• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Cahil Ekrem ve Hz. Ali’ye bağlılık

16 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

HANİFİ YILMAZ

Allah bizim içimizdeki islam düşmanlarına, da nasip eylesin
 • 2 Yıl Önce

sukru

Şükrü efendiye diye yazan kişi.Benden iyi müslüman olduğunu söylemişsin,doğru olabilir,ama nihayetinde buna karar verebilecek makam sen değilsin.Ayrıca kimseye edepsizlik yaptığımda yok.Sözüm mezhebini dininin önüne koyanlaraydı.Adam müslümanım demeden önce mezhebini söyleyip diğerlerine kin kusuyor,Müslüman bumudur.Sen alevisin ama bütün sünnilere yezit dersen senin müslümanlığın nerede kaldı.Tüm islam aleminin ibadethanesi camiiler iken cem evinin resmi ibadet yeri olmasını isteyip nasıl müslümanım dersin.Hıristiyanın kilisesi,yahudinin siagogu,müslümanında camisi vardır,cem evini kim uydurmuş.Kendi kendinize alevilik diye bir din oluşturmuşsunuz.Ha şuda var alevi olup namaz kılan,oruç tutanıda gördüm ama onlar alevi değil,ali evli olanlardı.Siz alievini alevi yapıp birde kendinize göre ibadethane uydurun öyleya iki milyar müslüman yanlış yolda,Bir siz doğru yoldasınız.
 • 2 Yıl Önce

Ali rıza

Hocam sıffın savaşını ve neticelerini okuyun , kimin hanği tarafta olduğu aşikar , tartışılan islam dini değil kuranı kerim değil , tartışılan Hz Muhammed in nesline yapılan zülümdür , Hz Muhammed in vefatında vucudu soğumadan yapılan kürsü kavgasıdır , bunları sizde biliyorsunuz , diyanette biliyor , görmezden geliyorsunuz , aleviler bunları görüp yahu burada haksızlık var deyince , kıyamet kopuyor , hocam haktan şaşmayın ,
 • 2 Yıl Önce

Nur

İşte bu yüzden türk milleti alevilere mesafeli karşlaştığımız komşu olduğumuz aleviler kim ne derse desin ramazanda oruç tutmuyor namaz da kılmıyorlar onların oruç tutuğu bir zaman dilimi var ben kendi adıma islamı yaşıyan alevi görmedim sahabeleri sevmeyen yşlı başlı aleviler gördüm kötülemek bağabında söylemiyorum . Türk müslüman aileler biliyor kimin ne olduğunu çok zorlamayın biz biliyoruz az çok.!!!
 • 2 Yıl Önce

Bozkurt

Sevgli Hocam bu adam ve il bşk.nı ..... ingilizin bilmem ne evinde yet,ştirilmiş şeytanlar
 • 2 Yıl Önce

Korkusuz

Alevilik nedir.ne degildir.Mehmet Kirkinci hocanin kitabini okumanizi tavsiye ediyorum.Musluman muslumanin kardesidir.hadisini unutmayin .Hepimiz kardesiz .
 • 2 Yıl Önce

Şükrü efendiye

Bu dava biteli çok oldu doğrudur.Ancaak senin benim kafamda.Tepede dipdiri duruyor.Bende diyorum bırakalım bin senelik mevzuyu.Ancak halen aleviye müslüman mısın değil misin diye sorulduğu sürece sen o partavalları kulahima anlat.İkincisi senden iyi müslümanım bunu bil.Edebini koru
 • 2 Yıl Önce

Birsen

Ekrem efendi cahil değilki cahillik yapsın, Yaptığı her şeyi bilerek yapıyor. Alıcı ahmak çok.
 • 2 Yıl Önce

sukru

Emevi kafası diye yazan kişi,amma zırvalamışsın.Emeviler yok olalı bin yılı geçmiş.Abbasiler yani sizin müttefikleriniz bir tane emevi komamış hepsini katletmiş.Mezardaki kemiklerden bile intikam alınmış.Hâlâ emeviler diye zırvalıyorsun.Neyseki türkler gelmişte bu kabile savaşlarına bir son verip koca bir imparatorluk kurup islamiyeti kurtarmış.Ama senin gibiler yüzünden parçalanan imparatorluktan sonra müslümanlar arsındaki çekişmeler yeniden başlamış.islâm sizin gibiler yüzünden bin parça olmuş.sünnilik,şiilik,alevilik,nusayrilik,caferilik,vehabilik,daha vardır belkide bilmediğim.Yeter ama artık yahu,müslümanmısın değilmisin onu söyle.
 • 2 Yıl Önce

Emevi kafası

Hicbir alevi İslamı,Kuran-i Kerimi vede nebisini inkar etmez.Bunun aksini söyleyen bence cahil yazısın tekidir.Ben bir alevi olarak dine değil,bu dini Emevi Kafasıyla yaşamaya karşıyım.Anlat hoca.Ehlibeyte bu emevilerin yaptıkları eziyetleri,peygamber efendimizin torunlarının başlarına bu emevi tohumlarının getirdikleri belaları.Oyle hepimiz ehlibeyti seviyoruz demekle olmuyor.Biz ehlibeyte yapılanlara kahr edip ona ağlıyoruz.Sizde ,bizde onları seviyoruz,unutalım ve benim kafama ve bakış açıma göre gel beraberce yasayalım diyorsun. Doğru beraber yasayalım ancak benim inanç seklime karışmadan ,ve herşeyi bildiğini sanmadan,Senin doğru sana benim doğdum bana.
 • 2 Yıl Önce

Bu kitapçıkta alevilik bir din olarak sunulmadığı halde, siz din olarak sunulduğunu yazıyorsunuz. Müslüman olarak alenen yalan söylemeye utanmıyorsunuz. Yazıklar olsun. CHP yi küçük düşürmek için zelil bir şekilde yerde sürünüyorsunuz. Bu arada ben CHP li değilim..
 • 2 Yıl Önce

ozcan

.. Alevilik sadece Hz. Ali'ye bağlılık değildir. ALEVİLİLİĞİN İSLAMİYET ÖNCESİ DÖNEMLERE AİT BAĞLARI VARDIR VE AYRI BİR FELSEFESİ VARDIR..
 • 2 Yıl Önce

Mustafa

Aliimran Sûresi 187 - Bir zaman Allah, kendilerine kitap verilenlerden, "Onu mutlaka insanlara açıklayacaksınız, onu gizlemiyeceksiniz." diye söz almıştı. Onlar ise bunu kulak ardı ettiler ve onu az bir dünyalığa değiştiler. Yaptıkları bu alışveriş ne kadar kötüdür. 2/174 - Allah'ın indirdiği kitaptan bir şeyi gizleyip de bununla biraz para alanlar gerçekten karınları dolusu ateşten başka birşey yemezler. Kıyamet günü Allah onlara ne söz söyler, ne de kendilerini temize çıkarır. Onlara sadece acı veren bir azab vardır. 2/159 - İndirdiğimiz apaçık delilleri ve hidayetin kendisi olan âyetleri insanlar için biz kitapta açıkladıktan sonra gizleyenler var ya mutlaka onlara Allah lanet eder. Lanet edebilecek olanlar da lanet ederler Ahzâb Sûresi / 23. Mü’minlerden öyle yiğitler vardır ki Allah’a verdikleri sözde durdular. Onlardan kimi (can) adağını ödedi (çarpışıp şehit oldu), kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar (verdikleri sözü) hiçbir şekilde (asla) değiştirmediler. 8/30....... Öyle ya, Allah tuzakların en hayırlısını kurar. 8/30 - Hani bir vakitler, o kâfirler, seni tutup bağlamak veya öldürmek veya sürüp çıkarmak için sana tuzak kuruyorlardı da, onlar tuzak kurarken Allah da karşılığında tuzak kuruyordu. Öyle ya, Allah tuzakların en hayırlısını kurar. Ahzâb Sûresi 23 - Müminlerdendir o erler ki Allah'a verdikleri ahde sadakat gösterdiler. Kimi adağını ödedi (canını verdi), kimi de beklemektedir. Onlar, ahidlerini hiç değiştirmediler.
 • 2 Yıl Önce

Kemal

... Ne oldu da kıymete bindi?
 • 2 Yıl Önce

H.Y.E

Su guzel ulkemizde hersey guzell olacak ama cehalet olmasa.Kiminle koussam bir olcu yok.Herkesin olcusu kendi akli.O zaman ortaya bir suru hakikat cikmis oluyor.Yanlis tabi bu yontem.Allah birbirinizle anlasiniz diye bir olcu gondermis.Kur'an ve onun tefsiri sunnet-i seniyye.Gelgelelim bu olculere herkes razi olmuyor.Iste bizi birbirimize dusuren bu anlayis.Allah cahil bir topluluga hidayet vermez.
 • 2 Yıl Önce

maho

Hocam ekrem imamoğluna istanbul belediyesini ak partisi ve kadir topbaş ve mevlit uysal gibiler altın tebside ekreme sundular yazık oldu İSTANBULA bunun hesabını meşheri divanda verirler
 • 2 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23