04.10.2019 Günün âyet ve hadisi

Sizler için seçtiğimiz günün âyet ve hadisini istifadelerinize sunuyoruz...

04 Ekim 2019 Cuma 07:19
04.10.2019 Günün âyet ve hadisi

VAHYİN DİLİNDEN


اَلَّذ۪ينَ يَسْتَحِبُّونَ الْحَيٰوةَ الدُّنْيَا عَلَى الْاٰخِرَةِ وَيَصُدُّونَ عَنْ سَب۪يلِ اللّٰهِ وَيَبْغُونَهَا عِوَجاًۜ اُو۬لٰٓئِكَ ف۪ي ضَلَالٍ بَع۪يدٍ

Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla 

"Onlar, dünya hayatını âhirete tercih eden, Allah yolundan alıkoyan ve onu eğri göstermek isteyenlerdir; 

  işte onlar derin bir sapkınlık içindedirler."

 (İbrahim Suresi, âyet: 3)          (Meal Kaynak: Diyanet İşleri Başkanlığı) 

 

ALLAH RASULÜNDEN (Sallellahu Aleyhi ve Sellem)  

“Allah, altmış yıl ömür verdiği kişinin mazeret gösterme imkânını ortadan kaldırmıştır.”

 (Buhârî, Rikak 5)

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 04 Ekim 2019 Cuma 07:19

YORUM YAZ

  • TürkiyeTürkiye12 gün önce
    Ak partiuyuyor, kusuruma bakmasınlar amabu vatanın koruyucu unsurlarıdamaalesef bu ülkeyi yıkmaya batırmaya kaosa düşürmeye ayrımcılık fitnesi yapanlara bişe demiyorlar .yurt gazetesi, cumhuriyet gazetesi, sözcü gazetesi bir gün gazetesive bunların tv leriher gün birliğimize dirliğimize güvenliğimize ekonomimize inancımızazarar verecek yayınlar söylemleryazılar konuşmalaryaparak fitne yayıyorlar. kimse bunlar dur demiyor. bu güruhun ülke millet için asla bir hizmet derdi olmadığı gibi halkında vatanseverlik duygularınıbirlik beraberlik bağlarını koparmaya çalışıyorlar. ve büyükzararlarda vermiş durumdalar.lütfen herkes vatan millet bayrak İslam için bir şeyleryapsın en azındansaldırganlara dur desinler.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019