THY- Noukşot

Melih Gökçek gider mi?

03 Ekim 2017 Salı

Her zaman tartışılan bir başkan olmuştur Melih Gökçek. Başkan tarz itibarıyla polemikleri ve kavgayı seviyor. Ancak bütün suçu da Gökçek’e yıkmak bana haksızlık gibi geliyor. Seveni de çok, sevmeyeni de. Yaptığı hizmetleri takdir edeni de var, etmeyen de. Ama her daim gündemde bir belediye  başkanı. Dile kolay;  beş dönem seçilmek. Elbette başkanın siyaset yapma biçimi, belediye hizmetleri eleştirilebilir. Haklı ve yapıcı eleştiri yapanlara saygı duymak gerekir. Ancak bir de ideolojik olarak Gökçek’e düşmanlar var. Bu düşmanların  asıl gayesi Gökçek nezdinde medeniyetimizi, dini değerlerimizi, devletimizi, kültürümüzü  yıpratmak.

Son yıllarda ne kadar kritik eşik varsa Gökçek yerli ve milli tutum takınmıştır. Mesela Gezi olaylarını ele alalım. O dönem Ak Parti içerisindeki bazı bakanlar ve siyasiler Gezi olaylarını bir çevre olayı olarak görmüşlerdi. Cumhurbaşkanımızı suçlamaya başlamışlardı. Oysa bu olayların arka planı Erdoğan’ı devirme projesiydi. Cumhurbaşkanımız o gün yurt dışındaydı. Ülkemize döndüğünde havaalanında görkemli bir karşılama oldu. Bu karşılama için ilk çağrı Melih Gökçek’ten geldi.  Gezicilerle pazarlık yapan siyasilerimiz Erdoğan’ı suçlarken  Melih Gökçek Erdoğan’a destek verdi. Geziciler ne diyordu. “Üçüncü Havaalanını yapmayın, köprü yapmayın, Avrasya Tünelini yapmayın” demişlerdi.

 Ülkemize ekonomik katkı yapacak projelere karşı çıkmışlardı. Bu rezalete Ak Parti içerisinden bile destek verenler oldu. Gökçek milli ve yerli duruş gösterdi. Günlerce Erdoğan’a destek için medyada, alanlarda hizmet verdi. Gezi Parkında güya çevre için toplananlar Dolmabahçe Sarayını basıp  Erdoğan’ı devireceklerdi. Belki de Menderes gibi asmayı planlamışlardı.

Fetö ile mücadelede en samimi  isimlerden birisi Melih Gökçek’tir. 17-25  Aralık’tan sonra Cumhurbaşkanımızla Fetö’ye karşı kol kola mücadele vermiştir. Geçmişte devletin tüm kurumları Fetö’ye destek vermiştir. Gökçek de Fetö’ye belediyenin imkanlarını açmıştır. Bu konuda hiç şüphe yok. Ancak Cumhurbaşkanımız  Fetö ile mücadeleye başlayınca en sert şekilde Gökçek Fetö ile mücadeleye başlamıştır. Sosyal medyada, bazı basın yayın organlarında Gökçek’in hedef alınması bu samimi mücadelesi nedeniyledir.

15 Temmuz Gecesi darbeye karşı ilk açıklamayı yapanlardan birisi de Melih Gökçektir. Ak Partili bazı bakanlardan, genel başkan yardımcılarından önce televizyonlara bağlanıp açıklama yapmıştır. Oğlu Osman Gökçek de darbeye karşı ilk açıklama yapanlardan birisidir.

Gökçek; Türk İslam Medeniyetini savunan önemli bir siyasidir. O nedenle solcular, Fetöcüler, mandacılar, darbeciler kendisini hedef haline getirmiştir. 

Gökçek; davası konusunda samimi bir siyasetçidir. Belediyeciliğini eleştirebilirsiniz,  çocuklarını eleştirebilirsiniz,  huyunu ve suyunu eleştirebilirsiniz. Ancak Gökçek milli ve yerlidir. Bu toprakların çocuğudur. Türk İslam Davasında ve Reise sadakat konusunda samimidir.

1994 yılında belediye seçimlerini Ankara’da Melih Gökçek, İstanbul’da Recep Tayyip Erdoğan kazanmıştı. 

Rahmetli Erbakan Hocam, Cumhurbaşkanımızı Dünya çapında başarılı, Melih Gökçek’i de Türkiye çapında başarılı olarak sunmuştu. Bu fotoğraf Ak Parti hareketinin başlangıcını gösteriyor. Tarihi bir ana işaret ediyor. Birlik ve beraberliğe işaret ediyor. Bu fotoğraf karesi orada durduğu sürece Ak Parti dimdik ayakta duracaktır. Son günlerde çıkan “Melih Gökçek belediyeden ayrılacak mı, görevden alınacak mı?” sorularını soranlar boşa hayale kapılırlar. Gökçek görevinde kalacaktır.  

Peki 2019 yılında ne olur. Gökçek aday olur mu? Bu tamamen Ak Parti teşkilatları ve Cumhurbaşkanımızın vereceği bir karardır. Sonuç ne olursa olsun Gökçek bu davanın köşe taşlarından biridir. Hak ettiği değeri görecektir.

 

YORUM YAZ