Muhammed Ali'nin İstanbul ziyaretinde dikkat çeken Ayasofya ayrıntısı

Dün vefat eden Muhammed Ali İstanbul'a da gelmiş ve AYASOFYA CAMİİ önünde açıklama yapmıştı.

05 Haziran 2016 Pazar 12:00
Muhammed Ali'nin İstanbul ziyaretinde dikkat çeken Ayasofya ayrıntısı

1964 yılında 'Malcolm X'ten etkilenerek Müslüman olan ve Cassius Marcellus olan adını da Muhammed Ali olarak değiştiren efsanevi boksör, 1976 yılının ekim ayında Türkiye'ye de geldi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dönemin Milli Selamet Partisi Genel Başkanı Merhum Necmeddin Erbakan tarafından Atatürk Havalimanı'nda karşılanan Muhammed Ali, burada kendisini bekleyen binlerce kişiyle birlikte Sultanahmet Camisi'ne gidip Cuma namazı kıldı. Muhammed Ali Ayasofya Camii’ni de gezmiş ve orada Müslümanlara coşkulu mesajlar vermişti.

Muhammed Ali, 24 saat süren bu ziyaretinde Topkapı Sarayı'nı ziyaret ettikten sonra Boğaz'da tekne gezisi yapıp ülkesine döndü. Muhammed Ali, yaşamı boyunca İslamiyet'in yayılması için büyük çaba gösterdi.

Allah ondan razı olsun...

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 05 Haziran 2016 Pazar 12:00

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ağustos 2019