• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Eski ve Yeni Yüzüyle Put

12 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Mine

Yine enfes bir makale. Makale bitiyor ama sorduğu sorular devam ediyor. Okuduğumdan beri aklımda dönüp duruyor. Benim hayatımdaki putlar nedir diye düşünüyorum. Bu yazıyı şehrin billboardlarına asmak lazım. herkes kendinin ne olduğunu görsün. Yüreğinize sağlık Ali Bey. Akşam yayınızı da izleyeceğim.
 • 2 Ay Önce

TOMANBAY

Ali Osman Bey, Bugünkü yazinizdan fazlasiyla istifade ettik.Sağolun varolun. 
 • 2 Ay Önce

ATATURKCU HIDIR

"Bugün geçmişin mermerden yapılmış görkemli putları yok" mu acaba?
 • 2 Ay Önce

Sezen

Geçen proramınızda Prof. Şaban Ali Bey sizin yaptığınız özetleme için, 'benim o kadar zamanda anlattıklarımı 30 saniyede harika Özetlediniz demişti ya. Bu yazınız da öyle. Resmen kitaplar dolusu meseleyi bir yazıya sığdırmışsınız. Çok çarpıcı örnekleriniz. Seçtiğiniz konu çok anlamlı. Çoğu insan putperest ama farkında değil. Yine aydınlattınız bizi. Sağolun varolun. Akşam programınızı muhakkak izliycem. Sağlıcakla.
 • 2 Ay Önce

Yağmur

Merhaba sayın yazar, yine derin konulara değinmişsiniz. Derin, üzerine çokça düşünülmesi gereken ve aslında bahsettiğiniz mesele insanın 7- 24 içinde debelendiği , zihnini ve kalbini sarmalayan tüm duygu, düşünce ve eylemlerini şekillendiren belki de en önemli mesele. Hayatımızda neleri - Allah korusun- puta dönüştürme eğilimindeyiz? Çocuklarımızı mı, işimizi mi, kişileri mi, partileri mi diye durup adam akıllı düşünmek hepimizin üzerinde bir vazife... Elinize, kaleminize sağlık. Teşekkürler. Programınızı izleyeceğim inşallah.
 • 2 Ay Önce

sukru

Alkan isimli yorum yazan kardeşim.Tayyip bizzat kendisi söylemedimi ben insanım,hata yapabilirim.Hatta yanılmışım Allah affetsin sözünü söylemedimi.Ama k.k.Ne dedi,Böyle söz olurmu,ne demek aldatıldım,senin böyle bir hakkın yok demedimi.Adamlar alışmışlar putpetestliğe terkedemiyorlar bir türlü.Biz tayyibin hatalarınıda doğrularınıda biliyoruz ve doğruları daha ağır bastığı için seviyoruz onu.Tayyibi kim putlaştırmaya çalışırsa onun karşısındayız.Biz onu halis bir kul olduğu için seviyoruz,Bu kadarına,da hakkımız vardır sanırım.
 • 2 Ay Önce

Yusuf can

Ezanin arapcafan cikarmaya cakisan zavallilar neyin pesindesin ezan turkce okunsa namaza gekecek sanki sen putuna tap ha birdr su u calusmiyan yukaridaki yuvarlak organlati uz ister sokun ister sokmayin olum melegi geldiginde emaneti aldiginda bu dunyada Bildigi iz butun İZM let yok oluyor hesap basliyor orada sorarsin ezanun niye turkce okumpnmadigini
 • 2 Ay Önce

Zasus, Lasus:

Olmaz öyle şey tabii; dine zaten hiç girmemiş olanların dinden çıkmaları da nereden çıkıyor?
 • 2 Ay Önce

Alkan

Sayın yazar abartı bir yerde durmazsa şayet sevilen bir puta dönüşe “ tedbirinizle bir dönem sol ve Kemalistlerle Atatürk abartılaştırıldı ve halende gümüzde bu abartı devam etmekte hatta geçtiniz dönemde bazı okullarda Atatürk heykeline secde eden öğrenci leri gördük gümüzde ise Erdoğan’a atfedilen ve aşırı sevgi öyle binoktaya gelmiştirki hata yapmaz yanlış yapmaz Erdoğan olmazsa yandık bittik ülke batar noktasına gelindi bir zamanlar Atatürk olmasaydı bizde olmazdık saçmalığına denk bir düşünce hz ömer ve halit binvelit döneminde halit bin Velid’in bütün savaşları kazanması Allahtan değilde halit binvelidden bilinmesi noktasına gelince hz ömer halit bin Velid’i görevden alı ve sefer Çıkan ordunun başına sıradan bir müslümanı komutan atar ve okomutanlada savaş kazanılır Zafer kişilere değil Allahtan beklenmelidir cahiliye döneminde puttan helva yapanlar acıkınca yedikleri gibi..
 • 2 Ay Önce

herkes konuşuyor; da,

"Put" diyor; sanırsın ki gemi direği gibi sağlam; ama gidip şaban mı, yamuk mu neyse işte onunla kendi tiiviisinde laga luga..
 • 2 Ay Önce

Zasus

Konu güzel, örneklemeler daha da güzel. Merak ettiğim "Arapça Ezan" konusu. Namaza davetin, Arapça dışında bir dille yapılmasını dinden çıkmak şeklinde algılamak..
 • 2 Ay Önce

Ali Rıza Aktaş

Allah razı olsun. Aklınızı vicdanınızı doğruları muhafaza ettiğiniz için Saygılarımla
 • 2 Ay Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı