• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
22
Dünya bu ülkeyi konuşuyor! Koronavirüsten 1 kişi bile ölmedi

2020-07-13 11:36:30
Dünya bu ülkeyi konuşuyor! Koronavirüsten 1 kişi bile ölmedi

Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs ile ilgili bazı ülkeler hiç ölüm kaydı bildirmedi.

#1
Foto - Günlük vaka sayıları üst üste korkunç rekorlar kırarken, yeryüzünde birçok ülkede ise inanılmaz bir şekilde hiçbir ölüm kayıtlara geçmedi. Öyle ki aralarında 97 ve 45 milyon insanın yaşadığı ülkeler de var.

Günlük vaka sayıları üst üste korkunç rekorlar kırarken, yeryüzünde birçok ülkede ise inanılmaz bir şekilde hiçbir ölüm kayıtlara geçmedi. Öyle ki aralarında 97 ve 45 milyon insanın yaşadığı ülkeler de var.

#2
Foto - Yeryüzünde koronavirüse yakalananların sayısı bu gece yarısı 13 milyonu aştı. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), hafta sonu kırılan korkunç rekoru resmen doğruladı, bir günde 230 bin 370 testin pozitif çıktığını duyurdu.

Yeryüzünde koronavirüse yakalananların sayısı bu gece yarısı 13 milyonu aştı. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), hafta sonu kırılan korkunç rekoru resmen doğruladı, bir günde 230 bin 370 testin pozitif çıktığını duyurdu.

#3
Foto - Daha önceki rekor, yalnızca bir gün önce, 10 Temmuz Cuma günü kayıtlara geçmişti. Dünya üzerinde Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirenler ise 570 bini geçti.

Daha önceki rekor, yalnızca bir gün önce, 10 Temmuz Cuma günü kayıtlara geçmişti. Dünya üzerinde Covid-19 nedeniyle yaşamını yitirenler ise 570 bini geçti.

#4
Foto - Halihazırda koronavirüs salgınının merkez üssleri ABD, Brezilya, Hindistan ve Güney Afrika. Meksika, Rusya, Kolombiya, Peru, Şili ve Suudi Arabisan gibi ülkelerde de yüksek vakalar tespit ediliyor.

Halihazırda koronavirüs salgınının merkez üssleri ABD, Brezilya, Hindistan ve Güney Afrika. Meksika, Rusya, Kolombiya, Peru, Şili ve Suudi Arabisan gibi ülkelerde de yüksek vakalar tespit ediliyor.

#5
Foto - Günlük pozitif testlerin 70 binleri bulduğu ABD'de durum giderek içler acısı bir hal alıyor. Florida eyaletindeki vakalarda rekor artışlar görülüyor, bir günde 15 bin 299 kişide koronavirüs tespit edildi. Reuters haber ajansı, ABD'nin güneyinde yer alan Florida'daki 40'tan fazla hastanenin hepsinin yoğun bakım ünitelerinin tamamen dolu olduğunu bildiriyor.

Günlük pozitif testlerin 70 binleri bulduğu ABD'de durum giderek içler acısı bir hal alıyor. Florida eyaletindeki vakalarda rekor artışlar görülüyor, bir günde 15 bin 299 kişide koronavirüs tespit edildi. Reuters haber ajansı, ABD'nin güneyinde yer alan Florida'daki 40'tan fazla hastanenin hepsinin yoğun bakım ünitelerinin tamamen dolu olduğunu bildiriyor.

#6
Foto - ABD nüfusunun yüzde 7'sinin yaşadığı eyaletteki bu artış, ülkedeki günlük toplam vakanın dörtte birine denk geliyor. Tedbirleri Mayıs ayında kaldırılmaya başlayan Florida, yaşlı nüfus yoğunluğu ve turizm nedeniyle salgın karşısında hassas bölgelerden biri.

ABD nüfusunun yüzde 7'sinin yaşadığı eyaletteki bu artış, ülkedeki günlük toplam vakanın dörtte birine denk geliyor. Tedbirleri Mayıs ayında kaldırılmaya başlayan Florida, yaşlı nüfus yoğunluğu ve turizm nedeniyle salgın karşısında hassas bölgelerden biri.

#7
Foto - Salgını haftalarca hafife alan ve gribe benzeten ABD lideri Donald Trump ise, seçimlerin yaklaşmasıyla ülkesinin yaşadığı felaketin üstünü kapatmaya uğraşıyor. Trump, ilk kez maskeli bir şekilde kameraların karşısına geçti.

Salgını haftalarca hafife alan ve gribe benzeten ABD lideri Donald Trump ise, seçimlerin yaklaşmasıyla ülkesinin yaşadığı felaketin üstünü kapatmaya uğraşıyor. Trump, ilk kez maskeli bir şekilde kameraların karşısına geçti.

#8
Foto - ABD'deki salgının boyutu Pasifik Okyanusu'nu aşıp Japonya'ya da sıçradı. Japonya'nın Okinawa eyaletindeki ABD askerlerinde koronavirüsün yayılması üzerine adadaki iki askeri üs karantinaya alındı.

ABD'deki salgının boyutu Pasifik Okyanusu'nu aşıp Japonya'ya da sıçradı. Japonya'nın Okinawa eyaletindeki ABD askerlerinde koronavirüsün yayılması üzerine adadaki iki askeri üs karantinaya alındı.

#9
Foto - ABD'den sonra ikinci sıradaki Brezilya'da pozitif sonuç veren testlerin sayısı 1 milyon 866 bini buldu, Hindistan'da ise günlük vaka sayıları artışını sürdürüyor.

ABD'den sonra ikinci sıradaki Brezilya'da pozitif sonuç veren testlerin sayısı 1 milyon 866 bini buldu, Hindistan'da ise günlük vaka sayıları artışını sürdürüyor.

#10
Foto - İlk kez Haziran ayı sonunda günlük 20 bin vaka bildiren Hindistan, Pazar günü 29 bin 108 kişiye Covid-19 teşhisi koydu. Yeryüzünün en kalabalık ikinci ülkesinde 879 bin insan koronavirüse yakalandı.

İlk kez Haziran ayı sonunda günlük 20 bin vaka bildiren Hindistan, Pazar günü 29 bin 108 kişiye Covid-19 teşhisi koydu. Yeryüzünün en kalabalık ikinci ülkesinde 879 bin insan koronavirüse yakalandı.

#11
Foto - Koronavirüsün oldukça geç ulaştığı Güney Afrika, kısa sürede çeyrek milyon vakayı geçti. Karantina önlemlerinin bir ay daha uzatıldığı ülkede, gece sokağa çıkmak yasaklandı.

Koronavirüsün oldukça geç ulaştığı Güney Afrika, kısa sürede çeyrek milyon vakayı geçti. Karantina önlemlerinin bir ay daha uzatıldığı ülkede, gece sokağa çıkmak yasaklandı.

#12
Foto - Ülkedeki tüm iş yerleri, ulaşım araçları ve ortak kapalı alanlarda maske takmak zorunlu hale getirildi, alkol satışına da bir ay boyunca izin verilmeyecek. Güney Afrika'da geçen hafta günlük vakalar 13 bin 500'lere çıktı.

Ülkedeki tüm iş yerleri, ulaşım araçları ve ortak kapalı alanlarda maske takmak zorunlu hale getirildi, alkol satışına da bir ay boyunca izin verilmeyecek. Güney Afrika'da geçen hafta günlük vakalar 13 bin 500'lere çıktı.

#13
Foto - Dünya koronavirüsün tsunami gibi hızla yayıldığı ülkelere dikkat kesilirken, diğer tarafta hiçbir ölümün kayda geçmediği ülkeler var.

Dünya koronavirüsün tsunami gibi hızla yayıldığı ülkelere dikkat kesilirken, diğer tarafta hiçbir ölümün kayda geçmediği ülkeler var.

#14
Foto - Bu ülkeler arasında, 97 milyon nüfuslu Vietnam öne çıkıyor. Güney Asya ülkesinde şimdiye kadar yalnızca 372 vaka belirlendi, hiç kimse koronavirüten ölmedi.

Bu ülkeler arasında, 97 milyon nüfuslu Vietnam öne çıkıyor. Güney Asya ülkesinde şimdiye kadar yalnızca 372 vaka belirlendi, hiç kimse koronavirüten ölmedi.

#15
Foto - Vietnam'ın yanı sıra 45 milyon insanın yaşadığı Uganda da şimdiye kadar hiçbir can kaybı rapor etmedi. Afrika ülkesinde 1025 insan koronavirüse yakalandı.

Vietnam'ın yanı sıra 45 milyon insanın yaşadığı Uganda da şimdiye kadar hiçbir can kaybı rapor etmedi. Afrika ülkesinde 1025 insan koronavirüse yakalandı.

#16
Foto - Bir diğer göze çarpan ülke, Vietnam'ın batı komşusu Kamboçya. 16 milyon nüfuslu Kamboçya'da da 156 teşhis konuldu, can kaybı gerçekleşmedi.

Bir diğer göze çarpan ülke, Vietnam'ın batı komşusu Kamboçya. 16 milyon nüfuslu Kamboçya'da da 156 teşhis konuldu, can kaybı gerçekleşmedi.

#17
Foto - Kamboçya'nın komşusu 7 milyon nüfuslu Laos'ta da benzer bir tablo var. Güney Asya ülkesinde yalnızca 19 koronavirüs vakası kayıtlara geçti.

Kamboçya'nın komşusu 7 milyon nüfuslu Laos'ta da benzer bir tablo var. Güney Asya ülkesinde yalnızca 19 koronavirüs vakası kayıtlara geçti.

#18
Foto - Pasifik Okyanusu'ndaki adalar ülkesi Papua Yeni Gine de hiçbir ölümün görülmedi yerlerden. Yaklaşık 9 milyon insanın yaşadığı Papua Yeni Gine'de 11 test pozitif sonuç verdi.

Pasifik Okyanusu'ndaki adalar ülkesi Papua Yeni Gine de hiçbir ölümün görülmedi yerlerden. Yaklaşık 9 milyon insanın yaşadığı Papua Yeni Gine'de 11 test pozitif sonuç verdi.

#19
Foto - Eritre, Moğolistan, Faroe Adaları, Şeyseller, Fiji, Doğu Timor, Grönland, Yeni Kaledonya gibi ülkeler de yine koronavirüs salgınının can almadığı yerler arasında. 10 ve altında can kaybının görüldüğü ülkeler listesinde ise Jamaika, Ürdün, Mozambik, Tayvan, Myanmar, Ruanda, Gambia, İzlanda, Lesotho, Burundi var.

Eritre, Moğolistan, Faroe Adaları, Şeyseller, Fiji, Doğu Timor, Grönland, Yeni Kaledonya gibi ülkeler de yine koronavirüs salgınının can almadığı yerler arasında. 10 ve altında can kaybının görüldüğü ülkeler listesinde ise Jamaika, Ürdün, Mozambik, Tayvan, Myanmar, Ruanda, Gambia, İzlanda, Lesotho, Burundi var.

#20
Foto - Peki bu ülkelerin sırrı ne, neden Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından övülüyorlar. Çin'le uzun bir sınırı olan Vietnam, kısa sürede dünya medyasının ilgisini çekti.

Peki bu ülkelerin sırrı ne, neden Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından övülüyorlar. Çin'le uzun bir sınırı olan Vietnam, kısa sürede dünya medyasının ilgisini çekti.

#21
Foto - BBC, zorunlu karantinanın çok katı şekilde uygulandığını, polisin bazı mahallelerde kimsenin sokağa çıkmasına izin vermediğini bildirdi.

BBC, zorunlu karantinanın çok katı şekilde uygulandığını, polisin bazı mahallelerde kimsenin sokağa çıkmasına izin vermediğini bildirdi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı