• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Eğitimde kapitülasyonlar ne zaman sona erecek?

28 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yasemin

Şu cümle benim için çok önemli her Müslüman vatanseverin, duymak istediği Türkiye Suriye'de Rusların dişlerini söktü,abdnin tırnaklarını Libya da yedi düvelin desteklediği,darbeci hafteri perişan etti.Tabii. birde Türkiye ile ilgili ilk iki cümle bir de şu var AYASOFYA CAMİSİ açılacak bir kararlılık var, halıları. sipariş verildi, diye yazıldığı halde. bu konu ile ilgili yok açılması gerekiyor, bu Hükümet korkmuyor, korksa, Trump aynı masada sisi ile yanyana, oturma planını retetti ve kalktı. AYASOFYA CAMİSİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN tarafından FETİH suresi okutularak, açılmıştır resmi açılışını bekliyoruz. NOKTA kimse bizim içişlerimize karışamaz,hele hele yerde sürünenen Haçlılar hiç mi hiç karışamaz, bu böyle biline
 • 2 Yıl Önce

YaseminNur Cemal

tanıdığım İtalya'da komşusunun vefat ettiğini, cenazesini üç gündür almaya gelmediklerini söyledi. ambulans çağırdıklarinda gelmediğini söylüyorlar. londrada,acile gelen hasta beş saat bekliyormuş bir saat bekletilen bir hasta çocuk, tesadüf boris Johnson basın mensupları ile geldiğinde kovuluyor yine Londra'da hastanede doktor yok hemşire yok, bir hasta çocuk yerde yatıyor yatak boşalınca 4 saat sonra yatağa geçiyor.
 • 2 Yıl Önce

Yasemin

londrada, uzun yıllardır başhekimlik yapan doktor bayan Üniversitede okuyan evladını acilen Türkiye ye çağırdığını söyledi koronada. güvenmediğini söyledi. İngiltere'ye gercektendet olmuyan sağlık sistemleri çöktü batının
 • 2 Yıl Önce

Yasemin

Her şeyi ak partiden bekliyoruz, çünkü, yapıyor, 80 yıldır yapılmayan şeyler yapıldı sıralarda KUR AN AZİMUSSAN okutuluyor hafızlık eğitimi veriliyor okullarda türban yasağı kalktı faiz indiriliyor sıfır Yapmak için uğraşıyor REİS mescitler bodrum katlardan yukarı katlara çıktı lüks otellerde öğretmenevlerinde kıble yönü gösterir işaretleri görüyoruz tavanlarda seccadeler mevcut Ayasofya açıldı Resmi açılışı yapılacak orduevlerimiz müslümanca yaşayanlara açıldı, batının eğitimi demiş bir yorumcu evet gördük. koronada abdavrupadevletleri birbirlerinin maskelerini çalıyorlar iken abddoktorlarina maske eldiven istemeyin diye belge okuyor iken ingilizdoktoru çöp poşetlerini giyerek ameliyata giriyorlar Ken italyadahastalarkoridor boyubirortu üzerinde taşın üzerinde yan şekilde yatıyor iken,abdde günlük ölü sayısı bin beşyüz üzerine çıkarken,cesetlerini, gıda kamyonlarına koyuyorlar iken,ABD'de apartmanlarda tuvalet ortak çamaşır makinası ortak iken abddefakirlere tedavi konuşma hakkı yok.17 yaşındaki genç parası yetmediği için hastahane önünde ölmüş yan şekilde yatıyor ABD Hastanesi'nin önünde serdar ortaç abddetrafik kazası geçirdiğini hastaneye almadıklarını söyledi.abdde hastaneye ünlü futbolcular ünlü şarkıcılar ünlü zenginler gidebiliyormus. alınan eğitim bizim en temel yaşama hakkımız a saygı göstermiyor.
 • 2 Yıl Önce

Yasemin

Üniversiteler de mutlaka proje geliştirme ye önem verilmeli, siyasi söylemlerden, uzaklastirilmalidir.her bir öğrenci kendi İli, İlçesi, köyü ile ilgili projesi öncelikli olmalı, özellikle katma değeri yüksek. olan işlere ağırlık VERİLMELİDİR.Universitenin gelecekte öğrencisine iş bulup, onu işsiz bırakmamak en büyük gayesi olmalıdır. Doğal afetler de tarım alanlarının korunması,mutlak ve mutlak sağlanmalı. bu konuda Üniversiteler kurumlar sorumluluk sahibi olmalı, şu doğa olayından dolayı, ürün alınamamıştır, cümlesi tarihe karışmali, Üniversitelerin bunlar için olduğu unutulmamalı, projeler geliştirmeli geliştirdikleri işler katma değerine göre sınıflandırılıp iş kurma öğrencisine iş bulmasına göre değerlendirip Üniversite puanlarıda bunlara göre olmalıdır.
 • 2 Yıl Önce

Yasemin

Bir de ZEKİ Öğrenciler heba edilmemeli. fetocular zeki öğrenciyi, biliyor, ve özellikle pasifize etmek için uğraşıyor resmen, bu konumunda gündeme gelmesi, bu konu ile ilgili çalışmalar yapılması gerekmektedir hem de çok ACİL, hem de çok ACİL hem de çok ACİL
 • 2 Yıl Önce

Yasemin

Yazınız çok önemli bir an evvel dikkate alınması için gereken yapılmalıdır, ama NASIL duyuracağız. Bende bu konuları hep düşünmüşum ,durmusumdur.ama uygulama ne zaman olur, bu konuyu yetkililere duyurma şekli uygulattirma nasıl olacak, ACİL bu konu ÇÖZÜLMELİDİR.
 • 2 Yıl Önce

Yener Bal

Bu ülkede sizler gibi ilim, İrfan sahibi insanların olması bana umut veriyor. Allah sağlıklı, sıhhatli uzun ömürler versin ağabeyim.
 • 2 Yıl Önce

Necmittin kara

İdris i bitlisiyi tanıyormuyuz,.?Eyyub Sultan tepesi niye piyerloti diye anırılır,,İdris i bitlisinin adıdır o tepe!niye değiştirdiniz de piyerloti koydunuz,..garabet Ayasofyadan başlıyor daha neler..bu makale ile çok alakalıdır yazdıklarım..dolaylı yoldan değil...
 • 2 Yıl Önce

CANSU

Maalesef yabancı dille eğitim öğretim yapan okullardaki çocuklarımız ya kültür emperyalizminin ya da ajanların ve misyonerlerin, hatta sapıkların avı olabiliyor. 
 • 2 Yıl Önce

UNAL

YAZINIZ ÇOK BÜYÜK BİR KANAYAN YARAMIZA PARMAK BASMIŞ. HOCAM BU NEDENLE SİZİ CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM.HÜRMETLERİMİ İLETİYORUM...
 • 2 Yıl Önce

Cemal Reşit

Açıkçası, çocuğumu Türkiye Cumhuriyeti'nin okullarına göndermektense, ilmi ve bilmi eğitimin fersah fersah modern ve medeni olduğu batılı okullara göndermeyi yeğlerim. Açıkçası, böyle düşünen tek ebeveyn de ben değilimdir diye düşünüyorum. Dediğiniz kapitülasyonlar ancak ülkemizin okulları ideolojik, dogmatik ve bağnazca bir eğitimin yerine bilimsel ve laik bir eğitimi tercih ettiğinde kalkabilir. Yani bana biraz laf olsun torba dolsun, birazcık batı karşıtlığı yapim oradan da bu ülkede yaşayan belli bir kesime laf çakim, kutuplaşmayı arttırim bu iç savaş çığırtkanlığında üstüme düşeni yapim diyormuşsunuz gibi geldi. Yoksa sizin de ilk fırsatta çocuğunuzu yurtdışına eğitime göndereceğinizden hepimiz eminiz ;) .
 • 2 Yıl Önce

Mehmet ay

Hocam, Kapitilasyonlar, AKP iktidari eliyle türkiye ye girdi. Yol köpü tünel hastahaneler bunlarda bir problem olursa londra mahkemeleri bakacak türk yargisi degil. Bunu duydugunuzda isyan etmeniz gerekirken kalkmis neler ile ugrasiyorsunuz. 
 • 2 Yıl Önce

Hüseyin KUT

İlk defa akitte okumaya değer bir yazı bulduğumu düşünerek okumaya başladım, evet bazı tespitler doğru ama ben de katıldığım gezi olayları meselesine gelince tiksinti duyar hala geldim..
 • 2 Yıl Önce

ibrahim KAYADUMAN

ben okul yöneticisiyim sayın hocan bir yanlışı düzeltmek istiyorum Türkiye'deki Anadolu liselerinin %80'nin de almanca ikinci ders olarak okutuluyor. Arapçayı ikinci ders olarak okutmak istediğimizde gizli bir el bunu engelliyor tekrar Almancaya dönülüyor
 • 2 Yıl Önce

M. Uzun

Turkiye'deki yabancı dillerde öğretim sunan okullarda genellikle ajan yetiştirilir. Yakinen bilirim ki Almanca öğretim sunan okullardaki öğretmenler ya Alman istihbarat teşkilatının elemanlari ya da evanjelik kilisesinin misyonerleridir. İncirlik hava üssündeki Amerikalı subaylar ve Çukurova Üniversitesi İngiliz filolojisi öğretmenleri tamamen evanjelik misyonerleridir. Bu söylediklerime Avrupa'daki bir kilisede sayısız defa şahit oldum. Misyoner öğretmen ve istihbarat elemanlarıyla defalarca haşır neşir olup, faaliyetleri hakkında bilgi edindim. Beni yerli Hristiyan sanıp ülkemizde yaptıkları faaliyetleri açıkladılar. Söylediklerine göre Turkiye'de 48 bin Avrupali ve Amerikali misyoner bulunuyormuş. Teröre lojistik ve finansal destek de veriyor bunlar. Hepsi iyi Türkçe konuşup Müslüman adı altında faaliyet gösteriyor. Kilise ve devletleri en büyük finansal destekçileri. Türk öğrencilere iyi burs veriyorlar. Burs verdikleri Müslüman kökenli üniversite öğrenci sayısı 100 binden fazlaymış. Kısacası ajan okulları ülkemizin her yerinde mantar gibi çoğalmış. Doğu ve Güneydoğu Anadalu'da çok faal durumdalar. Türkiye'nin bu husustaki umursamazlığını bildiğimden hadiseyi kanıksadım artık.
 • 2 Yıl Önce

Yunus

İste o zaman tam bagimsiz olduk diyebilecegiz!
 • 2 Yıl Önce

Mehmet hoca

Eğitim kanalı ile asimilasyon devam ediyor. Milli değerlerimizle bütünleşmiş bir eğitim sistemimiz olmadı. Yıllardır bunun sancısını çekerek emekli olduk. Bir ülkenin can damarı milli eğitimdir. Gençlerimiz dinine, tarihine, diline şerefli geçmişine duyarsız yetiştirilmekte. Eğitim de Ayasofya camii gibi Fatih’ini beklemekte... Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat milli eğitim bakanlığını da tasarrufu altına almalı. Geleceğimiz ve büyük Türkiye için önemlidir. Slma.
 • 2 Yıl Önce

gül

YÜREĞİNE SAĞLIK SAYGI DEĞER HOCAM.İNŞALLAH BU SIKINTIYA ORTADAN KALDIRACAK BİR ÇÖZÜM YOLU BULUNUR.YOKSA BU MESELE EĞİTİM SİSTEMİ ÜZERİN DE BÜYÜK BİR KAMBUR OLARAK DEVAM EDECEKTİR.
 • 2 Yıl Önce

ahmet

helal hocam allah cc razı olsun.
 • 2 Yıl Önce

Dertli

Fincancı katırlarını ürkütmiyelim zihniyetinden biran önce kurtulmalıyız. Artık onlar bize değil biz onlara hücum edeceğiz. Kur'an'a sünnete uygun ise yapılmalı vesselam
 • 2 Yıl Önce

Dertli

Sayın Kavaklı yıllardır yazıp çiziyor. Bir Allah'ın kulu bu adam ne söylüyor diyen yok. Ne zaman tam bağımsız olacağız. Yeter söz milletin. Hürriyetin bedeli ne ise ödemeye hazırım.
 • 2 Yıl Önce

sedat

Sayın Kavaklı Bu ayrıcalıklar Osmanlı zamanında mı geliyor yoksa TC döneminde mi verilmiş? Bir de bu ayrıcalıkların yasal veya uluslarası antlaşmalarla bir bağlantısı var mı? Daha önce de milli eğitim içinde de Fulbright komisyonu mu vardı? Devam ediyor mu? Aslında bu meseleler en az Ayasofya Cami kadar belki daha da önemli ve öncelikli. Prof Sinanoğlu’nun dediği gibi ilan edilmemiş veya örtülü müstemleke miyiz?
 • 2 Yıl Önce

Hüseyin Kurt

Ahhh hocam, yaremizi tazelediniz. Esaretlerden kurtuldukça aslında sadece daha ne kadar çok pranga olduğunu görebiliyoruz.
 • 2 Yıl Önce

Nasır Ersöz

Hocam çok çok yerinde bir tesbit ve isabetli bir yazı kalemine ve ağzına sağlık
 • 2 Yıl Önce

AA

AK PARTİ TÜRKİYEYİ HEMEN HER ALANDA OLUMLU DEĞİŞTİRDİ DÖNÜŞTÜRDÜ AMA EĞİTİMDE BUNU BAŞARAMADI BEDAVA KİTAP VERMEKLE OLMAZ ÇOCUKLARIMIZA EĞİTİMDE FEN İLİMLERİ DIŞINDA ÖRF ADET GELENEK GÖRENEK DİN MANEVİYAT AĞIRLIKLI DERSLERİNDE VERİLMESİ LAZIM ANA OKULUNDA HALA DİNİMİZ İSLAM ÖĞRETİLEMİYOR AMA YABANCI DİL VAR İMAM HATİP DÖRDÜNCÜ SINIFTA BAŞLIYOR BUNLARI ARTIK AK PARTİ İSTERSE DÜZELTİR ŞİMDİ O GÜÇ VAR EN ÖNEMLİ ŞEY İNSAN YETİŞTİRMEK İNSAN HAK HUKUNU KORUMAK DİNİ MANEVİ VE KÜLTÜREL EĞİTİMİ VERMEK BİZİM EĞİTİM KONULARIMIZA YAHUDİ HAÇLI MÜDAHALESİ OLMAMASI LAZIM VE DERS KİTAPLARININDA BASIMDAN ÖNCE İNCELENMESİ LAZIM YANLIŞ BİLGİLER VARSA ÇIKARILMASI GEREKİR ÇÜNKÜ ÇOCUKLARIMIZIN RUH DÜNYASINI BUNLAR OLUŞTURACAK ARTIK İÇİMİZDEKİ AZGIN DİN VE ÖRF ADET GELENEK GÖRENEK DÜŞMALARININ AYAKLANIRIZ YAKARIZ YIKARIZ SÖZLERİNİ TAKMAYIN MİLLET BAS BAS BAĞIRIYOR İSTANBUL SÖZLEŞMESİNİ İPTAL EDİN AYASOFYAYI AÇIN ERKEN EVLİLİK MAĞDURİYETİNİ GİDERİN KÜLTÜREL VE DİNİ EĞİTİMİ ANA OKULLARINA GETİRİN İNSAN YATİŞTİRİN İNSAN HAK HUKUNU KORUYUN MANEVİ VE KÜLTÜREL AĞIRLIKLI EĞİTİME YÖNELİN MUHAVAZAKAR BİR PARTİ ÇIKAR MİLLETTE BUNA İNANIRSA AK PARTİ BU TABANINI KAYBEDER
 • 2 Yıl Önce

Atila Kalkan

Hocam size katılıyorum. Kaleminize ve yüreğinize sağlık. Yabancılara bu ayrıcalıklı eğitim öğretim faaliyetlerinde bulunma hakkı veren uluslararası anlaşmalar iyice incelenmeli. Mütekabiliyet esası gereğince aynı hakları Türkiye'ye tanımayan ülkelerin bu eğitim öğretim faaliyetlerine son verilmeli diye düşünüyorum. Bize bir sömürge ülkesi miyiz? Hala bize sömürge ülkesi muamelesi yapılmasını doğrusu anlamış değilim. Artık hükümetimizin bu konuya eğilmesinin ve bir çözüm üretmesinin zamanı gelmiştir.
 • 2 Yıl Önce

Saban

Alibey birde ulkemizde cifte vatandaslari olan bir kismi cocuklari burda doğup buyume bizim cocuklarla ayni sirada egitim alıyor zaten oyle olmasi gerekiyor ama yabanci ovrenci statusunden universite sinavlarina giriyor bizim cocuklarimizdan ne farklari var bir yabancinin ulkemizde universite okuma hakkini kazandi gibi gozukuyorlar bu adaletsizlikleride bir vun kosenizden deginirmisiniz tesekkurler
 • 2 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23