• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sabrı yeniden keşfetmek

25 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Tata Tonga

Şeffaflık olursa kimin ne olduğu ortaya çıkar.  
 • 2 Yıl Önce

Tata Tonga

Ben özel sektörü de biliyorum.  
 • 2 Yıl Önce

Tata Tonga

Beni eleştirenler. Sizin sözünü ettiğiniz zenginler kapitalist. Ben zaten kapitalistleri sevmem. Çakma sosyalistlerin de kapitalistlerden farkı yoktur.  
 • 2 Yıl Önce

Tata tonga ya

Özel sektörde bakandab c.başkanından daha çok kazanan daha lüks yaşan birsürü insan var .Seni gaza getiren yozdilin çölaşanın milyon dolarlık villası var.Senin sonerin tarlaya diktigi köşkü var..Normal birşey demiyomda sonrada fakir fukara edebiyatı yapmaları eleştirdigi insanlardan daha çok kazanıp daha lüks yaşayıp bunuda yandaşkarına yedirmesi ustaca ne dşyelim böyle vatandaş varken tosuncuklar bitmez.
 • 2 Yıl Önce

Yorumlar önemlidir

Her yorum yazıya ilgi demektir. Yazar için okur düşünceleri çok mühimdir.
 • 2 Yıl Önce

Maaşlara Takan

Tonga nam vatandaş. Komünizmde senin istediğin düzen var. Ama ne Rusya ne Çin insanı mutlu değil. Hürriyet yok. Ağzını açtığın anda başına herşey gelebiliyor. Ama ücretler dediğin gibi. Dilersen oralarda yaşa.
 • 2 Yıl Önce

Sadık şakirt

Kur’an ın sadık ve muhlis bir şakirdi olan Latif Hoca “hizmet” libasını giymiş bir fitnenin girdabında sürüklenmekte iken Urve’tul vüska olan Allah C.C. ‘ın ipine sarılmış ve fitne bataklığından biiznillah kurtulmuştur. Allah. C.C. dilediğine yardım eder, Adil ve Rahmanürrahimdir. “Sabır” yazısı çileli hayatından süzülen nağmelerdir.
 • 2 Yıl Önce

Fedakarlık Başkalarından değil Tata

kendi nefsinden beklenir.
 • 2 Yıl Önce

Ak yandaş

TATA TONGA içimizdeki ecnebi düşünceli arkadaş.Sen neyin peşindesin aklınca akpartiyi kötüleyip digerlerini temizemi çıkarcan.Sen 20 yaşında geçmişi bilmeyen ergenlerdenmisin. Akparti öncesi çogunlugun ne sıkıntılar içinde yaşadıgını bilmiyorsun galia.Kışın odun kömür çocujları ilkokula göndermenin bile ne nüyüz zahmet eziyetlerle oldugunu bilmiyorsun.Amerikada bile yzbinlerce evsiz avrupada bizden çok dilenci var.Senin gibi nankörler yüzünden elimizdekinlerdende inlallah olmayız.Ak yerini kara yani c.h.p gelirse memleketi 2 senede batırır asgari ücretlli çalışmak bile lüks olur.
 • 2 Yıl Önce

Niçin sabrı mevzu yaptınız?

Bu yazı sabır konusunu ilmik ilmik işlemiş. Kur’an sabrı o kadar çok tavsiye eder. Hikmeti nedir? Sabırsız adam teenni ile hareket etmez. Herşeyi ölçer biçer sonucunu kendi tayin eder. Gecikmeyi kabul etmez. Menfi neticeyi tanımaz. Sabır demek fiiliyatın Allah C.C. a bırakılması demektir. O nedenle sabır en güzel bir haslettir.
 • 2 Yıl Önce

Tata Tonga

Şu yüksek makamdakiler maaşlarını asgari ücretlilere, makam araçlarını asgari ücretlilere tahsis etseler, evlerini asgari ücretlilerle değiştirseler. Sabırdan onlar da nasiplenip sevaba girseler... akit yayınlar mısın bunu? Bak editör bu da senin sabrın. Sen ne kadar nasipleneceksin?
 • 2 Yıl Önce

Risalelerde Eyyup AS sabır kahramanı olarak takdim edilir

Hazret-i Eyyub Aleyhisselâmın meşhur kıssasının hülâsası şudur ki:4 Pek çok yara, bere içinde epey müddet kaldığı halde, o hastalığın azîm mükâfâtını düşünerek, kemâl-i sabırla tahammül edip kalmış. Sonra, yaralarından tevellüt eden kurtlar kalbine ve diline iliştiği zaman, zikir ve marifet-i İlâhiyenin mahalleri olan kalb ve lisanına iliştikleri için,5 o vazife-i ubudiyete halel gelir düşüncesiyle, kendi istirahati için değil, belki ubudiyet-i İlâhiye için demiş: “Yâ Rab, zarar bana dokundu. Lisanen zikrime ve kalben ubudiyetime halel veriyor” diye münâcât edip, Cenâb-ı Hak o hâlis ve sâfi, garazsız, lillâh için o münâcâtı gayet harika bir surette kabul etmiş, kemâl-i âfiyetini ihsan edip envâ-ı merhametine mazhar eylemiş.
 • 2 Yıl Önce

Hocam

Osmanlı askeri seferde geçtiği yerlerde acıktığı İçin üzümünü yediği bağlara akçe bağlar diye okumuştuk. Bir müfsidin çok acelesi vardı biran önce devleti ve devletleri ele geçirmeliydi. Bu “ulvi dava” için haram da yenirdi hak da kul hakkı da. Sabır yasaktı. Heriş hayırlı idi ve saniye beklemeye tahammül yoktu. Komplo düzmece dava iftira herşey mübahtı. “Savaşta herşey mübah”diyerek hormonlu hayvan gibi büyüdükçe büyüdüler. Bazıları dev paralar kazandı “azını” kendi aldı çoğunu himmet verdi. Sahabeler gibisiniz diyerek taltif edildiler. Diğer Müslümanları pasif zavallı zeka yoksunu gördüler. Paranoya trajedi ile bitti. Duvara bodoslama tosladılar. Şimdi ABD AB askeri olarak bize karşı savaşıyorlar
 • 2 Yıl Önce

Arsız sarmaşık

Okulları diğer okulların, Bankasya’sı diğer katılım bankalarının, gazetesi diğer gazetelerin büyümesine izin vermedi. Tüm kamu kurumlarında, askeriyesinde, polisinde, yargısında hülasa her yerde başka iskami düşünce sahiplerinin varlığını engelledi. Rabbena hepbana misali. Türkiye benim dedi. Amacı ılımlı islam adı altında Şeriat-ı Muhammediye’nin tahrif edilmesiydi. Bunu zaruret fetvasıyla işletti. Özeti budur.
 • 2 Yıl Önce

Ben nurcu değilim (1971 İzmir Sıkıyönetim Mahkemesi)

1971 Muhtırası’nda da İzmir Sıkıyönetim Komutanlığı Askeri Mahkemesi’nde, Bedi’üzzaman’ın avukatı Bekir BERK’le birlikte yargılandıkları “Nurculuk” davasında GÜLEN, diğer maznunların aksine; (mahkemenin “Risale-i Nur okuyucu musun, bu cemaate sempatizan, mensup ve taraftarı mısın?” bağlamında sorduğu “Nurcu musun?” sorusunu, soruluş maksad ve bağlamından koparıp, tutup “müslüman olmam dışında hiçbir –ci, –cu’luğu kabul etmiyorum” bağlamına çekmiş) “Ben Nurcu değilim” diyerek, orada da dava arkadaşlarını satmış; bu olayı da küçük sıyrıklarla atlatmayı bilmişti!…
 • 2 Yıl Önce

Arslan

İşte ey sabırsız nefsim! Sen üç sabır ile mükellefsin. Birisi: Taat üstünde sabırdır. Birisi: Masiyetten sabırdır. Diğeri: Musibete karşı sabırdır. Aklın varsa, şu üçüncü ikazdaki temsilde görünen hakikatı rehber tut. Merdane "Yâ Sabûr" de, üç sabrı omuzuna al. Cenab-ı Hakk'ın sana verdiği sabır kuvvetini eğer yanlış yolda dağıtmazsan, her meşakkate ve her musibete kâfi gelebilir ve o kuvvetle dayan. Sözler - Üstad Bediüzzaman
 • 2 Yıl Önce

Yasak

Şakirtlere L Erdoğan yazılarını okumak yasak. Bu kadar güzel yazan kalemi malum şahsa “fitne” demiş “müfsid” demiş “Fetül” demişse okuyanın zihni’nde “acaba” lar filizlenir korkusu nedeniyle okumak yasaktır. Bu kesin bilgi.
 • 2 Yıl Önce

Paranoya

İki paranoyak. Biri bugünlerde yargılanıyor. Adli Tıp raporu kesin. Paranoyak şizofreni. Güzel konuşuyor. İyi hatip ve Zeki. Hale bak ki insanlar bu adama talebe olabiliyor. Şeriatı tağyir ve tevil çok açık olmasına rağmen. Bir diğer paranoyak. Bütün dünyayı gizlice ele geçirme ütopyasına sahip. İslam motifli. Neseben Ermeni. Ağlama ve ağlatma üstadı. İyi Hatip. O da şeriatı tağyir ve tebdil ediyor. Maslahat ve zaruret kandırmacasını işletiyor. Kelli felli adamlar hizmet diye buraya yazılıyor. Gün geliyor herşey alenen ortaya çıkıyor. Haçlıları savunuyor. Dünyayı üstümüze salıyor. Kalbinde gizlediği haç tezahür ediyor. Sığındığı adres ise ben buyum der gibi mesaj veriyor.
 • 2 Yıl Önce

İşte L Erdoğan başı dik vicdanı sürurlu

İşte dün bu güzel Vatanımızı gizlice işgal etmiş sahte krallar ki onlar bugün Avrupa da ABD’de Haçlıların kılıcını üzerimize sallayan Duman lar Yıldırım lar Özcan lar ve daha niceleri. Düşman ve hain damgasını bihakkın yediler.
 • 2 Yıl Önce

İzmir sıkıyönetim

Nurcular o mahkemede kahramanca Risaleleri müdafaa ederken biri ben onlardan değilim diyerek arkadaşlarını satmış ve beraat etmişti. Bazılarına göre bu O’nun dehasını gösteren bir satıştı. Kimine göre de O dest i gaybi tarafından korunuyordu. Oysa Peygamberlere Sahabelere bakın izzetli allamelere bakın maslahat diyerek böyle yalan var mı hayatlarında. Bediüzzaman’ın Divan ı Harbi Örfi’deki müdafaasına bakın. Uyan ey dost gafletten uyan.
 • 2 Yıl Önce

Şeriata mugayyir yol ve usullerle

büyürken “sizi kıskanacaklar” “aldırış etmeyin” “işinize konsantre olun” talimatları size çok samimi geldi. Zaman bir milyon Sızıntı bir milyon, Okullar binlerce Üniversiteler yüzlerce oldu. Kiminiz yerden altın çıkardı kiminiz devleti soydu. Görmemek için gözler kapatıldı kulaklar tıkandı. Talimat böyleydi ve O talimatlar göklerden gelen hayırlı emirdi. Herşey mükemmeldi ve hedef “Rıza-yı ilahiye” olup sorgulamak olmazdı. Büyük Hikaye trajedi ile bitti. Allah C.C. dilemedikçe kimse kimseye zarar veremez. Hüküm O’nundur. Şimdi büyük muhasebe zamanı. Hidayet Alkah’tandır.
 • 2 Yıl Önce

Sabrı bu kadar güzel

anlatan cümleleri yazan kaleme hayır dua.
 • 2 Yıl Önce

Sahabe diyerek, okul diyerek ve hizmet diyerek

kalpleri çaldılar, yeni bir nesil ve yeni bir dünya inşa edeceğiz ümidiyle himmetler toplandı. Gün geldi soruları çaldılar, gün geldi mülakatlarda hak hukuk demeden garibanların istikballerini yıllarca gasbettiler. Askeriyede Adliyede Dahiliyede Milli Eğitimde her yerde ayrık otu gibi yeşerdiler. Güya ahirete bakar bir hizmetti. Meğerse dünyayı ele geçirme paranoyasıymış. Tetiğe bastılar, milli sırları sattılar, Haçlıların en önünde Müslüman ülkemizi ele geçirmeye çalıştılar. O melun bugün kimin kucağında oturuyorsa sahibi de O’dur. Ağzından bir kelime duyamazsınız Hristiyan ve Yahudi’yi tenkit etsin. İşte bunun İçin Bediüzzaman “Ekmeksiz yaşarım Hürriyetsiz yaşayamam” der. O nedenle “Mekke de olsam buraya gelmekliğim lazımdır” der.
 • 2 Yıl Önce

Yıllar önce bu güzel yazılar ve daha niceleri

Bir fitnekar tarafından kendi kaleminden çıkmış olarak neşredilirdi. Elbisesi İslam motifli bir vücudun kalbi haç taşıyordu. Ondan kurtulmak ne hayırlı bir iştir; L Erdoğan nümune-i imtisal.
 • 2 Yıl Önce

Feraset Elhamdülillah

Yazar, yıllar önce hizmet için içinde bulunduğu topluluğun bir fitnenin nüvesi (Fetö) olduğunu Allah C.C.ın takdiriyle keşfetti. Bugün böyle güzel yazılarını okuyoruz Elhamdülillah.
 • 2 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23