Gazeteci Yazarlar Vakfı, New York’ta paralel BM toplantısı yaptı

02 Ekim 2018 Salı

FETÖ’nün yıllar öncesinden uyguladığı Türkiye içerisindeki yapılanması, 15 Temmuz sonrası yurtdışında da, aynı şekilde eylemlerini sürdürmeye devam ediyor. 

Önce masum görüntülü küçük çocuklar için (ilkokul ve ortaokul seviyesindeki okullar, daha sonra yurtlar, üniversiteler ve hastaneler) işadamları dernekleri, Abant toplantıları ve Gazeteci Yazarlar Vakfı’nın faaliyetleri ile her görüşteki yurt içinden ve yurt dışından değişik dünya görüşündeki gazeteciler, yazarlar, değişik din mensupları ve isimleri öne çıkmış akademisyenler davet edilerek, Türkiye siyasetine ve yönetimine yön vermek üzere, FETÖ’nün konu başlıklarını tespit ettiği platformun, sonuç bildirgesi olarak çoğaltılıp, gazetecilere ve önde gelen siyasetçilere dağıtılıyor.

En son 36.’sının yapıldığı, Gazeteci Yazarlar Vakfının koordine ettiği açılış konuşmasını Beril Dedeoğlu’nun yaptığı, yüzlerce katılımcının da altına imza attığı 2016’daki Abant Platformunun sonuç bildirgesi ve katılımcıları sosyal medyada yer almaktadır. 

Katılımcıların pek çoğu yurtdışına kaçmış, Kırmızı Bültenle aranmaktadır. FETÖ’nün himayesi altında dünyanın değişik ülkelerinde, açılan üniversiteler, okullar ve holdingler de, görevlendirilerek adeta ödüllendirilmişlerdir. Daha önce FETÖ’nün Türkiye’de yapılandığı metotlarla, Türkiye’ye karşı karanlık lobilerden aldığı desteklerle, aynen oralarda da FETÖ’yü mayalamaktadırlar.

Ne hikmet ise, Abant toplantısının bazı katılımcılarına dokunulamamıştır. Hatta daha üst görevler verilerek, adeta ödüllendirilmişlerdir. FETO’nun bütün kurumlarınael atılarak kayyımlar tayin edilmiştir. Fakat bu kurumlar ehil olmayan yönetici kayyumlar tarafından zarara uğratılarak yönetilmiş, bazıları da değişik hukuki gerekçelerle, eski FETÖ’cü sahiplerine iade yoluna gidilmiştir. 

Bu uygulamalar tabanda FETÖ’cülere zeytin dalı mı uzatılıyor şeklinde yorumlanmıştır. FETÖ’cülere kendilerini yeniden tamir etme yolu açılmıştır

Bu metot ve bu gayret içerisinde çalışırlarken, diğer bir taraftan da, aynı metotla yurt dışında faaliyetlerini açık bir şekilde tam gaz devam ettiriyorlar. Türkçe Olimpiyatları tiyatrosuyla, Türkiye’deki siyasetçilerin ve pek çok kimsenin gözlerini yaşartacak sahtekârlıkla yaptıkları tiyatrolar, dünya çapında ilgi alaka görmüş ve alkışlar almıştı. 

Fakat daha sonra anlaşılan bu hile, adam kandırmak için yapılan bu güzel tiyatro, Tayyip Erdoğan’ın bu tiyatroyu sezip Türkiye’de yasaklamasından sonra, büyük bir inatla dünyanın değişik başkentlerin de, 10 kat daha büyük ve pahalı organizasyonlarla, görsel şölenler haline döndü ve dil, kültür şöleni adını alarak yoluna devam etti. ş ülkelerde uluslararası sempatizan ve taraftar topladı. Din ve kültürler arası diyalog zeminini oluşturarak, Türkiye’ye rağmen faaliyetlerine hız kazandırdı. 

En son Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında, FETO’nun Gazeteci Yazarlar Vakfı aynen BM organizasyonuymuş gibi, Türkiye aleyhinde karalama kampanyaları düzenleyerek, Erdoğan BM’deki konuşmalarıyla ülkemizi dünyaya anlatmaya çalışırken, FETÖ de, Amerika’da Türkiye’yi yerin dibine batıracak karalama kampanyalarına dehşet bir şekilde, aynen paralel bir BM yapılanması kopyalayarak, faaliyetlerine devam ediyor. 

Bu örgüt ABD yönetiminin kendisine tanıdığı demokratik rahatlık içerisinde, o kadar ileri gitti ki, Recep Tayyip Erdoğan’ın BM ziyareti sırasında, BM’nin bir konferansıymış gibi, bir etkinlik düzenledi ve Türkiye aleyhtarlığı yaptı. ÜstelikBM yapılanması gibi algılanması için kelime benzerliğini kullanarak, BM Genel Kurulunun İngilizce kısaltılmışı olan United National General Assembly adı altında gerçekleştirdi. 

Dünyamızı Dönüştürelim başlıklı programın organizatörü, Türkiye’de yasaklanan Gazeteci Yazarlar Vakfı tarafından organize edildi. 

Tayyip Erdoğan’ın BM’deki konuşmasına denk getirilen, FETÖ’nün BM paralel kopyası, eski Zaman gazetesi yazarlarından Abdülhamit Bilici’nin düzenlediği toplantıya, pek çok FETÖ üyelerinin katılımıyla, meşru bir zemin süsü verilerek, BM Güvenlik Kurulu’nun FETÖ’cü üyelerinin de katılımıyla yaptıkları konuşmalarda, Türkiye›yi karalamak üzere planladıkları bu organizasyon, örgütün Türkiye’ye ihanetlerinin devam ettiği açıklamalarıyla, dikkat çekti.

FETÖ’ye ait bu vakfın organize ettiği sahte ve paralel BM toplantısına, 14 ülkeden 15 sivil toplum örgüt üyelerinin gerçekleştirdikleri tespit edildi. Sahte BM kamuflajı altında isim benzerliği meydana getirerek, uluslararası bir sahtekârlıkla, hâlâ daha bu tip faaliyetlerini yürütüyorlar. El Ahram gazetesi yazarlarından Muhammed Emin El Masri’nin de, bu toplantıya katılmış olması, gözlerden kaçmadı.  

Erdoğan’ın Almanya ziyaretinde, Can Dündar’ın arkadaşı olan Adil Yiğit’in yapmış olduğu küstah protesto ile yıllarca PKK ve FETÖ’cü militanlarının sığındığı ve korunduğu yer olan Almanya’da, ikiyüzlülüğünü gösterdi. 

Hiçbir şekilde Batı dünyasından dost olmayacağını artık anlamamız gerekir. Uluslararası münasebetlerde dostluk aranmaz, milli çıkarlar ve mütekabiliyet üzerine davranılması hususu aranır. 

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • yayladaki mezarlikyayladaki mezarlik7 ay önce
  Mezar taslarini koyun mu sandin adam oldurmeyi oyun mu sandin at martini debreli hasan daglar inlesin dostlar dinlesin.Guzel guzel oynayin yaramazlik yapmayin emi
 • ovadaki dikilitasovadaki dikilitas7 ay önce
  Belki de turkiye daha ileridir sorunlari daha buyuktur bu sebeple casuslar savasina girmek istemiyordur olamaz mi. Devlet buyuklerimiz bizden daha bilgili olduklarindan ve bu islerin okullarindan mezun olduklarindan aklimiz siyasete onlar kadar ermedigi icin bizi duymuyorlardir yoksa gecmiste abdullah catli gibi bir suru dava adamini kelle avcisi olarak bile kullandilar sonra tepki gelince vazgectiler cunku o daha buyuk sorunlar karsilarina geldi de ondan yoksa turkiye israilden daha tehlikelidir.Turkiye niye gucunu gostersin onlar da hadlerini bilsinler bakalim.
 • melekler vadisimelekler vadisi7 ay önce
  Yahudinin turkden farkini merak edeceginize azerinin turkden farki ne yok degil mi iste olay bu ikisi de asker dogar sorun soyleyelim burasi umutsuzluk dergahi degil.
 • MurtiMurti7 ay önce
  Mit in mossad dan ne eksiği var , eğer getirtemiyorsan yerinde imha et dirisi bize lazım değil belki mevzuat uygun değil , belki daha o safhaya gelinmedi belki uluslararası tepkiler den cekiniliyor ama bekliyoruz inşallah haberleri alırız .
 • vukovarvukovar7 ay önce
  Kosovada siyaset yapmak kerbelada kendini zincirle dovmeye benzer yoksa zombi olursunuz bu feto sizi siyasetin muptelasi yapti heberiniz yok sizin yaa aramizda kalsin ya yasal siyaset yapmayi becerirsiniz yada allah korusun soykirimdan hafiften korkmaya baslasaniz iyi olur diyorum da nurettin bey siyasetin onemini anlamakta zorlaniyor hicbirsey bitmedi daha yeni basliyor.
 • MustafaMustafa7 ay önce
  Sayın Nurettin bey, diyorum ki, artık bir basın açıklması yaparak, 15 temmuz üzerinden geçen 2 yıl içinde Tek başına iktidar olan devletim paralel yapıyı dağıtmak bitirmek adına yeterli ve gerekli adımları atmadığını, bilgi vermem ve defalarca isim isim deşifre etmeme rağmen umursamamazlık yapıldığı için devletin henüz darbeye katılanların malvarlığına bile dokunmamış olması çok açık ve net ki; paralele can suyu, şehit ve gazilerin hakkının gaspıdır. Bende bu işi bırakıyorum. Nokta. Yani Nurettin bey siz boşuna çırpınıyorsunuz gibime geliyor.
 • MOHAÇMOHAÇ7 ay önce
  15 Temmuzu becerebilselerdi kemalist yoldaş kankalarıyla işleri nasıl paylaşacaklardı ki acaba? ..
 • MOHAÇMOHAÇ7 ay önce
  MC KINSEY
 • SenaiSenai7 ay önce
  Demek ki güzel şeyler de olmuyor değil..
 • Bknuülkenintepesine döktüBknuülkenintepesine döktü7 ay önce
  15 Temmuzu becerebilselerdi kemalist yoldaş kankalarıyla işleri nasıl paylaşacaklardı ki acaba? Anıtkabir işlerinde sorumlu bakanlığı kendileri mi alacaktı, yoksa yoldaşları mı? İşleri yoluna koyunca Feto, yağmurun buğuladığı camın ılık tarafında çayını mı zıkkımlanıyor olacaktı, zevkle içine sıçtığı Türkiye' yi seyrederek..
 • İşleri gıcırİşleri gıcır7 ay önce
  Feto; şakur şukur .. çekmeye devam ediyor!
 • incili kaftanincili kaftan7 ay önce
  Feto nun kurt teali cemiyetiyle bir alakasi var mi heryeri renklendiriyorlar ya.Feto yu bu hale kim getirdiiyi tarafindan bakinca da yine kotu oluyor.Siyasi cereyanlar hep olacaktir dogru durust siyaset yapilirsa feto culukten vazgecerler bence hayvan degil ya bunlar suclu olan cezasini cektikten sonra memlekete rahat huzur nasil gelir onu da iyice dusunmek zorundayiz.Eger hicbirsey olmamis gibi yaparsak daha kotu ne olabilir eski hamam eski tas olmaz kosova siyasaltecrubesini yabana atmayin siyaset yapin baska caresi yok.