• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Hürriyetin en büyük düşmanları, hallerinden memnun olan kölelerdir

16 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

İsmail Albayrak

Yazınız için teşekkür çok güzel bir yazı. Ayet numarası yanlış yazılmış zuhruf 54 olacak.
 • 1 Yıl Önce

Hanefi NAZLI

Rabbım ilminizi artırsın.Omrunuzu bereketlendirsin.Bir an evvel bu kölelik düzeni yıkılsın.Hurriyet hakim olsun.Selam Salihlere olsun.
 • 1 Yıl Önce

Orhan İnan

Ne güzel bir yazı olmuş. Elinize sağlık. Allah ilminizi ve ömrünüzü arttırsın. Bizlere de mümin olabilmeyi ve gereğini yapabilmeyi nasip eylesin. Katil yahudi işgalcilere yaptıklarının hesabını sormayı bizlere nasip kılsın.
 • 1 Yıl Önce

Haktan yana

Teşekkür ediyorum muhterem
 • 1 Yıl Önce

Korkut

Allah razi olsun.Cok guzel ifade etmissiniz.Celladina asik bir toplum ettiler.Allahida ,hasa Kuranida tahtindan indirdik diyen Cehennemliklerin azabi bol olsun.Islenen butun gunahlarin katliamlarin hesabini Allah onlara yuklesin.MUslumanlar bassiz.Meydan zalimlere kaldi.
 • 1 Yıl Önce

nuri

Hocam.Yazılarınıza Şiir veya kafiyeli bir takım sözler koyarak, Yazının okunma, anlaşılma ve mesajları açısından sıkıcı oluyor...
 • 1 Yıl Önce

Türkiyeliler ne demek?

Sayın yazar; yazınızda defalarca Türkler yerine Türkiyeli, Türkiyeliler kelimesi kullanmanıza rağmen aynı yazıda İngiltereliler, Fransalılar yerine İngilizler, Fransızlar kelimelerini kullandınız. Amacınız nedir? İngiliz, Fransız kelimelerini kullanabiliyorken Türkler kelimesini neden kullanmıyorsunuz. Türklerden neden rahatsız duyuyorsunuz? Eğer bir amacınız yoksa İngiltereliler, Fransalılar diye devam etmeliydiniz.
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Allah razı olsun, Mustafa bey. Saydığınız Avrupalı ulusların yerli ahalisi ve bilhassa sade ahalisi içinde henüz pek çok olmasa da birçok mümin vardır ve keza ileride mümin olabilecek pek çok kimse vardır, ancak bilhassa yönetici kesimlerinin hemen hepsi ve militan kesimleri dediğiniz gibi inatçı ve düşmanlık edici yok sayar (kafir) kimselerdir. Her hâlükârda unutmayalım ki hem soyca hem kültürce Avrupa bizim hem Anadolu hem Rumelimizin bir uzantısından ibarettir. Bir kısmı zaten direkt olarak Rumelimizin içindedir ve geri kalanı da dolaylı ama net şekilde yine Rumelimizin bir parçasıdır. Rumilerin Kaysar'ı beyimiz Fatih Sultan Mehmed'in vizyonu budur. Bu vizyon bilincini tekrar hatırlamalıyız. Bu arada CIA ajanları Soros ve Kavala'dan fonlanan ve devamlı Kavala'ya ağıt yakan Birgün gazetesiyle iltisaklı komünistler ve sosyal demokratların zırva sataşmalarına kulak asmayın. Bunların hayatı öyle yalandır ki sözde antikapitalist geçinirken foncu kapitalistlere el açarlar ve onlara köle olurlar, ama özgür seçime dayalı ve uygun emir kaydına bağlı siyasi bağlılık yemini demek olan biat kavramını bilmeksizin bu kavram üzerinden Allah'ın dinine/yasasına ve müminlere abuk subuk laf atarlar ve lafazanlık ederler.
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Sosyalist müstear adıyla mağrur şahıs, ben gündelik siyasi sohbetimi genelde sadece bu sitedeki birkaç yorumum yoluyla yapıyorum. Ama burada galiba benden çok ve uzun yorum yazan sen kim bilir kaç sitede böyle kendi tabirinle trollük yapıyorsun. Soros-Kavala yorumum da tamamen haklı, o yüzden böyle geçiştirmeye çalışıyorsun. Devlet başkanı mecburen herkesle görüşür. Soros ve Kavala'dan fonlanan Birgün'ü böyle mi savunuyorsun? Sence insanlar bu uyduruk savunmalarını yutuyor mu? Avrupa ve tarih hakkında verdiğim bilgiler de senin boyunu aşar. Boşuna konuşma. Beni meşgul etme.

Uğur'a yanıt (Sosyalist)

Uğur sen bu gazetenin nöbetçi yorumcususun galiba. Mesleğin trollük olmalı. Akademisyen tarihçi olduğunu yazmıştın daha önce bir yerlerde ama bunun doğruluğuna ilişkin bütünüyle şüphedeyim. Ama AKP'nin liyakat anlayışını düşünecek olursak pekala olabilirde. Tüm Avrupa'yı Rumeli'nin parçası olarak nitelemen tarih ve coğrafyaya nacizane katkın olsa gerek. Şaka gibisin gerçekten. Sonlara doğru yazdığın Sorosçuluk meselesine filan girmeyeceğim. Körün değneğini bellediği gibi sen de bu teraneyi belledin. Eğlen bakalım. Ama bu arada biraz araştır önce, Soros'la kim görüşmüş zamanında, kimlerin ortak fotoğrafları var. Google'a Erdoğan ve Soros yaz bak bakalım ne göreceksin?

Kamr

Sen Erdoğan ve samimi müslüman siyasetcilere Altan alta salla. Hırsız siyasetçiler günah vb. Yazilarinla kimi kasteddigini tahmin ediyorum.  Dilipak ihh ile size iyi seyirler. Ama bilinki Erdoğan gibi samimi müslümanları bu gazetede anlamsız tenkitlerinizle müslüman kitle önünde zayıf bırakırsan İsrail de müslümanları biyle boğma cesareti bulur. Hepinize kolay gelsin. Abdulhamite de dindarlar böyle kötülük yapmıştı. Sonu ortada.
 • 1 Yıl Önce

Türkiye topraklarının ikibucuk katı Osmanlı toprağı kaybeden, diyumu umimiyeyi getiren, ilk piyango, rakı fabrikası, dilimizin varmıyacagı şeyleri Osmanlı'ya ilk getiren

YÜCE HAKAN!!!! ABDÜLHAMİT HANA MI?

Uğur

Onun dışında, Türkiye'deki müminlerin yetkililerinin (ululemrinin) ve onların başındaki liderin (imamın) dahi bazen uygun şekilde eleştirilmesi gerekiyor. Fakat her ne olursa olsun, yerine göre, haklı olmak kaydıyla sert eleştiri yapsak bile unutmamalıyız ki karşımızdaki mümin büyüğümüz ülkedeki müminlerin genelince razı olunmuş ve hatta diğer ülkelerdeki müminlerin çoğunun da razı idiği kendi siyasi liderimizdir. Ebu Zer beyimiz de o zamanki müminlerin lideri Osman beyimizi ve diğer bazı yetkilileri eleştirirdi. Özellikle şuna karşı çok sert konuşurdu, şuna ki Resulullah'ın (s.a.v.) devrinde ortadan kalkmış olan, lüks yaşayan zengin sınıf Ebu Bekir ve Ömer beylerimizin vefatından sonra tekrar peyda olmuştu. Fakat her şeye rağmen müminlerin liderine asla isyan etmedi ve ettirmedi. Müminlerin emîri ve imamına karşı isyan etmekten ve isyanı herhangi bir şekilde teşvik etmektense ücra bir mezraya sürgün gitmeyi tercih etti. Ve Ebu Zer beyimiz o kişidir ki Allah'ın elçisi (kutluluk ve selamet ona olsun) vefatından önceki, ümmetinin geleceği hakkında manidar bir endişe içinde idiği o günlerde çok manidar bir şekilde ona özel olarak sarılıp ona olan sevgi ve değer verişini göstermişti. Peygamberimiz o günlerde besbelli şekilde Allah'tan bazı gizli gelecek bilgileri alıyordu ve bununla ilgili olarak birçok yakın arkadaşını bile belki de ilk defa sitem ederek uyarıyordu, ama Ebu Zerr'e tavrı işte bu olmuştu. Allah ondan ve anılan diğer ashab-ı kiramdan razı olsun.

MAHO

bay sosyalist, sosyalizm altına sıçalı 33 sene oldu.siz sosyalizmin özgürlüğünü eski kgb arşivlerinden okuyun.stalin ,in lenini in katliamlarını,hürriyet neymiş görün...
 • 1 Yıl Önce

Ah be mustafa

 Gazze'de kan dokuluyor...
 • 1 Yıl Önce

Sosyalist

Tarihsel gerçeklere bunca ters bir yazıyı yazmak maharet ve kalın deri ister. Hiç yüzünüz kızarmadı mı "Dünyada Hürriyet mücadelesi bir tek Müslümanlara aittir. Müslümanların dışında diğer din ve ideoloji mensuplarında hürriyet mücadelesi olmaz." diye yazarken? Bu satırları yazan saltanatı savunan, reis olduğunu düşündüğü insana biat etmeyi görev telakki eden birisi üstelik. Bir aileye mensup olduğu için bütün bir ülkenin ve orada yaşayan halkların efendisi sayılan saltanat/padişahlıkla özgürlüğü nasıl ilişkilendiriyorsunuz hayret doğrusu. Ya da örneğin bir tarikat liderine ya da reis'e kayıtsız koşulsız itaat etmenin neresi hürriyetle bağdaşıyor? Özgürlük için isyan örneğin 2. Abdülhamit istibdatına karşı isyandır. Ya da Gezi'dir. Yazının sonunu da çok güldüm gerçekte: "Şayet hürriyete ipotek konulursa; isyan etmek, Allah’ın emrine uygun davranışta bulunmaktır. İnsan ekmeksiz yaşar ama hürriyetsiz yaşayamaz. Bu, böyle biline!.." Aman dikkat edin, bu satırlar yüzünden hakkınızda mevcut hükümeti devirmeye teşebbüs iddiasıyla dava açılmasın. Hürriyet'e ipotek konulursa; isyan etmek gerekir dediğiniz için. Niye mi? Bugünkü durumu gayet iyi anlatıyor da ondan...
 • 1 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23