Onbinlerce Müslüman Mavi Marmara ve Filistin için yürüdü

Terör Devleti İsrail'in, Gazze'ye insani yardım götürmek için yola çıkan özgürlük filosuna saldırısının 5. yıldönümü nedeniyle Fatih Camii'nden Edirnekapı Şehitliği'ne yürüyüş düzenlendi.

31 Mayıs 2015 Pazar 22:26
Onbinlerce Müslüman Mavi Marmara ve Filistin için yürüdü

İHH tarafından bugün saat 17.00'da Fatih Camii'nden Mavi Marmara şehitlerinin kabirlerinin yer aldığı Edirnekapı Şehitliği'ne "Özgür Kudüs Yürüyüşü" düzenledi.

Yürüyüş ve etkinliğe; Mavi Marmara şehitlerinin aileleri ve yakınları, ulusal ve uluslararası sivil toplum ve insan hakları örgütlerinin temsilcileri, kanaat önderleri, sanatçılar, gazeteciler, yerli ve yabancı aktivistler, Filistinli yetimler ve aileleri ile Filistin dostları katıldı.

Kısmen trafiğe kapatılan caddede, çevik kuvvet ekiplerinin güvenlik önlemleri eşliğinde yürüyen kalabalık, "Yaşasın Filistin direnişi", "Mavi Marmara onurumuzdur", "Müslüman uyuma kardeşine sahip çık" şeklinde sloganlar attı.

Yürüyüşün son bulduğu Edirnekapı Mezarlığı'nda Mavi Marmara gemisinde hayatını kaybeden şehitlerin kabirleri başında Kur'an okundu, dua edildi.

İHH Başkanı Bülent Yıldırım ve gazetemiz yazarı Abdurrahman Dilipak Fatih Camisi'ndeki Anma Programına katılarak bir konuşma yaptı.
Haber Tarihi: 31 Mayıs 2015 Pazar 22:26

YORUM YAZ

  • erdemerdem2 yıl önce
    Katil israil diyoruz da,adamlar seneye domates tohumunu vermiyorum türkiyeye dese,domatesi sarraftan alırız.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü