17/25’in çocukları kimin tohumlarıdır!

18 Aralık 2018 Salı

17 Aralık Yargısal Darbe Kalkışmasının 5. yıl dönümünde ülkemizin nasıl bir badire atlattığını hatırlatmakta fayda var. O günlerde medyayı da kullanarak çarpık bir algı oluşturmaya çalışan FETÖ’nün ne kadar gözünün dönmüş olduğu 15 Temmuz sonrası çok daha net bir şekilde ortaya çıktı. 

17 Aralık sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği etrafında kenetlenen milletimizin engin iradesi olmasa 15 Temmuz çok daha kötü ve kanlı neticeler doğurabilirdi. 

Şimdi gelin “17 Aralık aslında neydi” bir daha gözden geçirelim. Vatan hainlerinin bu kalkışma için o tarihi seçmiş olmaları enteresandır. Aslında bizim tarihimizde 17 Aralık deyince akla gelen iki farklı gelişme vardır. Biri Hazreti Mevlana’nın Yaratanına kavuşması yani Şeb-i Aruz diğeri ise 45 yıl azimle bekledikten sonra iradeli bir hükümetin yönetimiyle Avrupa Birliğinden müzakerelere başlamak için tarih almamız.

Gerek 17 gerekse 25 Aralık dosyalarına bakan bağımsız yargı, takipsizlik kararı vererek, ortaya atılan mesnetsiz ve düzmece iddialarda hiçbir suç ve fiilin işlenmediğini ilan etti.

Gelelim ABD çetesinin iftiralarına…

Güler’e isnat edilen; Sarraf’a emniyet şeridi kullanma ve koruma polisi verme, yakınlarına istisnai vatandaşlık sağlama, şahısla ilgili adli çalışma olup olmadığını inceletme ve hakkında basında çıkacak haberleri engelleme fiillerinin gerçekleşmediği tespit edildi.

Bağış’ a isnat edilen; şahsın otel kiralama girişimine  ve yakınlarına vize alınmasına aracılık ettiği iddiasının tamamen uydurma olduğu, Bağış ile şahsın otel konusunda tek bir diyaloğunun dahi olmadığı, şahsın oteli ya da otel projesi olmadığı gibi Bağış’ın, şahsın söz konusu otel düşüncesi için bile herhangi bir ilçe ya da Büyükşehir Belediyesi veya Turizm Bakanlığı yetkilisini aramadığı tespit edildi. Sarraf’ın yakınlarının Bağış›ın aracılığı ile vize almadığı, vize başvurusu dahi yapmadığı ve Bağış’ın aracılığı ile tek bir vize alınmadığı ispat edildi. Ayrıca Bağış›ın şahısla ilgili soruşturma olup olmadığını araştırdığı iddiasının tamamen yalan olduğu ortaya çıktı.

Çağlayan’a isnat edilen; İran ilintili dış ticaret işlemlerinde  Sarraf’a imtiyaz sağlama ve Gana’dan gelip Dubai’ye giden altınlarla ilgili olarak kaçakçılık kanununa muhalefet etme iddialarının gerçekleşmediği, iddia edilen bu konularda gerek Halkbank Teftiş Kurulu ve gerekse Gümrük Müfettişliğince hazırlanan raporlarda ve bilahare Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yapılan incelemeler sonucunda verilen takipsizlik kararlarıyla iddia edilen suçların kesinlikle oluşmadığı ve kendisinin hiçbir dahli ve eylemi olmadığı açıkça görüldü.

Bayraktar hakkında isnat edilen; özel imtiyazlı imar planları hazırlattığı ve usulsüzlüklere göz yumduğu iddialarının da gerçekleşmediği, İstanbul’da kurulduğu iddia edilen Çetenin var olmadığı gibi Bayraktar ile alakasının bulunmadığı belirlendi.

17 Aralık sabahından itibaren, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere kendilerine tehdit gördükleri tüm AK Partililere karşı itibar suikastı başlatan Paralel İhanet Çetesi’nin en önemli amacı eski sempatizanlarını ve himmet adı altında söğüşledikleri hayırseverleri yeniden kandırmaktır. 

Algı Operasyonu

Paralel İhanet Çetesi tarafından kurgulanmış bir darbe olduğu son derece açık olan 17 ve 25 Aralık girişimlerinde başarısız olmalarına rağmen algı oluşturma konusunda başarılı oldukları aşikardır.

Toplum saldırıya uğrayan Bakanların hangi suç ve iftiralarla isnat edildiklerini bilmezken hafızalarda yer eden kavramlar, ayakkabı kutusu, para sayma makinası, çikolata, kasa gibi algısal kelimeler olmuştur. 

17 ve 25 Aralık süreçleri öncesinde Doğan Medya ile ittifak kuran, Paralel İhanet Çetesi ve Medyası tarafından yönetilen algı operasyonunun bir sonraki hedefi Ak Parti içine nifak sokarak, Haziran 2015 sonrası ülkeyi rahat yönlendirebilecekleri zayıf bir koalisyon hükümetinin yönetmesini sağlamaktı. O konuda da önemli bir mesafe kaydettikleri 6 Haziran seçimlerinde neticeden anlaşılmıştır. 

Hamdolsun ki milletimiz Ekim 2015 seçimlerdeki dirayetiyle o oyunu da bozmuştur. Bu milletin tarihine, atalarına zulüm diyen soysuzların ataları elbette unutulmamalıdır. Nasıl ki önceki seçimlerde milletimiz tüm bu algı operasyonlarına rağmen şer odaklarına haklı cevabı verdiyse, önümüzdeki 31 Mart seçimlerinde de tüm algı operasyonlarına rağmen en doğru kararı verecektir. Millet bütün oyunları bozmaya devam edecektir. 

Vesselam…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • ŞABANŞABAN4 ay önce
  :))))) Gerçekten bunları yazdın mı ya? Yok artık :)))))))
 • ŞABANŞABAN4 ay önce
  Bitirişi de çok fiyakalı yapmış.Vesselam...filan...Sizin mantığınızla gidelim.Siz aslında böyle bir yazıyı hiç yazmadınız.:)))))))))))))))))))))))))))))
 • ŞABANŞABAN4 ay önce
  Gerek 17 gerekse 25 Aralık dosyalarına bakan bağımsız yargı, takipsizlik kararı vererek, ortaya atılan mesnetsiz ve düzmece iddialarda hiçbir suç ve fiilin işlenmediğini ilan etti.:)))))))))))))))))))))))))))
 • seyfettinseyfettin4 ay önce
  AKP başkanı için Yazar Levent Gültekin bir televizyon canlı yayınında Sadece Türkiye'nin değil (Dünyanın en utanmaz adamı tayip receptir) dedi emrindeki savcılara bu işi neden dava etmedi. Utanmazlık bir yana Türkiye'nin en cahil insanları ve anlamazlar şu anda iş başında her tarafı karıştırıp yıkmaya uğraşıyorlar - abdul hamit değil Osmanlının padişahları yüz karısıdır
 • AlpertungaAlpertunga4 ay önce
  Haklı olsanız bile mevcut durumda yargı bu kadar iktidar yanındayken neden hukuki olarak aklanmadılar?Sizin tezlerinizle değil gerçeklerle aklanmalıdırlar.S. Aslan'a para neden iade edilmiştir,Twitter da gezen videoyu izlediniz mi?
 • VatanımVatanım4 ay önce
  Rıza da bunların pıonu ve kumpasta rol aldı!Bunların yekünü serefsiz!
 • ErcanErcan4 ay önce
  17-25 Aralık'ta iki husus aklımı kurcalıyor.Birincisi Çağlayan'a verilen saat, ikincisi Rıxa'a rüşvet faizi ödenmesi.
 • Yavuz 1517Yavuz 15174 ay önce
  Liderimiz RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ı koruyup kollamaya devam edeceğiz. 1908 yılında ittihat terakkisi ile, jön türk'ü ile, ermeni'si ile, yahudi'si ile saray da SULTAN ABDÜLHAMİD'e darbe yapıp OSMANLI'yı esir alanlar, bu defa avuçlarını yalayacaklar. BÜYÜK LİDER RECEP TAYYİP ERDOĞAN'ın önünde SULTAN ABDÜLHAMİD'e yapılanlar ders niteliğinde durmakta. ERDOĞAN'ı kimse tuzağa düşüremez. Geçmişte olduğu gibi din'lisi, din'sizi hep beraber ERDOĞAN'ın karşısında. Bu sefer tarih tekerrür etmeyecek. Bir tarafta şer güçler, yani, abd, israil, ingiltere, fransa, chp, ip, sp, hdp, pkk, ypg, pyd, deaş, diğer tarafta ise TÜRK MİLLETİ ile beraber BÜYÜK LİDER RECEP TAYYİP ERDOĞAN.Bu sefer liderimizi alamayacaksınız. Sizleri doğduğunuza pişman etmezsek NAMERT'İZ. Bu topraklar OSMANLI'nın emanetidir. Bizler de OSMANLI tebasıyız. OSMANLI'yız, OSMANLI olarak kalacağız. Bu devleti bir daha azgın azınlığa asla bırakmayacağız. Onları çatlatmaya devam edeceğiz. TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ'NİN GELMİŞ - GEÇMİŞ EN BÜYÜK LİDERİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A SELÂM OLSUN. Seni asla yalnız bırakmayacağız. Sonuna kadar seninle beraberiz.Oyumuz AK PARTİ'YE.
 • DemirDemir4 ay önce
  Ülke ... siz hala onun bunun çocuğu diyorsunuz.
 • BATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUNBATI EZİĞİ MİKSERLERDEN ALLAH HERKESİ KORUSUN4 ay önce
  SABRİ BEY DOĞRU VE HAYIRLI BİR YORUM OLMUŞ ALLAH RAZI OLSUN.GÜLENİNDEVLETE ASKER , HAKİM ,SAVCI VB. BATI UŞAĞI ADAMLARI ESAS CHP VE NATO CU SUBAYLAR TARAFINDAN YERLEŞTİRİLMESİYLE DOLMUŞTUR.BAŞÖRTÜLÜ İNSANLARIN ORDU EVLERİNE GİRERKEN ENGELLENDİĞİ BİR DURUMDA 1990-2000 YILLARI ARASINDA O KADAR HAİNİ CHP VE NATO ZİHNİYETİ GERÇEK YÜZLERİNİ BİLDİKLERİ İÇİN FÖT ÖCÜLERİ DEVLET KADEMELERİNE YERLEŞTİRDİLER. FETÖ NÜN TERÖR ÖRGÜTÜ OLDUĞU ARTIKKESİNLEŞTİKTEN SONRA CHP -İYİ- HDP TAM FET ÖCÜ OLDULAR. GERÇEK YERLİ MİLLET HER ŞEYİN DOĞRUSUNU ARTIK BİLİYOR.
 • şeref.....şeref.....4 ay önce
  17..25 in cocukları tamamen akape nin tohumlarıdîr az öncesine kadar hepsi ayni yatakta yatıyorlardı simdi kalkmiş cocuklarinin babasını başka yerde arıyorlar
 • yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy4 ay önce
  soysuz gargat burunlu p.ç kefere adi şerefsiz ... çocuğu feto er veya geç ...çirkin şeytan suratlı ...
 • AdabeyAdabey4 ay önce
  Bi gercek var , müslüman cocuklariyiz . Bi gercek daha var müslümanin evinde bu kadar para olmaz . Bu nasil bi yatak odasi yaw süs olarak para sayma makinasi ?
 • ademadem4 ay önce
  FETÖ ile ilişkili yandaş yazarlar SÖZCÜ yazarlarının FETÖ'den yargılanmasını heyecanla talep ediyorlar. Amaçları kendi kirli FETÖ geçmişlerinin sorgulanmasını önlemek, dikkatleri başka alanlara çekmektir.Türkiye'de gelinen bu aşamada rakip ya da karşıt taraflar birbirlerini FETÖ üzerinden vurmaya başlamışlardır. FETÖ giderek rakibi gayrimeşru ilan etmenin enstrümanı halini almıştır. Bu gelişmelerde herkesten çok FETÖ'nün işine gelmektedir.FETÖ ile mücadelenin giderek FETÖ'ye hizmet eder hale geldiğinin artık birileri tarafından fark edilmesi şarttır. Sonuçta FETÖ demek CIA ve MOSSAD demektir.
 • azerazer4 ay önce
  Uğur Dündar'ın bile FETÖ'ye şöyle ya da böyle hizmet eden kişi olarak ima edilmesi bile Türkiye'de hiç kimsenin böyle bir ithamdan kendisini kurtarmasının söz konusu olamayacağını gösterir.Bu durum FETÖ'cü suçlamalarının suyunun çıktığını, inandırıcılığını ciddi biçimde kaybettiğini, amacından da saptırıldığını ortaya koymaktadır.Dahası her muhalif ya da farklı ses çıkaran FETÖ'cü ilan edilirse gerçek FETÖ'cülere yoğunlaşma imkânı ortadan kalkar.Halbuki FETÖ ile mücadele gerçek bir yoğunlaşma ve odaklanma sorunudur.
 • ihsanihsan4 ay önce
  FETÖ ile menzilleri aynı olanların, birlikte mezardakileri de kaldırıp oy kullandıranların, birbirlerine ne istediyse vermiş olanların FETÖcülüğü söz konusu olmazken Dündar ya da Saygı'nın böyle bir ithama maruz kalması anlaşılır değildir.Hele hele yandaş gazeteci ve yazarların FETÖ'ye ilişkin yazdıkları övgüler, verdiği katkılar ve düzdüğü güzellemelerin üstü örtülürken muhalif yazar, çizerin mücadele ettiği FETÖ'yle şu veya bu biçimde suçlanması inanılır değildir.
 • MertürkMertürk4 ay önce
  TÜRKİYE , SON ONBEŞ YILDA ,OSMANLININ SON YILLARINDAKİ DIŞ BORÇ TUZAĞINA DÜŞÜRÜLDÜ2003-2013 YILLARI ARASINDA KÜRESEL PARA ÇETELERİ ÜLKEYİ ADETA UCUZ DÖVİZE BOĞDULAR. 2003-2013 YILLARI ARASI BOL UCUZ DÖVİZ , TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİNBİR TUZAKTI. 2002-2012 YILLARI ARASI 212% BİLEŞİK,ENFLASYONA RAĞMEN,DÖVİZ SEPETİNİN 22% CÜZZİ MİKTARDA ARTMASINI SAĞLADILAR2002-2012 YILLARI ARASI ,TÜRK LİRASININ 80% REEL AŞIRI DEĞER KAZANMASINI SAĞLAYIP,YERLİ ÜRETİCİNİN REKABET GÜCÜNÜ İYİCE AZALTTILAR,YERLİ ÜRETİMİ VE SANAYİ İHRACATI ÇÖKERTTİLER.İTHALAT-İNŞAAT-HİZMET SEKTÖRÜ BÜYÜME İLE YÜKSEK CARİ AÇIK VERDİKSİZ ÜRETMEYİN DEDİLER BUNUN YERİNE ALIN SİZE BORÇ PARA, BİZDEN MAL ALIN DEDİLER. UCUZ BOL DÖVİZ ORTAMINDA AŞIRI BORÇLANARAK İTHALAT KAYNAKLI MALLARI AŞIRI DERECEDE TÜKETEREK , İTHALAT,İNŞAAT, HİZMET SEKTÖRÜ İLE BÜYÜDÜK. UCUZ BOL DÖVİZİN HİÇ BİTMEYECEĞİNİ DÖŞÜNDÜK. BORCU DAHA ÇOK BORÇLANARAK VE BU DURUMUN HİÇ BİTMEYECEĞİNİ HEP DEVAM EDECEĞİMİZİ DÜŞÜNDÜK. BUNUN SONUCU;EKONOMİDE SANAYİNİN AĞIRLIĞI 30% LARDAN ,2016 DA 17% ALTINA KADAR DÜŞTÜ (TASSARUFLARI ARTIRAN,KENDİSİNEVE BÜTÜN SEKTÖRLERE FİNANS SAĞLAYAN TEMEL SEKTÖR SANAYİDİR) HİÇ BİR ÜLKE ,KENDİ PARASININ REEL AŞIRI DEĞERLENİP ,ÜRETİM VE İHRACATINI BALTALAMASINA İZİN VERMEZSINIRSIZ HÜRRİYET OLMADIĞI GİBİ ,SINIRSIZ SEBEST PİYASA HÜRRİYETİ SINIRSIZ DALGALI KUR İLE ,TÜRK LİRASININMANİPÜLASYONLA REEL AŞIRI DEĞERLENMESİ İLE ÜRETİM VE İHRACATININ SABOTE EDİLMESİNE İZİN VERMEK AKIL TUTULMASIDIR,İHANETTİRBUNUN İÇİN HİÇ BİR ÜLKE DÖVİZ KUR’UNUN REEL AŞIRI DEĞER KAYBETMESİNE İZİN VERMEZ.ENFLASYON OLAN BİR ÜLKEDE HER ŞEYİN FİYATI ARTARKEN,,DÖVİZİN ARTMAMASI DEMEK, İTHALATA TEŞVİK PİRİMİ VERMEK DEMEKTİR.ENFLASYONU DÜŞÜRMEK İÇİN .DÖVİZİN ARTMAMASINI SAĞLARSANIZ, İTHALATA TEŞVİK PİRİMİ UYGULAMIŞ OLURSUNUZ.ENFLASYONDA,BÜTÇE VE MALİYE POLİTİKALARININ, KÜRESEL, İKLİMSEL ŞARTLARININETKİSİ BÜYÜKTÜR. DÜŞÜK KUR İLE ENFLASYONU DÜŞÜRMEK ÜLKEYE YAPILAN EN BÜYÜK İHANETTİRDÜŞÜK KUR,İTHALATIN FAZLA ARTMASINA ÜRETİM VE İHRACATIN YETERİNCE ARTMAMASINA NEDEN OLARAK,ÜLKEDE YÜKSEK CARİ AÇIK –DÖVİZ AÇIĞIA NEDEN OLACAK VE İLERDE KUR ZIPLAMASINA NEDEN OLACAKTIR.(ŞİMDİLERDE OLDUĞU GİBİ)VE DAHA ÖNCE ,DÜŞÜK KUR İLE HER YIL OLMASI GEREKENDEN 1-2 PUAN DÜŞÜK ÇIKAN ENFLASYON,GELEN KUR ZIPLAMASI İLE BİRLİKTE BİRİKİMLİ OLARAK GERİ GELECEKTİR. (2017 ENFLASYONU GİBİ)MİSAL; 1 DOLAR=3 TL OLSUN,3000 TL OLAN YERLİ BUZDOLABI 10% ENFLASYONDA ,BİR YIL SONRA FİYATI 3300 TL OLUR BİR YIL SONRA DOLAR HİÇ ARTMAZ İSE ,BİR YIL ÖNCE 3000 TL OLAN İTHAL BUZDOLABI BİR YIL SONRA YİNE 3000 TL OLACAKTIR.DOLAYISI İLE YERLİ ÜRETİCİNİ REKABET GÜCÜ İYİCE AZALACAK VE YERLİ ÜRETİM BALTALANACAKTIR.TÜRKİYEDE ÜRETİLEN BÜTÜN MALLAR İÇİN DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE BU BİR RKONOMİK İNTİHARDIR. EKONOMİK HARİKİRİDİR.2002-2013 YILLARI ARASI ÜLKEMİZE GELENBOL UCUZ DÖVİZ TÜRKİYE İÇİN ADETA BİR TUZAKTI. ÇOK ÜRETETEK BÜYÜYÜP GELİŞECEĞİMİZE ,DAHA ÇOK BORÇLANIP ,İTHAL KAYNAKLI MALLARI DAHA ÇOK TÜKETEREK BÜYÜDÜK. DÜŞÜK KUR İLE YERLİ ÜRETİMİ ÇÖKERTEREK,İTHALAT-İNŞAAT-HİZMET KAYNAKLİ BÜYÜDÜK, EKONOMİMİZİ ,DIŞARDAN GELECEK YÜKSEK MİKTARDA PARAYA MAHKUM ETTİK. VE ŞİMDİ ÜRETMEDEN TÜKETMENİN HESABINI VEREMİYORUZ. KAMUNUN FAZLA DÖVİZ BORCU YOK ,FAKAT ÖZEL SEKTÖR GIRTLAĞINA KADAR BORCA BATMIŞTIR, BU BORCUN BİR KISMIDA HAZİNE GARANTİL BORÇLARDIR. EKONOMİ ÖZEL SEKTÖR ÖZERİNE DÖNER . ÖZEL SEKTÖR ÇÖKERSE EKONOMİDE ÇÖKER. MALİYE VERGİ TOPLAYACAK KİMSE BULAMAZ. BÜTÇE VE MALİYE DENGELERİDE BOZULUR. DÜŞÜK KUR ORTAMINDA, SANAYİNİN TEMELİ OLAN ARAMALLARI VE HAMMADDELERİ YERLİ ÜRETMEK KARLI OLMADIĞI İÇİN BUNLARI YERLİ ÜRETMEK İÇİN KİMSE YATIRIM YAPMADI. UCUZ ,UCUZ İTHAL ETMEK VARKEN NİYE ÜRETELİM DİYE DÜŞÜNÜLDÜ.ÜLKEMİZ,İTHAL ARAMAL VE HAMMADDE CENETİNE DÖNDÜ VE BUNLARIN ÜRETİMDEKİ AĞIRLIĞI 35% LERDEN ,65% LARA KADAR ÇIKTI.BUNDAN DOLAYI ,ÜLKEMİZDE ÜRETİM VE İHRACAT ARTINCA İTHALATTA PATLIYOR VE ÜLKEMİZİN DIŞA BAĞIMLILIĞI SÜREKLİ ARTIYOR ,ÇOK YÜKSEK CARİ AÇIKLAR VERİLEREK .ÜLKEMİZ DIŞADAN GELECEK PARAYA DAHA ÇOK MAHKUM OLUYOR. 2003-2013 YILLARI ARASI BOL UCUZ DÖVİZ TÜRKİYE EKONOMİSİ İÇİN ADETA BİR TUZAKTI. DAHA DOĞRUSU ,2003-2013 YILLARI ARASI DÜŞÜK KUR TUZAĞININ BİLE FARKINA VARMIŞ GÖRÜNMÜYORUZ. İYİ BİR EKONOMİNİN AŞIRI DEĞERLİ TÜRK LİRASI İLE MÜMKÜN OLDUĞU HİPNOZUNA SOKULMUŞUZ. VE HALA BU AŞIRI DEĞERLİ TÜRK LİRASI HASTALIĞI HİPNOZUNDAN KURTULAMAMIŞIZ. 2002-2012 YILLARI ARASIAŞIRI DEĞERLENEN TÜRK LİRASININ ÜRETİM VE İHRACAT ÜZERİNDEKİ YIKICI ETKİSİNİ HALA GÖRMÜŞ DEĞİLİZ. HİPNOZ HALİ DEVAM EDİYOR HİPNOZDAN KURTULMAK İÇİN ; YA AĞIR BİR EKONOMİK KRİZ ŞOKU YADA , ,CESUR BİR VATAN EVLADININ ,BİLGİ BELGE VE VERİLER İLE SN CUMHURBAŞKANI İLE GERÇEKLERİ PAYLAŞMASI 2009-2013 YILLARI ARASI KÜRESEL LİKİDİTE BOLLUĞU KAYNAKLI ,AŞIRI RİSK İŞTAHIYLA ÜLKEMİZE GİREN YÜKSEK MİKTARDAKİ SICAK PARA KAYNAKLI VE O DÖNEM YAPILAN AŞIRI DIŞ BORÇLANMA İLE ADETA BİR SAADET ZİNCİRİ DÖNEMİNİ, İYİ ANALAİZ ETMEDEN ,NE GÜZELDİ O GÜNLER DEYİP , AŞIRI DIŞ BORÇLANMA VE AŞIRI SICAK PARANIN VERDİĞİ UYUŞTURUCU ETKİSİNİN ZARARININ HALA FARKINA VARILMAMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR. HEP BÖYLE AŞIRI MİKTARDA SICAK PARAMI GELECEK ,VEYA O SICAK PARA BİRGÜN KAZANÇLARINIDA ALIP GİTMEYECEK Mİ? DIŞARDAN ALDIĞIMIZ BORÇLARI ,BÜYÜK ORANDA ÖLÜ YATIRIM ŞEKLİNDE İNŞAAT İŞLERİNE HARCARKEN İYİYDİDE BU DIŞARDAN ALDIĞIMIZ YÜZMİLYARLARCA DOLARIN FAİZİ İLE BİRLİKTE ÖDENME VAKTİ GELMEYECEK Mİ? İNŞAAT YAPILMA ESNASINDA EKONOMİYİ CANLANDIRIR FAKAT YAPIMI BİTTİKTEN SONRA BİRER ÖLÜ YATIRIMDIR.EĞER ARKASINDA SANAYİ-ÜRETİM İLE FİNANS KAYNAK SAĞLANMAYIP ,YÜKSEK MİKTARDA DIŞARDAN BORLÇLANARAK YAPILMIŞ İSE BU BORÇLARI ÇEVİRMEK İMKANSIZDIR.İNŞAATTA ,ÇOĞU YERLİ ÜRETİM MALZEME KULLANILSA BİLE ,BU MALZEMELERİN HAMMADDELERİ VE ARAMALLARI YÜKSEK ORANDA İTHAL KAYNAKLIDIR.DOLAYISI İLE ,İNŞAATTA KULANILAN ,ÇELİĞİN,BOYANIN.İZOLASYON MALZEMESİNİN VB. ANA HAMMADDELERİ İTHAL KAYNAKLIDIRBİZ İNŞAATTA YERLİ MALZEME KULLANIYORUZ DİYE SEVİNİRKEN ASLINDA İTHAL HAMMADDE VE ARAMALLARI BÜYÜK ORANDA KULLANARAK ,İTHALATI PATLATIYORUZ.İNŞAATIN TOPLAM MALİYETİNİN 40% KADARI DOLAYLI VEYA DOLAYSIZ İTHAL GİRDİDİR HELE HELE SON ZAMANLARDA BÜYÜK ŞEHİRLERDEKİ LÜX İNŞAATLARIN İTHAL GİRDİSİ 50% ÜZERİDİR.SON ZAMANLARDA ,EKONOMİYİ CANLANDIRMAK İÇİN ATILAN ADIMLARIN BİR ÇOĞU, BATAKLIĞA BATMIŞ BİRİSİNİN,ÇIRPINIŞLARININ ,ONUN SONUNU DAHA HIZLI GETİRMESİ ETKİSİNİ GÖSTERİYOR.BUNUN İÇİN EKONOMİDEKİ SORUNU NET GÖRELİM VE YETKİLİERMİZİ İÇİNE DÜŞTÜĞÜ HİPNOZDAN KURTARALIM.VE SN CUMHURBAŞKANINI BU HUSUSTA BİLGİLENDİRELİM SN CUMHURBAŞKANI HARİCİNDA HİÇ BİR KİMSE ,BİZİ UYGULANAN YANLIŞ EKONOMİ POLİTİKALARINDAN GERİ DÖNDÜREMEZ.TABİKİ EKONOMİK GERÇEKLERİN TAM ANLAMIYLA SN CUMHURBAŞKANI İLE DOĞRUDAN PAYLAŞILMASI GEREKMEKTEDİRİÇİMİZDEKİ KRİPTOLARIN ÖZELLİKLERİNDEN BİRİDE ,BU TÜR İYİ NİYETLİ UYARILARI YAPAN HERKESİ AK PARTİ VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN ALEYHTARI GİBİ GÖSTERMELERİDİR.2015 YILINDA ,EKONOMİ ÇOK DAHA İYİ DURUMDA İKEN BİLE, BİMERDE YAZDIĞIM YAZININ BAŞLIĞI "OSMANLIYI KAPİTÜLASYONLAR YIKTI TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ DEĞERLİ TÜRK LİRASI YIKACAK"YAZMIŞTIMŞU ANKİ KUR SEVİYESİ ,ÜRETİM VE İHRACAT İÇİN OLMASI GEREKEN SEVİYELERDİR. BU SEVİYELERE GELDİK FAKAT , SON ONYILDIR SANAYİ AĞIRLIKLI YATIRIM YAPILMADIĞI İÇİN VE DÜŞÜK KUR NEDENİ İLE YÜZ MİLYARLARCA DOLAR DIŞARDAN BORÇLANDIĞIMIZ İÇİN ,YÜZMİLYARLARDA DOLAR ÖZELLEŞTİRME+TURİZİM+MÜTEAHİTLİK+ÖZEL FİRMALARIN SATILMASI GELİRİ, DÜŞÜK KUR NEDENİ İLE YÜKSEK CARİ AÇIK VEREN İTHALAT-İNŞAAT- HİZMET SEKTÖRÜ İLE YÜKSEK CARİ AÇIK İLE DIŞARIYA TRANSFER EDİLDİĞİ İÇİN ,EKONOMİMİZ DÜŞÜK KUR İLE AŞIRI DIŞA BAĞIMLI HALE GELDİĞİ-GETİRİLDİĞİ İÇİN ,EKONOMİMİZ BÜYÜDÜKÇE YÜKSEK MİKTARDA DIŞ FİNANSMAN İHTİYACI GEREKSİNİMİ DUYUYOR VE BUDA BİZİ DAHA FAZLA AŞIRI DIŞA BAĞIMLI HALE GETİRİP DAHA KIRILGAN YAPIYOR.BU DURUMDAN KURTULMAK İÇİN ÇOK DAİYEHANE YÖNTEMLER KULLANMAMIZ GEREKİYOR.BERAT ALBAYRAK'IN ENERJİDE UYGULADIĞI YERLİ VE MİLLİ KAYNAKLARIN KULLANILMASI PROJESİNİ ,EKONOMİDE BİR TÜRLÜ UYGULAYAMIYORUZ.İŞTE ŞİMDİ BORÇLARIN ÖDENME VAKİTLERİ VE ,İÇİMİZDE ,BORSA,FAİZ VB. İLE BÜYÜTTÜĞÜMÜZ, 150 MİLYAR DOLAR CİVARI SICAK PARANIN ÜLKEDEN ÇIKMAMASI İÇİN ONLARA DAHA NE VEREBİLİRİZ DİYE KARA KARA DÜÜŞÜNDÜĞÜMÜZ ZAMAN GELDİ. HEMDE YILLIK NET 40-50 MİLYAR DOLAR CARİ AÇIĞI FİNASE ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ. KAMU+ÖZEL BORCU 440 MİLYAR DOLARA ÇIKMIŞ. YILLIK200 MİLYAR DOLAR KISA VADELİ BORRCU ÇEVİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ.ÜSTELİK KIŞA DOĞRU DÖVİZ İHTİYACININ ARTTIĞI BİR ZAMANDA VE, TURİZİM VE İŞÇİ DÖVİZLERİNİN OLMADIĞI BİR ZAMANDA. BUNLARI YAZMAK AK PARTİ VE RECEP TAYYİP ERDOĞAN ALEYHTARI OLMAK DEĞİLDİR.BİZİ BU HALE GETİREN EKONMOİMİDE VE SN CUMHURBAŞKANI YAKININDA VE SN CUMHURBAŞKANINI ADETA HİPNOZ EDEREK ONYILLARDIR AŞIRI DEĞERLİ TÜRK LİRASINA İNANDIRARAK, ,SANAYİ,ÜRETİM VE İHRACATIN BALTALANMASINA NEDEN OLANLARIN HİÇ BİR SUÇU YOK MU ?!HADİSİ ŞERİFTE .BİR YANLIŞI GÖRDÜĞÜNÜZDE ,YAPABİLİYORSANIZ ELİNİZ İLE DÜZELTİN ,ONUDA YAPAMIYORSANIZ DİLİNİZ İLE YAPMAYA ÇALIŞIN, ONUDA YAPAMIYORSANIZ KALBİNİZDE BUĞZ EDİN.BENİMDE ELİMDEN BU GELİYOR.ELİNDEN GELDİĞİ HALDE BİR ŞEY YAPMAMANIN VEBALİ AĞIRDIR
 • hasanhasan4 ay önce
  peki paraları polis koydu dedikten sonra, mahkeme salonunda geri alanlar ne çocuklarıdır....
 • Cüneyt BeyazCüneyt Beyaz4 ay önce
  Türk bayrağı önünde tv ye çıkartılan reza zarrab kumpasa uğratılmış bir mağdurdur demek ki
 • vatandaşsabri vatandaşsabri 4 ay önce
  Sayin yazar Teşekkürler hafizamizi yenidenuyardiniz .malesef hainide bol milletiz.geçmişte serif Huseyin ler üretildi ,terakkiciler ,jon turkler, beyaz turkler,pkk,dhcp, feto,el kaide,talıban, el nüsha, pyd ypg ,hadep , hdp,Hizbullah,Ergenekon , batı çalışma gurubu,vs vs vs örgütler ,partiler dernekler,yabancı misyoner dernek,okul,çevre örgütleri, lanet olsun Emperyalizmin oyunları .bunlara alet olan binlerce gençlerimiz mahvoldu ..yetmiyor içeriden kendimizden devsiriyorlar .chp,ip,saadet,onlarida devsırdi emperyalizm .Atatürk gelse kapatırdı bunları .çünkü gazı m.kemal emperyalizme savaştı .bunlar kanka oldular . Ama kafalarına soksunlarşunu Mohac . Nigbolu,Çaldıran, Çanakkale, Trablus, İnönü, Kocatepe, 15 temmuz lar,yaratırizevvelallah. ÖLÜRİSEKŞEHİTOLUR. KALIR İSEKGAZİOLURUZ . Ya sizne .... olacaksınız .akıllı olun itin köpeğin uşağı ,masası olmayın .gittiğiniz yolun sonu yok .dün mazide Alparslan çıktı ,geçende Atatürk çıktı, dün Özal çıktı?,bugün Erdoğan, yarın da bir fatih çıkartıriz sizinle mucadele ederiz ..akıllı olun ülkeniz için Ayyıldız icin ,vatan için, millet için çalışın .yoksa canınizcehenneme hainlikten vazgecmeyin beyniniz aforozludevam edin .
 • YUNUS 66YUNUS 664 ay önce
  Parelel soluğun çetesini neden yıkamaya çalışıyorsun bay yazar.17/25 her ne kadar intikam için yapılmış olsa da hırsızlar yok diyemezsiniz...
 • Can AlkanCan Alkan4 ay önce
  ... Hatta Reza bunların hepsinin doğruluğunu Amerika’da teyit etti ve böylece serbest kaldı. Ortada büyük bir günah var ve üstü örtülmüş. ..
 • MuratMurat4 ay önce
  Peki bizim iktidar bu pi. örgüte neden bedel ödetmedi? Ona darbeyi değil yapmak heveslenenlere neden bu dünyayı cehenneme çevirmedi?gezi de ayaklanan p...ler ve örgüt olan piç neden Allah için derdest edilmedi
 • hasanhasan4 ay önce
  madem Fetönün kumpasıydı. madem paralar fetöcü polisler tarafından konuldu. o halde neden başta hayırsever iş adamı reza ve bakan çocukları paraları adli emanetten faizi ile birlikte geri aldılar. reza neden ABD ye teslim oldu. neden konuştuktan sonra bizim medya tarafından hain ilan edildi. bunları da cevaplarsanız seviniriz

Günün Özeti