Seçim 2019 Sayfası

Hasan Karakaya kimdir? İşte Hasan Karakaya'nın hayatı

Türk basın tarihinin neredeyse son 50 senesine damga vuran, Müslüman kesimin yılmaz savunucusu Hasan Karakaya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suudi Arabistan gezisini izleyen heyette bulunduğu sırada ,oteldeyken geçirdiği kalp kriziyle Hakk'a yürüdü.

31 Aralık 2015 Perşembe 03:00
Hasan Karakaya kimdir? İşte Hasan Karakaya'nın hayatı

Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya, 1957 yılında Manisa'da bir köyde doğmuştur. İlkokulu bitirdikten sonra İmam Hatip okuluna gitmek istedi ama gidemedi. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek okulunda okudu. Hasan Karakaya, Müslüman halkın yılmaz savunucusu olarak bilindi.

Öğrencilik yıllarında gazetelere edebi yazılar yazdı. Barış Gazetesi'nde de yazılar yazdı. Barış'tan sonra yazı işleri müdür yardımcısı olarak Yenigün Gazetesi'ne geçti. Daha sonra da Başkent Gazetesi'ne geçti. Bir yıl sonra 22 yaşında yazı işleri müdürü oldu. Burada 2 yıl görev yaptıktan sonra Milli Gazete'ye geçip 8 yıl orada çalıştı. Ardından 9 yıl da Türkiye Gazetesi'nde çalıştı. 1988 yılında Cuma Dergisi'ne ve akabinde o döneki adıyla Vakit'e geçti ve yazılarına burada devam etti.

Hasan Karakaya, 3 nisan 2013 tarihinde AK Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Ege Bölgesinden girmiştir. 

Türk basın tarihinin en dik duruşlu ve cesur kalemlerinden biri olan Hasan Karakaya, her zaman yazılarıyla gündem belirlemesini bildi.

Ersoy Dede, Hasan Karakaya'nın son anlarını gözyaşlarıyla anlattı

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 31 Aralık 2015 Perşembe 03:00

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Nisan 2019