Seçim 2019 Sayfası

2030'a kadar iktidarda kalmayı planlıyor! Firavun Sisi'den sinsi plan

Mısır'ın cuntacı Cumhurbaşkanı Sisi, İngiliz medyasında yer alan habere göre, çocuklarını işe alarak 2030 yılına kadar iktidarda kalmayı planlıyor.

15 Nisan 2019 Pazartesi 15:43
2030'a kadar iktidarda kalmayı planlıyor! Firavun Sisi'den sinsi plan

İngiliz medyasında yer alan bir habere göre, Mısır'ın cuntacı lideri Sisi, darbeyle oturduğu koltukta 2030 yılına kadar kalmak için oğullarını işe alıyor.

İngiliz The Times gazetesi, 2030 yılına kadar görevde kalmasını sağlayacak Anayasa değişikliğini referandumla hayata geçirmek için yoğun çaba sarf eden darbeci lideri Abdülfettah es-Sisi'nin oğulların, Mısır'daki son olaylardaki rolü' hakkında bir haber yayınladı.

Anayasayı oylatarak süreyi uzatacak

Orta Doğu'daki Times muhabiri Richard Spencer, “Sisi, 2030'a kadar iktidarda kalmasına yardımcı olmak için çocuklarını işe alıyor” dedi.

Spencer, “Anayasa değişikliklerinin, 25 Ocak Devrimi tabutundaki son çivi olduğunu; 2030'daki Sisi'nin ise 87 yaşında olacağını” ekledi.

Spencer, Sisi'nin Anayasa değişikliklerine karşı Mısır sokağında güçlü bir muhalefet olmasına rağmen, anayasa değişikliklerini oylatarak iktidarda kalma süresini uzatmak istediğini söyledi.

Oğlu bu işlere başladı bile

Times muhabiri, Ocak Devrimi'ne karşı çıkan, Hüsnü Mübarek'in oğlu Cemal'in cezalandırılmasını ise önlediğini söyledi.

Spencer, Sisi'nin en büyük oğlu Mustafa'nın, babasının iktidarda kalmasına yardımcı olmak için, devlet kademelerine kendine yakın olanları işe yerleştirmeye başladığını öne sürdü.

Bir petrol şirketinde mühendis olarak çalışan Sisi'nin üçüncü oğlu Hassan'ın, babasının iktidarda kalmasını sağlayacak anayasa değişikliklerinin geçmesine yardımcı olmak için istihbarat servisine katıldığı da belirtildi.

Spencer ayrıca, "Sisi çocuklarının aldığı devlet teşviklerinin, Sisi destekçileri arasında bile bir tür rahatsızlık oluşturduğunu” söyledi.

(Kaynak: TIMETURK)

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Nisan 2019 Pazartesi 15:43

YORUM YAZ

 • SalihSalih8 gün önce
  Geberme ihtimali yok mu?
 • aliali8 gün önce
  Turkiye ve Misir...Ne kadar da birbirine benziyor,sadece isimler farkli.
 • TC TC 8 gün önce
  Helal sana SİSİ
 • tornacitornaci9 gün önce
  Allah'inda bir plani var elbet. Planlari en iyi yapan, Alim olan Allahtir.
 • AkiAki9 gün önce
  Ortadoğu toplumlarının hepsi aynı , koltuğa oturan ölene kadar kalkmıyor, bu tür ülkelerde iki dönem sonra adaylık yasaklanmalı başka türlü olmaz, üçüncü dönemden sonra iktidar olan şahıslar devletin sahibi olduğunu kendi olmassa devletin batacağını zannediyor saray ve eş dost çoluk çocuk damat kız devleti paylaşmaya başlıyor bir süre sonra saray entirikaları ve ülke ileriye değil geriye gitmeye başlıyor halk bilinçliyse bir şekilde dönüşüm oluyor ki çoğunda bilnçli olmadığımdan ülke siyasi karışıklıklara ekenominin zayıflamasına faizlerin kurların artması işsizlik torpil dinini içinin boşaltılması çıkarların din inanç yapılması psikolojisi bozulmuş bir toplum sonuç bu
 • Yunus 16 Yunus 16 9 gün önce
  GÖRECEĞİZ. KAİNATIN SAHİBİ BÜYÜK ALLAH IM, BİR ZALİMİN CANINI BAŞKA BİR ZALİME ALDIRIR İNŞAALLAH
 • hasanhasan9 gün önce
  bizimki de yapıştı hemde süresiz,,, ölene dek, yada öyle sanıyor
 • AliAli9 gün önce
  30 degıl 50 yıl suluk gıbı asılsın kalsın! Sonucta donus Allaha degıl mı? Yasasın zalımler ıcın cehennem!
 • antipaganantipagan9 gün önce
  Arap kardeşlerimize Ataarab geliyor. Referandumu alırsa firavunlarına şimdiden bir anıtkabir mozolesi inşa etsinler. Malum vazife-i firavuniyyesini ölünce mezarından sürdürsün.
 • Zekeriya ErtuşZekeriya Ertuş9 gün önce
  Allah Sisi yi per perişan etsin inşaallah amacına ulaşamaz amin.
 • Abdulcabbar Abdulcabbar 9 gün önce
  Allah belasını versin.
 • 9 gün önce

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Nisan 2019