 CHP: Necati Tığlı

 GÜMÜŞHANE

 AK Parti: Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş

HAKKARİ

HDP: Leyla Güven, Sait Dede, Özgür Zeydanoğlu

HATAY

AK Parti: Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi

 CHP: Mehmet Güzelmansur, Suzan Şahin, Serkan Topal, İsmet Tokdemir

 HDP: Barış Atay Mengüllüoğlu,

 MHP: Lütfi Kaşıkçı, İbrahim Gül

 IĞDIR

 HDP: Habip Eksik

 MHP: Yaşar Karadağ

 ISPARTA

 AK Parti: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel, Mehmet Uğur Gökgöz

 İYİ Parti: Aylin Cesur

 İstanbul 1. Bölge MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Berat Albayrak, Nurettin Canikli, Mustafa Ataş, Erol Kaya, Vedat Demiröz, Ravza Kavakcı Kan,Osman Boyraz, İsmet Uçma, Mihrimah Belma Satır, Ahmet Berat Çonkar, Hulusi Şentürk, Müşerref Pervin Tuba Durgut, Eyüp Özsoy, Serkan Bayram, Fatih Süleyman Denizolgun

 CHP: İbrahim Özden Kaboğlu, Mehmet Akif Hamzaçebi, Gamze Akkuş İlgezdi, Onursal Adıgüzel, Fethi Açıkel, Gürsel Tekin, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Mahmut Tanal, Saliha Sera Kadıgil Sütlü, Hüseyin Emre Bağce, HDP: Pervin Buldan, Musa Piroğlu, Erkan Baş, Erol Katırcıoğlu

 MHP: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter

 İyi Parti: Hayrettin Nuhoğlu, Ahmet Çelik, Yavuz Ağıralioğlu

 İstanbul 2. Bölge MİLLETVEKİLİ SAYILARI

AK Parti: Süleyman Soylu, Fatma Betül Sayan Kaya, Volkan Bozkır, Abdullah Güler, Hasan Turan, Serap Yaşar, Aziz Babuşcu, Şirin Ünal, Canan Kalsın, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Eseyan, Mustafa Demir, İffet Polat

CHP: Kadri Enis Berberoğlu, Aykut Erdoğdu, Ahmet Ünal Çeviköz, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Yüksel Mansur Kılınç, Yunus Emre, Gökan Zeybek, Ali Şeker

HDP: Ahmet Şık, Oya Ersoy, Hüda Kaya

MHP: Celal Adan, Cemal Çetin

İyi Parti: Ümit Özdağ

Fatih Mehmet Şeker

İstanbul 3. Bölge MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Numan Kurtulmuş, Mehmet Muş, Akif Çağatay Kılıç, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Halis Dalkılıç, Emine Sare Aydın Yılmaz, Nevzat Şatıroğlu, Zafer Sırakaya, Rümeysa Kadak, Ahmet Mücahit Arınç, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Şamil Ayrım, Alev Dedegil

CHP: Engin Altay, Erdoğan Toprak, Mehmet Bekaroğlu, Zeynel Emre, Sibel Özdemir, Özgür Karabat, Turan Aydoğan, Emine Gülizar Emecan, Nazır Cihangir İslam

HDP: Zeynel Özen, Dilşat Canbaz Kaya, Hakkı Saruhan Oluç, Ali Kenanoğlu, Züleyha Gülüm

MHP: Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem, İyi Parti, Abdul Ahat Andican, Ümit Beyaz, Hayati Arkaz

İzmir 1. Bölge MİLLETVEKİLİ SAYILARI

AK Parti: Binali Yıldırım, Mahmut Atillah Kaya, Ceyda Bölünmez Çankırı, Cemal Bekle

CHP: Murat Bakan, Selin Sayek Böke, Özcan Purçu,Kani Beko, Mehmet Ali Çelebi, Tacettin Bayır, Ednan Arslan

HDP: Serpil Kemalbay Pekgözegü

İyi Parti: Dursun Müsavat Dervişoğlu

MHP: Hasan Kalyoncu

İzmir 2. Bölge MİLLETVEKİLİ SAYILARI

 AK Parti: Hamza Dağ, Fehmi Alpay Özalan, Necip Nasır, Yaşar Kırkpınar

CHP: Kemal Kılıçdaroğlu,Ünal Çeriköz, Kamil Okyay Sındır, Atila Setel, Sevda Erdan Kılıç, Mahir Polat, Bedri Serter

 HDP: Murat Çepni

İyi Parti: Altun Çıray

MHP: Tamer Osmanağaoğlu

 KAHRAMANMARAŞ

 AK Parti: Mahir Ünal, Ahmet Özdemir, Celalettin Güvenç, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal

İYİ Parti: Faruk Atlı

MHP: Sefer Aycan

KARABÜK

AK Parti: Cumhur Ünal, Niyazi Güneş

CHP: Hüseyin Avni Aksoy

KARAMAN

AK Parti: Recep Şeker, Selman Oğuzhan Eser

CHP: İsmail Atakan Ünver

KARS

AK Parti: Ahmet Arslan, Yunus Kılıç

HDP: Ayhan Bilgen

KASTAMONU

AK Parti: Hakkı Köylü, Metin Çelik

CHP: Hasan Baltacı

KAYSERİ

AK Parti: Mehmet Özhaseki, Mustafa Elitaş, Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, İsmail Tamer, Hülya Nergis

CHP: Çetin Arık

İYİ Parti: Dursun Ataş

MHP: İsmail Özdemir, Mustafa Baki Ersoy

KIRIKKALE

AK Parti: Ramazan Can

CHP: Ahmet Önal

MHP: Halil Öztürk

KIKRLARELİ

CHP: Türabi Kayan, Vecdi Gündoğu

AK PARTİ: Selahattin Minsolmaz

KIRŞEHİR

 AK Parti Mustafa Kendirli

CHP: Metin İlhan

KİLİS

AK Parti: Mustafa Hilmi Dülger, Ahmet Salih Dal

KOCAELİ

AK Parti: Fikri Işık, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehme Akif Yılmaz, Sami Çakır, Cemil Yaman, Emine Zeybek

CHP: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan

MHP: Saffet Sancaklı

İyi Parti: Lütfü Türkkan

HDP: Ömer Faruk Gergerlioğlu

KONYA

AK Parti: Ahmet Sorgun, Tahir Akyürek, Orhan Erdem, Leyla Şahin Usta, Ziya Altunyaldız, Haci Ahmet Özdemir, Gülay Samancı, Adullah Ağralı, Selman Özboyacı, Halil Etyemez

CHP: Abdullatif Şener, Abdulkadir Karaduman,

MHP: Mustafa Kalaycı, Esin Kara,

İyi Parti: Farettin Yokuş

KÜTAHYA

AK Parti: Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler

CHP: Ali Fazıl Kasap

MHP: Ahmet Erbaş

 MALATYA

AK Parti: Bülent Tüfenkci, Öznur Çalık, Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı

CHP: Veli Ağbaba

MHP: Mehmet Celal Fendooğlu

MANİSA

AK Parti: Murat Baytur, Uğur Aydemir, İsmail Bilen, Semra Kaplan Kıvırcık, Mehmet Özkan

CHP: Özgür Özel, Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Bekirevirgen

İyi Parti: Tamer Akkal

MHP: Erkan Akçay

MARDİN

HDP: Mithat Sancar, Pero Dundar, Tuma Çelik, Ebrü Günay

 AK Parti: Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya

 MERSİN

 AK Parti: Lütfi Elvan, Ali Cumhur Taşkın, Zeynep Gül Yılmaz, Hacı Özkan

 CHP: Cengiz Gökçel, Alpay Antmen, Ali Mahir Başarır

 HDP: Fatma Kurtulan, Rıdvan Turan

 İyi Parti: Behiç Çelik, Zeki Hakan Sıdalı

 MHP: Olcay Kılavuz, Baki Şimşek

 MUĞLA

 CHP: Mürsel Alban, Suat Özcan, Burak Erbay, Süleyman Girgin

 AK Parti: Mehmet Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan

 İyi Parti: Metin Ergun

 MUŞ

 HDP: Gülüstan Kılıç Koçyiğit, Mensur Işık

 AK Parti: Mehmet Emin Şimşek

 NEVŞEHİR

 AK Parti: Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe

 CHP: Faruk Sarıaslan

 NİĞDE

 AK Parti: Yavuz Ergun, Selim Gültekin

 CHP: Ömer Fethi Gürer

 ORDU

 AK Parti: Şenel Yediyıldız, Ergün Taşcı, Metin Gündoğdu

 CHP: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel

 MHP: Cemal Enginyurt

 OSMANİYE

 AK Parti: Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya

 MHP: Devlet Bahçeli

 CHP: Baha Ünlü

 RİZE

 AK Parti Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak, Muhammed Avcı

 SAKARYA

 AK Parti: Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek

 CHP: Engin Özkoç

 İyi Parti: Ümit Dikbayır

 SAMSUN

 AK Parti: Ahmet Demircan, Yusuf Ziya Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Fuat köktaş

 Orhan Kırcalı

 CHP: Kemal Zeybek, Neslihan Hancıoğlu

 MHP: Erhan Usta

 İyi Parti: Bedri Yaşar

 SİİRT

 AK Parti: Osman Ören

 HDP: Meral Danış Beştaş, Sıdık Taş

 SİNOP

 AK Parti: Nazım Maviş

 CHP: Barış Karadeniz

 SİVAS

 AK Parti: İsmet Yılmaz, Mehmet Habib Soluk, Semiha Ekinci

 CHP: Ulaş Karasu

 MHP: Ahmet Özyürek

 ŞANLIURFA

 AK Parti: Ahmet Fakıbaba, Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özcan, Zemzem Gülender Açanal, Mehmet Ali Cevheri, İbrahim Halil Yıldız, Halil, Özşavlı, Ahmet Akay,

 HDP: Nimetullah Erdoğmuş, Ayşe Sürücü, Nusrettin Maçin

 MHP: İbrahim Özyavuz

 CHP: Aziz Aydınlık

 ŞIRNAK

 HDP: Hasan Özgüneş, Nuran İmir, Hüseyin Kaçmaz

 AK Parti: Rizgin Birlik

 TEKİRDAĞ

 AK Parti: Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül

 CHP: Faik Öztrak, İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer

 İyi Parti: Enez Kaplan

 TOKAT

 AK Parti: Yusuf Beyazıt, Mustafa Arslan, Özlem Zengin

 CHP: Kadim Durmaz

 MHP: Yücel Bulut

 TRABZON

 AK Parti: Muhammet Balta, Adnan Günnar, Bahar Ayvazoğlu, Salih Cora

 CHP: Ahmet Kaya

 İyi Parti: Hüseyin Örs

 TUNCELİ

 CHP: Polat Şaroğlu

 HDP: Alican Önlü

 UŞAK

 AK Parti: Mehmet Altay, İsmail Güneş

 CHP: Özkan Yalım

 VAN

 AK Parti: Osman Nuri Gülaçar, İrfan kartal, Abdulahat Arvas

 HDP: Sezail Temelli, Bedia Özgökçe Ertan, Murat Sarısaç, Muazzez Orhan, Tayip Temel

 YALOVA

 AK Parti: Ahmet Büyükgümüş, Meliha Akyol

 CHP: Özcan Özel

 YOZGAT

 AK Parti: Bekir Bozdağ Yusuf Başer

 MHP: İbrahim Ethem Sadef

 CHP:Ali Keven

 ZONGULDAK

 AK Parti: Polat Türkmen, Ahmet Çolakoğlu, Hamdi Uçar

 CHP: Ünal Demirtaş, Deniz Yavuzyılmaz

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı