Siyonistler işgale devam ediyor

İsrailli bir yerleşim karşıtı sivil toplum hareketi, hükümetin Batı Şeria’da yeni gayrimeşru yerleşimlere onay verdiğini duyurdu.

11 Ocak 2018 Perşembe 13:15
Siyonistler işgale devam ediyor

Peace Now (Barış şimdi) isimli İsrailli sivil toplum hareketi, bu hafta İsrail yönetiminin Batı Şeria’da yeni 1122 yerleşim kurma kararı verdiğini açıkladı.

Hareketten Hagit Ofran, “Hükümet barış ve iki devletli çözüm ihtimalini engellemeye çalışıyor. Eğer bir barış anlaşması olsa, İsrail’in daha fazla insanı tahliye etmesi gerekecek” dedi.

İsrail 1967’de Batı Şeria ve Doğu Kudüs’ü işgal ederek, burada gayrimeşru yerleşimler inşa etti. Uluslararası toplumun ezici çoğunluğu, bunların yasadışı olduğunu ve barışa engel teşkil ettiğini düşünüyor.

İsrail ise yerleşimlerin kaderinin müzakerelerle belirlenmesi gerektiğini öne sürüyor.

"Daha fazla yerleşim" çağrısı

İşgal altındaki Batı Şeria’daki bir Yahudi yerleşiminde taranarak öldürülen 35 yaşındaki hahamın cenazesinde dün konuşan Eğitim Bakanı Naftali Bennett de, intikamın yalnızca daha fazla yerleşim bölgesi inşa ederek söylemişti.

Dün yerel Reshet Bet radyosuna konuşan İsrail Tarım Bakanı Uri Ariel İsrailli güvenlik güçlerinin Gazze’deki Filistinlilere müdahalesinin daha sert olması gerektiğini savunarak, “Nasıl bir özel silahımız var ki, ateş açıyor ve duman bırakıyor ama kimse yaralanmıyor? Ölüm ve yaralanmaların da artık yaşanması lazım” demişti.

Haber Tarihi: 11 Ocak 2018 Perşembe 13:15

YORUM YAZ

 • hsyn2802hsyn280210 ay önce
  müslümanım diyen bir kişi masum bir insanın canına kıyamaz. ABD gibi ülkeler katliam yapıyorsa bizdemi yapalım. Gavurdan dost olmaz. din gardaşı oda arkadan vuruyor artık gavur olmuş. Kime güveneceğimizi şaşırdık artık allah sonumuzu hayr ede. israil durmak yok yola 1000 numara devam ediyor durduralım hadi hadi hadi. Nasıl olacak. Ancak kınarız kınayarak bakarız icraat olamaz çünkü giydiğimiz don bile onların küresel sermaye piyasasından geçiyor. kıçımızdakini onlardan bağımsız yerli olmuyorsa israilemi artislik ediyoruz.
 • İsfendiyarHalil EralpİsfendiyarHalil Eralp10 ay önce
  Ulan cahil ! BM i kuranlar Yahudiler idi ; toprağını veren binasını yapan ise Yahudi milyarderi Rockefeller idi . . .
 • İsfendiyarHalil EralpİsfendiyarHalil Eralp10 ay önce
  Bu mesele sade ve sade savaş ile sonuçlanacak / çözülecek. Hazırlanmazlarsa , kaybedenler Müslümanlar olacak ; şimdiden kaybedeb durumundayız ; onun var bizim Nükleer silahımız yok ; sonunda her şey silah ie çözüzlür; unutmayın ; ABD savaşı kaybetmişti ; Japonlar kazanmıştı ; ne oldu ? ABD nükleer bombaları attı Japonya teslim oldu . . . Müslümanlar da caydırıcı olmak için nükleer silahlanmalı . . . aksi taktirde . . . bu cümleyi siz bitirin. . . her halde cevap belli . . .
 • osmanoğlu2023osmanoğlu202310 ay önce
  BM ne işe yarıyor ?BM'den ayrılırsak bu soruyu sormamıza gerek kalmaz!
 • osmanoğlu2023osmanoğlu202310 ay önce
  BM ne işe yarıyor ?
 • abdoabdo10 ay önce
  azıttılar kimsede durduramıyor bu sapıkyahudi kavmini. dünyadaki silahlı olayların ve terörün esas baş çıbanı siyonist ısrael vesömürgesi ve yahudilerin yönetimi altında bulunan abd (genelde yöneticileri vede başkanları hep yahudidir), england ve bazı ab ülkeleridir. içimizdeki zengin yahudilere çok dikkat edilip denetlenmesi gereklidir. gerek daeş , fetöş ,pkk , pyd , ypg , dhkpc vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri p..çleridir.
 • CahilCahil10 ay önce
  Adamlar kendi topraklarında parasini vererek aldıkları topraklarında evlerini yapıyorlar nede olsa tanrinin kendilerine bahsettiği topraklar ya adamlar tanrıyı yenmisken dunyaya mi aldırış edecekler
 • SultanahmetSultanahmet10 ay önce
  Yahudi olsam, bu beton yığını evlerde yaşamaya gitmem. Zaten cebimde param bol olur istediğim yerde yaşardım. Ancak fakir yahudi bulursalar onları yerleşimci yapabilirler.

Günün Karikatürü

22 Kasım 2018