Zalim ABD’yi ve siyonistleri artık kınamayın ve lanetlemeyin!!!

17 Mayıs 2018 Perşembe

Ramazan-ı Şerif’e 2 gün kala, bütün dinler için kutsal bir mekan olan, Filistin topraklarında ve Mescid-i Aksa da her yıl olduğu gibi, zalim İsrail’in kan ve gözyaşı ile silahsız, masum insanlara kurşun yağdırması, yine bütün dünyanın gözleri önünde devam etti.

Zulüm ile Abad olunmaz, zulüm ile Abad olanın sonu berbad olur. Cenab-ı Hakk›ın Hak, Adil, Muntakim isimleri vardır. Allah Adaletle muamele edenleri sever, adaletin zıttı olan zulme karşı Allah intikam alıcıdır, zalimlerin yanına bırakmaz. Hakkı mutlaka tecelli ettirir ve Hakkı sahibine verir. Ekseriyet ile bu dünyada dahi zalim, zulmünün cezasını bulur, mazlum da hakkına kavuşur. 

Bazen dünyada tahakkuk etmese de, kıyamet günü mizanda mükafatını alır. Din gününün sahibi Allah, haksızlığı cezaya, haklıyı da hakkına kavuşturur. (Allah hüküm verenlerin en üstünü değil midir? Elbette öyledir.) Tin suresi 8 

Cenab-ı Hakk’ın adaleti ve mazlumların duasını kabul etmekteki hakkaniyetini bilen bir kişi, en küçük bir haksızlık yapmaktan, dahi büyük endişe duymalıdır. Hz Mevlana der ki: Bu dünya bir dağa benzer, işlerimiz yaptıklarımız da seslenmek gibidir. Seslerimiz güzel de olsa, çirkin de olsa dağa çarpar döner ve yine bize gelir. 

(Başımıza gelen herhangi bir musibet, kendi ellerinizle işlediklerimiz yüzündendir. Bununla beraber Allah, çoğunu affeder. Şûra 30) 

Peygamberlerin ve büyük zatların başına gelen musibetler de vardır. Bunlar terfi ve dereceat için Cenab-ı Hakk’a yaklaşma, mertebe kazanmaları için vesile olan imtihanlardır. 

Zalim yine bir zulme giriftar olur ahir, Elbette olur ev yıkanın hanesi Viran. 

Halk arasında, Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste, Mazlumun ahı attan indirir şahı şeklinde, sözlerle zulmedenleri ikaz etmişlerdir. Zalimin zulmünün hemen cezasını bulamayıp ilahi adaletin tehir edilmesi, bazen mühlet vermek, bazen de Mekri ilahi içindir. Bu mühleti değerlendirip Tevbe istiğfar ile hatasından vazgeçip, Allah’ın affından umut edebilirler. 

Şeytan Allah’a isyan etti, Adem (AS) da yasak elmayı yedi, ikisi de hata işledi. Hz. Adem hatasından sonra Cennetten dünyaya indirildi ve 40 yıl utancından yüzünü Semaya kaldırmadan, Rabbim Nefsime zulmettim, Sen beni mağfiret etmezsen, Ben zarara uğramış mahvolmuş olurum diye feryadı figan ile tövbe istiğfar da bulundu ve hatasını itiraf etti.

Şeytan hatasında inat etti ve kendi gurur ve enaniyeti ile kıyamete kadar doğru olduğunda inat edip, Allah’a meydan okudu ve şeytan lanetlendi. Af olma kapısını kendisi eli ile kapattı. Hz. Adem ise; tövbe ve istiğfar ile hatasını affettirip, insanlık aleminin babası oldu. Soyundan pek çok peygamberler, Salih insanlar dünyaya geldi. 

Şimdi vuku bulan bu FİLİSTİN’de yapılan zulüm ile Yahudi milleti, iyi Yahudi veya kötü Yahudi diye gerçekten dünyada bir ikilem meydana getirmektedir. Her canlı hayati bir tehlike karşısında, kendini koruma ve reaksiyon gösterme kabiliyetine sahiptir. Zulme karşı gereken tepkiyi zamanında verebiliyorsa, bu onu ezilen değil, mücadele eden hatta zalime karşı Cihat eder duruma yükseltir, Cihat Müslüman için farzdır. Bu reaksiyonlar asrın teknik ve teknolojisine uygun bir şekilde, düşmanın silahlarına, topuna, tüfeğine karşı sapan taşı ile yapılırsa, bu reaksiyon usulüne uygun bir reaksiyon değildir. 

İstişare ile birlik ve beraberlik oluşturma, dünya İslam birliği ile teknik ve teknolojik silahlarla karşı koyma hususunda, devlet bilinciyle hareket etme olabilseydi, İsrail bugün ABD ile birlikte bu kadar rahat elini kolunu sallayarak 2 milyara yakın İslam Alemini hiçe sayıp, bu zulümleri yapamazdı. İslam ülkeleri ve bölgeler arasındaki iletişim kurulup, BM ve NATO’nun dışında askeri güçleri, uluslararası hukuk mahkemeleri bizim oluşturacağımız bir pakt ve kontrolümüzde, alternatif bir güç haline getirilmelidir. Ya da yıllardır hiçbir fonksiyon icra edemeyen (İİT) yeniden yapılandırılıp aksiyoner hale getirilmelidir.

Yılandan merhamet beklemek, ona yalvarmak hiçbir zaman çözüm yolu olmamıştır. Göze göz, dişe diş, kulağa kulak anlayışı ile uluslararası devletlerinde, aynı şekilde yargılanması ve cezalandırılması, mekanizmalarını oluşturmamız lazım. Sembolik organizasyonlar, karşı tarafın iştahını açmak da ve cüretkarlıklarını daha da artırmaktadır. Mazlum milletlerin İslam dünyası başta olmak üzere, bu adalete en çok ihtiyacı vardır.

Halbuki Müslümanlar son asırda meşveret ve şûra irtibat hususunda, birbirlerinden büyük kopukluklar yaşadıkları için, kesir sayıları gibi çizginin altındaki payda ne kadar büyük olsa da, kıymeti harbiyesi itibarı ile küçüktür. Yani payda ne kadar büyük olursa olsun, kıymeti harbiyesi olmamaktadır. 

Zavallı duruma düşen İslam ülkelerinin toparlanması için 3 ana unsura ihtiyaç vardır. İLİM, TEKNİK SANAT ve TİCARET bu üç unsuru elinde bulunduran Milletler, dünyaya hükmeder. Halbuki bu işteki azimsizlik ve kararsızlık, Müslüman dünyadaki bütün İslam ülkelerde İslam dışı kanunlar, örfler, adetler ile yaşamaktadırlar. Kurtuluş için önce Müslümanların bu kaybettikleri vasıfları, iman, ahlak ve törelerine yeniden sahip olmaları gerekir. Cenab-ı Hakk’ın ayetine muhalif hareket etmenin bir tokadı olarak, İslam dünyasında Maide 51’de söylendiği gibi: Ey iman edenler, Yahudileri ve Hıristiyanları dost edinmeyin, Zira onlar birbirinin dostudurlar. İçinizden onları dost tutanlar onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğuna yol göstermez. Bu ayete açık bir muhalefetten dolayı bu tokadın başımıza geldiğini, yorumsuz bir şekilde kabul etmeliyiz. 

Burada tevillere giderek Yahudilerin bir kısmı iyidir, bir kısmı kötüdür şeklinde yumuşak davranıp onlara sokulanların, bu ayrımı yapabilmeleri çok kolay değildir. Yahudilerin yüzde kaçı iyi niyetli, yüzde kaçı ve kimler kötü niyetli olduğunu bilemeyiz. Dolayısıyla yılanın zehirlisi veya zehirsizini ayırt edebilmek çok kolay değildir. Yahudi ve Hıristiyanlara karşı sürekli temkinli ve tedbirli olmak, yılanın zehirlisinden de, zehirsizinden de uzak durmaya çalışmalıyız. 

Müminlerle ve İslam dünyası ile meşveret, işbirliği mesailerin birlikteliği, kardeşlik ve emniyet prensiplerinin geliştirilmesine, gayret etmeliyiz.

Filistin’i tanıyan 137 İslam ülkesi 1000’er kişilik gönüllü mücahit gönderirse, kendisini firavun gibi her şeye hakim gören ABD ve Yahudi topluluğu, sığınacak bir mağara kovuğu bile bulamaz.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • HoverkraftHoverkraft8 ay önce
  Bu Feto mahkemeleri Ergenekon mahkemeleri gibi dikkatli olunulmasi gereken guncel olaylardir.Baskanlik hukumeti secimleri yabanci milletler Turkiyenin ic mesekeleri ve onlarla dis munasebetlerimiz dolayisiyla bizim kadar sabirli ve anlayisli olmayabilirler.Bir de soyle dusunun daha nukleer bir silahiniz yokken butun dunyaya osmanlici ve hilafetci olarak kafa tutabiliyor kendi siyasi dusunceleriniz dogrultusunda emperyalist yayilmaci veya cihatci politikalar uretebiliyor komsu devletleri baski altina alabiliyorsunuz.Once vatan sonra savas gerisi tras.
 • akay turkakay turk8 ay önce
  Harb okulunda ermenice ingilizceden sonra ikinci dil olarak okutuluyor.Bu sebeple turk milletini ozel kuvvetler veya ozel harekatci saniyiorlar.Asli astari yok cunku turk askeri osmanli askeri degil veya azeri saniyorlar hilafet askeri diyorlar islam dininde ruhbanlik sinifi olmadigi gibi turk milleti yunan askeri de degildir.Siz kendinizi cok akilli saniyorsunuz ancak bizim sizinle bir alakamiz yok.Kenan evren ermeniceyi yabanci dil olarak okutmakla ulusal bir fayda elde ettigini dusunurken acaba niye eyalet sistemini agzina aliyordu dersiniz osmanli sancagi ve mehter takimi da onun basinin altindan cikmiyor mu.Ben hem tatarim hem turkum siz turk bile degilsiniz be turkun ne oldugunu bile bilmiyorsunuz bilseydiniz bence korkardiniz.
 • akay turkakay turk8 ay önce
  Harb okulunda ermenice ingilizceden sonra yabanci dil olarak okutuluyor.Bu sebeple turk milletini herkes ozel kuvvet veya ozel harekatci saniyor.Halbuki bunun asli astari yok cunku turk askeriosmanli askeri degil veya turk milleti azeri askeri
 • yapay zekayapay zeka8 ay önce
  Yunani dovmek icin kibrisa cikmakla esadi dovmek icin afrine girmekle barzaniyi dovmek icin iraka gitmekle filistinlilere destek olmak suudi arabistan ve urdunun misirin desteginden daha kuvvetli degildir.Nah buraya yaziyiorum lubnanli muslumanlar kadar olamiyoruz.Iyi tarafi ise elimizden ancak bukadari geliyor olabilir.
 • Akay Akay 8 ay önce
  19 mayis ulusal bayraminin kutlanmamasinin dini sakincalarini mevlana nin sema ayinlerinlerinden nrredeyse bilmeyen yoktur buna ragmen siyasi nedenlerle yanlista israr edilir.Bakin Allah in su isine ki burjuva bilinmeden haci olunmaz dahasi demokrat olmak icin genc olmak gereklidir yoksa nasil siyaset yapacaksiniz halkin bayramidir ancak halk cumhuriyet bayramini onemser cunku cumhuriyetci olmak icin ulkenizi tum hudutlari boyunca bilmeniz ve sevmeniz gereklidir.Ne kadar tuhaf degil mi ? Camiler dururken feto niye okul acsin mutlaka siyaset yapiyorlardir kimse devletkadar egitim konusunda ciddi ve samimi olamaz cunku dini egitimi vermesi gereken de yine devletin egitim kurumlaridir.Ozel girisimler de kamu hizneti verdiklerinden devletten ilham alirlar.
 • robokolrobokol8 ay önce
  Anavatan partisi milliyetci muhsfazakar 1.parti olarak selametcilere kavanoz kavanoz bal yedirmeseydibugun Akp diye bir partiyiruyanizda gorseniz inanamazdiniz.
 • robokolrobokol8 ay önce
  Askeri gucu olmayan milletlerin eninde sonunda baslarina gelenleri ibretle goruyorsunuz.Sizce askeri olarak guclu olanlar sansli insanlar mi tesadufen mi kimse birsey yapamiyor askeri olarak zayiflasalar da bizde onlara saldirsak diye ic gecirmiyorlar mi dersiniz.
 • robokolrobokol8 ay önce
  guneydoguanadolu da teror olaylari nedeniyle binlerce sehit var kars sarikamista da binlerce asker sehit dusmustu...
 • robokolrobokol8 ay önce
  Nutuklanacaksiniz filistinde genel grev turkiyefe yas var.
 • CanCan8 ay önce
  Nurettin veren yaklasik 15 yildir fetostan kopmus biri ve bu uğurda ailesini kaybetmist....
 • Metin YükselMetin Yüksel8 ay önce
  yazi insanlara yol gösterici, tekrar, tekrar, tekrar etmekte fayda var.yalniz bunu 50 - 100 senedir söylüyoruz.Gücü harekete gecirebilmek icin, organize olmak gerekir dünya genelinde.Güc var, iki milyar demekki. Organize ve hareket yok. Neden?Zengin müslümanin, parasi kendine zor yetiyor.Cünkü birinci sira gaye dünya, servet, makam, rahatlik, kadin, oyun, eglence, para, zevkü sefa, göbek, sigara, bos konusma....sonra sira gelirse eger, islam ve sefil zorda kalan müslümanlara 20 lira para.Sigaraya verilen para, zorda kalan müslümanlara verilse, hersey bir anda degisir...demekki biz bunlara layikiz, ve sira er ges göbekli müslümanlarada gelecek, yada ahiretdehesabi kolay zanneden zor verecek....fitil fitil...
 • Ali rızaAli rıza8 ay önce
  Sen hala ne diye yazıyorsun senin şeyhini biliyoruz sen istiğfar etsen Allah kabul edermi hiç sanmıyorum 250 şehit in kanı yerde mekanları cenneti ala oldu inşallah
 • yapay zekayapay zeka8 ay önce
  Abd ve siyonistleri niye kinamayalim.Onlar soyle birbirinin dostu.Hristiyan aglama duvarina iseyebilir aralarindaki masonlar hemen gidip afganistanda olulerin ustune iserler ve tum dunyada infial uyandirir.Olunun karnina sarap sisesi koyup sonra ayagina tas baglayip denize atan da Barak Huseyin Obama dir.Ramazanda alkol almak oruc tutanlara saygisizlik oldugu kadar onlari rahatsiz ettigi dusunulur butun dinlerde oruc vardir kimsenin icinden saygisizlik yapmak gelmez.O saygisizlar cami duvarina iserlerse birileri kufur eder ancak papaz baska birsey yapar elinde sopayla iseyenler cocuk mu genc mi duvardaki izlerin boylarini olcer.Bak cocukmuslar guya yaramazlik yapiyiormuslar.Zamane gencleri veya mutareke basini.Demekki dunyada hala akilli dinine bagli akilli insanlar varmis.
 • Şeref KANBUROĞLU Şeref KANBUROĞLU 8 ay önce
  Sayın yazar, Yahudilerle ilgili olarak maide suresi 51. ayeti örnek göstermişsiniz tamamda "bakara Suresi 47. ayeti" ne yapacağız?
 • Şeref KANBUROĞLU Şeref KANBUROĞLU 8 ay önce
  Sayın yazar, dünyada"Filistini tanıyan " 137 islam ülkesi demişsiniz herhalde bu sayıda bir yanlışlık var zira dünyada bu kadar islam ülkesi yok..
 • malkoçoğlumalkoçoğlu8 ay önce
  duygularıma tercüman oldun hocam
 • yapay zekayapay zeka8 ay önce
  Suudi arabistan birseyler soyluyor kendi dıs politikası v.s.Siz de birseyler soyluyorsunuz.Turkiye nin kendi ic sorunları var arap baharının da sorunları var bu sorunlar bırbırının dostu v.s.Biz bu nedenle hicbirey soylemıyoruz siyasıler bizim yerimize sifahenellerınden geldığınce bırseyler soyluyorlar onlara.Israıl de uc din birarada bırsuru de mezheplerıyle siz ne derseniz deyin bu dinlere inanan milletlerin gozu uzerlerınde bu nedenden dolayı kimse butun dunyayı kandırabılecegini sanmasın.Bakin hiçbirsey yazmadım.

Günün Özeti