Fatih Erbakan’dan kritik uyarı: Para kazanılır, toprak alınır ama bozulan nesil geri gelmez

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, S-400 savunma füze sistemini, İstanbul Sözleşmesi ve yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

13 Temmuz 2019 Cumartesi 22:25

 Nurullah Alpay  yeniakit.com.tr 

Akit TV’de Vizyon programına katılmadan önce Yeniakit.com.tr’ye önemli açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, S-400 savunma füze sistemini, İstanbul Sözleşmesi ve 23 Haziran seçimi sonrası oluşan siyasi atmosferi değerlendirdi.

Türkiye’ye teslimatı sürdürülen ve önemli bir kısmı Mürted Hava Üssü’ne getirilen S-400 Hava Savunma Sistemi hakkında konuşan Fatih Erbakan, “Türkiye bağımsız bir ülke olarak istediği savunma füze sistemini alabilir” dedi. ABD’nin bağımlı bir Türkiye hayal ettiğini vurgulayan Erbakan “Önemli olan Türkiye'nin bir an evvel kendi yüzde 100 milli ve yerli silahlarını üretmesidir” ifadesinde bulundu.

“ABD kendisine bağımlı bir Türkiye hayal ediyor”

Asıl kurtuluşun milli ve yerli silahlardan geçtiğini söyleyen Erbakan “Türkiye bağımsız bir ülke olarak istediği savunma füze sistemini alabilir. Amerika burada kendisine bağımlı bir Türkiye hayal ettiği için buna karşı çıkıyor. Tabii biz bağımsız bir ülke olarak kendi savunmamız için neyi uygun ve gerekli görüyorsak bunu alma hakkımız var. Tabii burada önemli olan Türkiye'nin bir an evvel kendi yüzde 100 milli ve yerli silahlarını üretmesidir. Yabancı ülkelerden aldığınız silahlar tamamen üretici ülkenin kontrolünde oluyor. Kaynak kodları üretici ülkenin elinde oluyor. Acil bir durumda kritik bir anda kullanılamaz hale getirilebiliyor. Bu nedenle asıl bizim yapmamız gereken kendi savunma sistemimizi, silahlarımızı, uzun menzilli füzelerimizi, tankımızı savaş uçağımızı yapabilmemizdir. Asıl kurtuluş budur.” dedi.

“İstanbul Sözleşmesi büyük oyunun bir parçası”

Son günlerde İstanbul Sözleşmesi’nin güçlendirilmesi için toplantılar yapılmasının ardından kamuoyunda büyük tepki oluşmasıyla ilgili de konuşan Erbakan, “İstanbul Sözleşmesi ile ilgili teşkilatlarımız çok ciddi tepki ortaya koydular. Bildiriler dağıttılar, basın toplantısı yaptılar. Bunlar dış güçlerin özellikle Türkiye'de ve tüm dünyada oynadıkları büyük oyunun bir parçasıdır. Yapılan bilimsel araştırmalar ve makalelerde LGBTİ konusu normalleştirilmeye çalışılıyor.” İfadelerinde bulundu.

“LGBTİ nüfusun azaltılması için etkili bir silah”

Eşcinsel sapkınlığın küresel güçlerce yaygınlaştırılmaya çalışıldığını vurgulayan Erbakan, “Özellikle Hollywood'da son 2 senedeki filmlerde bu konu işlenerek normal gibi gösteriliyor. Neden çünkü, Dünya siyonizmi kendi dışındaki milletlerin nüfusunun artmasını ve sağlıklı bir toplumsal yapıya sahip olmasını istemiyor. Bu nedenle dünya çapında kısırlığın artışı için ellerinden geleni yapıyorlar. Genetiği değiştirilmiş tohumlar, GDO'lu gıdalar, ilaç sanayii, aşı sanayii ve çeşitli vasıtalarla kısırlığın yaygınlaştırılması, diğer taraftan neslin kesilmesi, çoğalmanın durması ve nüfusun azaltılması için de bu etkili olacak silah LGBTİ konusunu yaygınlaştırmaya çalışıyorlar. Bu tabii kesinlikle kabul edilebilecek bir durum değildir.” diye konuştu.

“Türkiye İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmelidir”

Müslüman milletin değerlerine aykırı olan bu sözleşmeden derhal çekilmek gerektiğini belirten Erbakan “İstanbul sözleşmesinden bir an evvel Türkiye'nin çekilmesi gereklidir. Bizim milli ve manevi yapımıza inancımıza temel değerlerimize tarihimize ve mecliste çıkarılan bir takım kanunların kabul edilmesi mümkün değildir.” dedi.

“Para kazanılır, kaybedilen toprak alınır ama bozulan nesil geri gelmez”

AK Parti ve diğer siyasi partilere uyarılarda bulunan Erbakan, “Bir an evvel bu yanlıştan dönülmesi lazımdır. Para kaybedebilirsiniz bunu yeniden çalışarak kazanabilirsiniz. Allah muhafaza toprak da kaybedebilirsiniz, toprağı da tekrar savaşarak alırsınız. Ama bir nesli kaybettiğiniz zaman bunu bir daha kazanmanız mümkün değildir. O bozuk neslin getireceği diğer nesiller de bozuk olacağı için bir daha geriye dönülmeyecek bir noktaya gelinmesi sözkonusudur. Bu konuda hem devleti hem bütün sivil toplum kuruluşlarını hem de bütün siyasi partileri duyarlı olmaya çağırıyoruz. Özelliklede iktidarın bu konuda çok hassas davranarak bu gibi akımların engellenmesi bu gibi yanlışlardan dönülmesi için gerekli adımların bir an evvel atılması gerektiğini ifade ediyoruz.” ifadeleriyle tehlikeyi gözler önüne serdi.

“23 Haziran ile yeni bir siyasi atmosfer oluştu”

Yerel seçimleri de değerlendiren Erbakan, “23 haziran seçimleri sonrası siyasi bir atmosfer oluştu psikolojik olarak. Artık iktidar partisinin ve Cumhur İttifakı’nın işinin çok da geçmişteki kadar kolay olmayacağı ortaya çıktı. 23 Haziran'da sayın Binali Yıldırım ile sayın Ekrem İmamoğlu'nun arasındaki farkın çok astronomik şekilde artması, sayın Binali yıldırım'ın 31 Mart'ta aldığı oyun da çok daha altında düşmesi, yine Cumhur İttifakı’nın 11 ilde geriye düşmesi çok önemli göstergeler. Seçmenin yüzde 16-17'ye tekabül eden kısmının sandık başına gitmemesi, seçmenin neredeyse yüzde 17-20'lik kesiminin mevcut siyasi partilerden hiçbirinin umudunun kalmadığını gösteriyor. Bu nedenle 23 haziran seçimleri ile yeni bir siyasi atmosfer oluştu. Seçmenin psikolojisi ve siyasi psikoloji tamamen değişti. Artık seçmen yeni bir alternatif ve umudun peşindedir. Cumhur İttifakı’nın ve mevcut iktidar partisinin 2023 seçimlerinde ikili ittifakla dahi seçimi kazanması ve cumhurbaşkanlığını Tayyip Bey’in alması oldukça zor bir hale geldi.” dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Temmuz 2019 Cumartesi 22:25

YORUM YAZ

 • Adnan koşarAdnan koşar2 ay önce
  Seçimlerdeki oranlarına kadar olan her söz doğrudur. Lakin seçimlerde alınan oylar her seçim için alınacak oy anlamına gelmez,gelemez. Mahalli seçimler ile cumhurbaşkanlığı seçimi bir değil. Bir tutulamaz. Bir tutan yanılır. Mahalli seçimlerde oy kullanan vatandaş başka partiye oy vermiş olsa dahi kaybı az olur. Cumhurbaşkanlığı seçiminde yanlış oy kullanmasının zararını bütün ülkesine vereceği zararı bilir. Ben vermedim. Ama asla başkanlık seçiminde erdoğandan başkasına asla oy vermem.
 • SeçmenSeçmen2 ay önce
  Sen Askerlik yaptınmı
 • SeferSefer2 ay önce
  Kuslar ucar kargalar siyahtir pelikanlar sabahta mucdelee yandasda huhuhaaa
 • ataata2 ay önce
  baba yapamadı. evlat sen bırak be bu işleri.. geç reisin yanına....
 • AhaaaAhaaa2 ay önce
  Altın paylalıldı mı.
 • Buda yeni sistemmBuda yeni sistemm2 ay önce
  Sen nediyon hacı?Yinimi çıktınnnn??
 • Acep söylesem miAcep söylesem mi2 ay önce
  Halk düşmanı ergenekon terör çetesi +28 şubat hainleri +fetö ve akpıçinde az da olsa iman kırıntısı kalan allah korkusu olan türkgençliğine son darbeyi vurup bu günki sekülerizme kapı araladılar
 • Fatih cakmakFatih cakmak2 ay önce
  Allah CC.yolunu açık etsine genç Erbakan kardeşimizi Allah yar ve yardımcısı olsun ☝️
 • SinanSinan2 ay önce
  Hepsi de doğru tespitler , ümmete Genç liderler lazım.
 • Mikiforov Mikiforov 2 ay önce
  Turkiyenin doğu akdenizde petrol aramasından ötürü rahatsızlık duyan AB Türkiyeye 145 milyon euroluk desteği keserek yaptırım uygulayacağını belirtti ancak 252 milyon euro luk sivil toplum kuruluşlarına yapılan fonlara dokunulmayacagini belirtti aynı fonlardan da istanbul sozlesmecisi KADEM de istifade ettiğini belirtti demek ki TURKIYEYE KIZAN AB NE OLURSA OLSUN SIVIL TOPLUM KURULUSLARINA AKITTIGI PARAYI KESMEYEREK ULKEMIZE BÜYÜK IYILIKLERI DOKUNUYORMUŞ(!) BU BAGLAMDA DA KADEM EN BÜYÜK IYILIGI BIZ MÜSLÜMANLARA YAPIYOR(!) DA BIZLER NANKORUZ SORGULAYAMAYIZ ISTANBUL SECIMLERINDE DE OY VERMEYEREK BUYUK NANKORLUK YAPMISIZ ...
 • UclerUcler2 ay önce
  Hirstiyan avrupa birlig bakanlig kurdu avrupanin butun pisliginigetir sonradin tucarlig yapmili gorus bolsira akpe ye grlince arkdsn hancerlendik de isin icinde cik.Etmebulma Dunyasi faniler saadet dibole zaman yerdecok hocaya utanmiyor de.Sahisixler hoch mahseri vijdan yokmu
 • Vatan Sevdalısı Vatan Sevdalısı 2 ay önce
  Şu bazı yorum yapan arkadaşların hezeyanı öyle ilginç ki. Mesela kardeşleriyle olan miras meselesi. Kardeşim sanane senin babanın malını mı bölüşüyorlar. Fatih beyin çözüm önerileri çok güzelken kalkmış miras. Ne kadar sığ insanlarsınız. Bu titanik gemisi batıyor. Ve maalesef ülkem çöküyor. Otursun herkes kendi derdi uğraşsın. Vakit ekibine teşekkür ederim. Böyle ciddi konuları gündem yaptığı için. Ve şunu da söyliyeyim muhterem Fatih Erbakan bey bu ülkenin tek kurtarıcı lideridir. Rabbim yar ve yardımcısı olsun.
 • KaraKara2 ay önce
  Artık seninleyiz başkanım.
 • AKINCIAKINCI2 ay önce
  Türkiye de Adil düzen i savunan %100 milli olan Erbakan a Allah Rahmet eylesin ... diğerleri bir yere kadar işin tuhafı millette de sıkıntı var dosdoğru adamı pek istemiyorlar .....onun için de olmuyoruz
 • SelâmiSelâmi2 ay önce
  HE HEE.!!1 2023 BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE OYUM SANA.GENÇSİN ASLINDA AMA BEYİN SALLANIYO FATİH EFENDİ.SÖYLEDİKLERİNİN BAZILARI DOĞRUMSU ÇOĞU ZIRRRRRVA.!!!
 • ValiVali2 ay önce
  Bu müslümanları kafaları NASİL DEGİSİYOR? Müslüman taraf bolundukce bölünüyor fakat sol, CHP, pkk, dhkp, tkp devamlı butunlesiyor.. İstanbul seçimlerinde gördük..Fatih Erbakan %1 alabilir mi? Zannetmiyorum, öbür taraftan temelin partisi, adamların gazetesine baksın milli gazete olmuş sözcü gazetesi ve adamlar sol-pkk işbirliğine çalıştı. öbür taraftan kayserili, konyali_ babacan 2 parti kurulacak galiba . YANİ SORUYORUM KENDİ KENDİME MUSLUMANLAR NİYE BOLUNUYOR, SOLCULAR NİYE BİRLESİYOR? MUSLUMANLAR BU KAFA İLE GİDERSE, COK YAKİNDA sol, pkk başa gelir...
 • devrimedevrime2 ay önce
  benim mal kardeşim hala deve kuşu gibi gömün kafalarınızı toprağın altına safsınız sizin kafanız fazla basmıyor görmüyorsunuz sıkıntıları sorunları ak parti yi hala adı gibi sanıyorsunuz siz uyuyun ulan adamlar istanbulda bile geçtiler bizi neden ? neden halk nakörmüş falan filan size göre be hey mallar 25 yıl oy verirken nakör değildi de şimdimi nakör oldu sizak partinin karalarını görmeyin bu kafa ile gidin gerçi alamazama inşşallah fatih erbakan iyi oy alırda külliyede chpli görmeyiz en azından bi koalisyon olur bizden olur yine ama rte artık güven vermiyor en basitinden partideyeşil feministler borusu ötüyor başı kapalı beyni batılı kadınlar sadece bu dahi miğdemi bulandırıyor
 • MikiforovMikiforov2 ay önce
  Helal olsun başkanım hükümetin her üyesinin gözleri kapanmış kör olmuşlar istanbul sözleşmesine batının pisliğini kurtuluş olarak gören bir zillet üzerine, bir basiretsizlik ve ferasetsizlik üzerine ısrar ediyor halka istemediği istanbul sözleşmesini dayatıyor . Arkanızdayız Allah yardımcınız olsun
 • Gözü AçıkGözü Açık2 ay önce
  İçindeki imanı dışa yansımış MaşaAllah
 • saddisaddi2 ay önce
  gençlik mi? hangi gençlik?...
 • Yüksel DumanYüksel Duman2 ay önce
  Gerçekten bu konuyu gündeme getirdiği için kendisinden Allah razı olsun dediği gibi İstanbul sözleşmesi toplumun temeline konulmuş bir bomba misali tehlikeli bir o kadar da inançlarımıza ters bir anlaşmadır
 • Aslan kardeşim:Aslan kardeşim:2 ay önce
  Sanırım bir beyin operasyonu geçirdin; hastaneye uğra bir sor bakayım; ameliyat odasında unutulmuş bir at beyni löb' ü kalmış mı senden önce; merakımı celbetti.
 • Kesit Kesit 2 ay önce
  Nihayet sesler artık yükseldi! İnşallah yakın zamanda bu kanserden (İstanbul sözleşmesi) kurtuluruz
 • SametSamet2 ay önce
  Sözlerine katılıyorum ancak son cümle hariç. Erdoğan 2023'te yine başa gelecektir. Allah uzun ömür versin yeter ki. Bu millet sadece tepki gösterdi, Erdoğan gereğini yapacak ve gönüllerini tekrar alacaktır. Kaybedilen bir şey yok. Sadece emanet oylarımız var. Ayrıca bakınız ki buna rağmen Türkiye genelinde oy oranı hala iktidar olmaya yetecek oranda (%51.65) çıkmıştır. Birde CHP'ye geçen tepki oyları geri alınabilir ise Erdoğan ciddi bir oranla tekrar seçilecektir..
 • AliAli2 ay önce
  Cenab-ı Allah yolunu bahtını açık etsin Rabbim seni her türlü kazadan beladan musibetten fitneden VS. Muhafaza eylesin. Oyum inşallah Yeniden refah partisine
 • Devrim ÖZİSLAMDevrim ÖZİSLAM2 ay önce
  Dün akşam resmen Ak Partiyi yerden yere vurdu. Babasını aratmadı. Babasından farkı alaycı ve lakapçı olmayışı. Ama kafa aynı kafa. Dün akşam ne Kılıçdaroğlu ne fetö nede nede diğer muhalefet liderler hiç bu kadar etkili Ak parti iktidarını vurmamıştı. Tabloları almış günlerce çalışmış rakamları cümle oyunları ile birlikte iftiralarla süsleyip Ak parti iktidarını adeta GELMESEYDİ İYİ olurdu konumuna düşürdü. Yazıklar olsun bunlara. Hepsi bencillik şan şöhret peşinde. Şimdi kalkıpta danışıklı döğüş demeyeseniz. Yok Erbakan eleştirmeseymiş Erdoğan iktidarda durupta bu kadar işi yapamazmış. Ne diyelim Allah akıl fikir versin. Müslümanlar ne zaman liderlik taassubundan kurtulupta Erbakan'ın peşinden koşmayı bırakacaklar.
 • Bomboş kova!Bomboş kova!2 ay önce
  “LGBTİ nüfusun azaltılması için etkili bir silah” ! ! ! Fatih, çok acaib girmişsin olaya ha! Yani nüfus problemi olmasa ibnelik meşru ve mübah olacak öyle mi?
 • DavaDava2 ay önce
  Sayın Fatih Erbakan bey tespitleriniz çok iyi fakat geçmiş zaman kardeşleriniz ile alakalı mirası ile ilgili sorunlar yaşadınız bu konu ile ilgili biz vatandaşları medya karşısında aydınlatırsanız inşaallah yolunuz açık ve soru işaretsiz olur. Kusura bakmayın ama bu yüzden size biraz soğuk bakıyorum ve aynı zamanda şunuda söyleyeyim Ak Parti de menfaatleri biten adamları ne olur rica ediyorum iyi araştırın içinize almayın rüzgara göre eğilip bükülenleri almayın bilin araştırın üye bile yapmayın şu an içinize aldıklarınız var ne olur ne olur almayın vesselam.
 • AkilAkil2 ay önce
  Amerika fakirlerin haracini yemeye devam etmek istiyor keriz müşterileri kaybetmez istemiyor bunun için tehdik ediyor
 • Aslan akbeyAslan akbey2 ay önce
  Işte oyumu vereceğim adam. Yüzde 1 bile alsa fatih erbakana vereceğim. Benim düşünce yapımı temsil ediyor. Toprak kaybedilir sonra kazanılır para kaybedilir geri kazanılır ama nesil kaybedildiğinde geri kazanılmaz. Işte müslüman çocuğu budur. Bri müslümanın bakış açısı budur. Oteki siyasiler meseleye salt kapitalizm olarak bakıyorlar.Ah rte ah
 • mantıklımantıklı2 ay önce
  Şu ana kadar Erbakanın yanlışını görmedim. Doğru konuşuyor.
 • Kahrolsun pkk ve destekçileriKahrolsun pkk ve destekçileri2 ay önce
  Rahmetli Erbakan ın oğlu; bazı tespitlerin doğru bazılarınıda kendine yontmuşsun,bir kere bu zillet denen ittifak İstanbul da dahil aldığı belediyeleri,chp+hdp+iyi denen pkk destekçileri ile birlikte aldılar,,,Türkiye genelinde alamadılar sadece ırkı kırık ve kozmolotik ve hdpkk lıların yoğun olduğu yerlerde bu benzemezler bir araya gelip aldılar bu belediyeleri,,,neden Erzurum,Konya gibi İller de alamadılar?çünkü alma şansları yok,IRK sağlam,,Yani Anadolu da alma şansları asla yok,,,dolayısıyla bazı konuları kendine yontmuşsun,SONUÇ OLARAK,CB SEÇİMİNDE 52,YEREL EN SON YEREL SEÇİMDE 53 ALAN CUMHUR İTTİFAKI OYUNU ARTTIRMIŞTIR
 • Kemal Kemal 2 ay önce
  Ya siz miras icin kardesler mahkemelik olmadi... Para cok tatliSahte müslüman
 • AydınAydın2 ay önce
  Şu islami holdinglere giden paraları sorsanız.
 • uyan tcuyan tc2 ay önce
  çok doğru söylüyor. bu gün bile gençliğin % 50 si gay durumundadır. okullarda yapılan aşılar sorgulanmalı gdo lu gıdalar ayıklanmalıdır. gidişat iyi değildir. orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede yahudistan abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri piçleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge piçi abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir.(gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Eylül 2019