• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
İsrail'den büyük alçaklık! Ayasofya'yı hazmedemeyip Türk bayrağını yaktılar

2020-07-13 21:48:15
İsrail'den büyük alçaklık! Ayasofya'yı hazmedemeyip Türk bayrağını yaktılar

Kendilerine Kudüs İnisiyatifi adını veren 9 kişilik bir grup, işgal altındaki Kudüs’te bulunan Türkiye Başkonsolosluğu önünde Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması nedeniyle yanlarında getirdikleri Türk bayrağını yaktı.

#1
Foto - Kudüs İnisiyatifi adlı grubun başkanı olduğunu söyleyen Elias Zarina, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu insiyatifin Hristiyan ve Yahudilerden oluştuğunu söyledi. Zarina, grupta bulunan ve belinde silah olduğu görülen kişinin İsrail ordusu mensubu bir Yahudi olduğunu bildirdi. Ayrıca Zarina, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, terör devleti İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya Türkiye’ye karşı destek olma ve dünyadaki Hristiyanları koruma çağrısında bulundu.

Kudüs İnisiyatifi adlı grubun başkanı olduğunu söyleyen Elias Zarina, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu insiyatifin Hristiyan ve Yahudilerden oluştuğunu söyledi. Zarina, grupta bulunan ve belinde silah olduğu görülen kişinin İsrail ordusu mensubu bir Yahudi olduğunu bildirdi. Ayrıca Zarina, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, terör devleti İsrail'in Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya Türkiye’ye karşı destek olma ve dünyadaki Hristiyanları koruma çağrısında bulundu.

#2
Foto - Türkiye karşıtı sloganların yer aldığı bazı pankartları Konsolosluk binasının dış cephesine asan alçaklar, bir süre ellerindeki Yunanistan ve Bizans İmparatorluğu bayraklarını salladıktan sonra Türk bayrağını yakma cüretinde bulundu. Grup üyeleri binaya Yunanistan bayrağı asmak isterken Konsolosluk çalışanları bunu engellemeye çalıştı.

Türkiye karşıtı sloganların yer aldığı bazı pankartları Konsolosluk binasının dış cephesine asan alçaklar, bir süre ellerindeki Yunanistan ve Bizans İmparatorluğu bayraklarını salladıktan sonra Türk bayrağını yakma cüretinde bulundu. Grup üyeleri binaya Yunanistan bayrağı asmak isterken Konsolosluk çalışanları bunu engellemeye çalıştı.

#3
Foto - Terörist İsrail polisi ise gösteri bittikten sonra olay yerine geldi ve ardından grup üyeleri Konsolosluk binasından uzaklaştı.

Terörist İsrail polisi ise gösteri bittikten sonra olay yerine geldi ve ardından grup üyeleri Konsolosluk binasından uzaklaştı.

#4
Foto - Polis, Türk bayrağını yakan kişiyi gözaltına aldı.

Polis, Türk bayrağını yakan kişiyi gözaltına aldı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı